Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Monika ja ma przewlekłe zapalenie jelit a nie mam biegunek jako takich, raczej zaparcia*) Co do krążków to Niejola pisała ze przy stanie zapalnym mogą się pojawić. A Tobie pewnie o stan zapalny trzustki chodzi? Monia obawiam się ze szybciej na oddział psychiatrii trafisz niż dostaniesz diagnozę pzt, tak to jest z ta Czesia*) Niejola zazdroszczę urody, ja klecę łzawą historie życia i do dr. Szczyta uderzam, a tam już tylko witaj urodo! W związku z ciągłym bólem postanowiłam udawać, że to jelito i tego się będę trzymać! bo skonam z lęku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to diagnozowanie!Trzeba 10 lat z bólami chodzić,żeby trzustka była z kamieniami i w rozpadzie i wtedy łaskawie stwierdzą pzt...Pika to ty masz diagnozę! To co się martwisz kobieto!:)No to teraz jak Ciebie boli?Chyba poniżej pępka? w mostu i na plecach nie?Czy lekarz Ci mówił jak i gdzie mogą boleć jelita?Chciałabym mieć chore jelita....Tylko jelita...O jak bym chciała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - ja mialam EUS na zywca, dali mi 3 zastrzyki ktore wogole na mnie nie zadzialaly i na dodatek jestem uczulona na spray wiec na zywca 100% i uwierz mi strachu bylo wiecej i bez sensu zaczelam panikowac bo lekarz mowil ze mam oddychac i sie skapnelam ze mozna bez problemu oddychac i rura wcale jakas tam strasznie gruba nie jest, jak dostaniesz sedacje to sie uspokoisz i pewnie niewiele zapamietasz, to ja mialam i chyba Niejola pisala ze na nia tez nie dziala haha :) ja dzis do obiadu 3 kreony wzielam i zjadlam wreszcie jak czlowiek :) zaczynam szukac kogos kto mi pomoze zwolnic to moje pzt :) moze bioenergoterapeuta? mam zamiar szukac az sie zesram za przeproszeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, nie boli mnie nic co by na jelito wskazywało*) nic koło pepka czy w podbrzuszu, wiec niby diagnoza jest ale jakos się bóle nie kleja do tego. Co ciekawe pisałam o tym, e dopiero 3 kolonka wykazala to zapalenie*) Basik ja byłam u energoterapeuty, ale odjazad*) jakies mi farmazony gadał i kamykami podrzucał, no myślałam, że się zleje, ledwie ze smiechu dałam rade, warto było zapłacić żeby taki teatr zobaczyć) Teraz do kręgarza będę chodzic, on konie nastawia to może mi da rade*) A i mam isc na akupunkturę, ale dyga mam, i odwlekam Ale mnie ten ból pod łopatka meczy, kurde zyc się nie chce*( Ciacho robie i sałatkę, zapraszam chętnych, do tego mogę poczęstować rudą z colą, albo co tam kto lubi*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis, tu zdiagnozowana to tylko M69 i maz Barbry. Reszta, wlacznie ze mna sobie podejrzewa. Ja mialam *tylko* ostre. Osobiscie uwazam, ze sa gorsze choroby niz PZT, gorzej rokujace np. marskosc watroby, troche sie napatrzylam na oddziale. Co do bolu, to nie znam gorszego niz Czeskowy a troche w swoim zyciu przeszlam. Ciezko porownywac raka do PZT a nawet raka do raka. Sa dobrze rokujace i te, ktore z gory skazuja na nieuchronne. Na szczescie nas to nie dotyczy bo za dlugo podejrzewamy*-) przy raku Czeski jest pozamiatane, kilka m-cy max ew. chemia paliatywna i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrosty też już wzięłąm pod uwagę po 2 cesarkach Pani doktor zasugerowała,ale chyba plecy nie bolą i nie drętwieją przy tym....Niejola ,a czy przy ozt miałaś jakieś pogrubienia?Czy tylko amylazy,lipaza wysokie? Iboli Cię od czasu do czasu jeszcze po ozt?Pika mi też jedna znajoma kazała jechać do Szczawna Zdrój bioenerg. Jerzy Gronek .Jej malutkie dziecko miało komorę po urodzeniu mózgową powiększoną podejrzewali najgorsze i hpv 3 gr cytologii i bez leczenia met,konwencjonalną zmiany cofnęły się całkiem....W sumie tonący brzytwy się chwyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nawet za mną nie chodzi moje winko czerwone...A kiedyś...Musiało w domu być...Jak na filmie widziałam ,że piją wino czerwone miałam ślinotok:)Mój mąż jak palą na filmie,też zaraz idzie na balkon zafajczyć....Ale fajnie,że Was mam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opisanych konkretnie pogrubien zadnych, przewezen ani nic takiego. Parametry trzustkowe mialam w tysiacach, a tydzien wczesniej bylam na Sorze i byly w normie. Ogolnie na Sorze bylam kilkukrotnie w przeciagu paru m-cy i nic nie wskazywalo ze cos sie tam dzieje, a mdlalam z bolu. W opisie mam tylko, ze trzustka wykazuje zmiany o cechach zapalnych, nieznanej etiologii, mozliwe powiklanie po leczeniu cytostatykami. I tyle. Zobaczyli wyniki to nie zglebiali dalej, pozniej mialam TK kontrolne i po zapaleniu sladu nie bylo. Osobiscie uwazam, ze to bylo bez zwiazku, bo epizody bolowe kilkugodzinne, pozniej kilkudniowe mialam od lat i byly bez zwiazku z leczeniem onko. Taki niefart i juz*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola,czyli rozumiem,ze podobne bóle miałaś jeszcze przed terapią onko?Czyli coś jak ja z przerwami nawet do kilku lat epizody bólowe?Widzisz ja też i nerwicę mi wmawiali.Nikt nie wierzy ,ze popijałam.A kobieca trzustka jest na mniejsze dawki alko wrażliwsza niż męska.Ale teraz coś wypijesz nawet? Ja już nie,nigdy!!!Ale dzis jem jak głupia!Czy to nie cukrzyca?Muszę krzywą cukrową zrobić,tylko się boję pić glukozę-to takie słodkie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia tak w telegraficznym skrocie zdam relacje, bo podejrzewam, ze skoro dluzszy czas czulas sie ok, to nie jestes na biezaco, poza tym tyle nas, ze mi tez sie juz kicka co kto mial itd.*-) Bole takie jak przy OZT, tyle ze mniej intensywne i epizodyczne (krotkotrwale pare godzin max) mialam jak by tak policzyc ok. 6 lat wstecz. Multum wykonanych badan i nic. Parametry trzuchowo-watrobowe modelowe zawsze. Aniolkiem nie jestem, swoje w zyciu wypilam z tym ze pozno zaczelam. Relatywnie pozno*-) bo chorowalam na rozne inne schorzenia, nie bede wymieniala, prosciej by bylo wymienic schorzenia na ktore nie udalo mi sie zapasc*-) plus 2 ciaze w tym jedna prawie cala w szpitalu, pozniej karmienie, odchowanie dzieci itd. Ostatnie lata troche pofolgowalam, dziatwy byly odchowane, serducho sie uspokoilo, finansowo ustabilizowalo, grono przyjaciol sprawdzonych sie ostalo to czemu nie nadrobic zaleglosci?*-) skoro cale zycie stronilam.. Do tego wyjazdy na poludnie a tam nie wypada gospodarzom odmowic i chyba wtedy po jakiejs rakiji mialam pierwsze jak ja to nazywam bole przepowiadajace. Mialam je pozniej cyklicznie, ujmijmy to po bledach dietetycznych. Coraz dluzsze, czestsze itd. Wyniki nadal modelowe byly. Od ok. 3 lat szukalam pomocy gdzie sie da, bo bole juz nie byly przejsciowe a stale, tygodniami wyjmowaly z zycia.. Wyniki nadal ok. Pozniej przyplatalo sie cholerstwo i pomiedzy cyklami Sor-y regularnie - wyniki nadal ok. Po ktoryms cyklu (5 lub 6) bole byly juz takie, ze zemdlalam jednego dnia kilkukrotnie i w koncu mnie kolejny raz zawiezli na Sor i wyszlo szydlo z worka, az dwukrotnie probki brali ale nie chcialo wyjsc inaczej no i na USG Czeska byla *zapalna*. Pierwotnie mialam rozpoznanie krwotoczne OZT, nie wiem na jakiej podstawie, bylam nieprzytomna wiec nie moglam powiedziec ze jestem w trakcie chemii, w wypisie mam zwykle OZT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne dane z pola bitwy: 37.2 M ma ale trzymal pol h termometr pod pacha i pod 2 koldrami i kocem to sie chyba sam z siebie zagotowal. Jeszcze cos wycedzil przez zeby, ze jestem nieczula, wredna i mam zero empatii. Majaczy? Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze zrobilam rosol z kaczki, ugniotlam makaron wlasnorecznie (no prawie) mleko z czosnkiem zaserwowalam na tacy i herbate z cytryna miodem i imbirem, nosz k.. co jeszcze mam zrobic? Taki chory a po de klepie i inne fantazje by spelnial, symulant jeden. Faceci sa dziwni*))) Chlopaki, Wy tez tak ciezko przechodzicie katar i sie mazecie jak dziecko w piaskownicy ktoremu ktos zabral lopatke i grabki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola nie ma żartów, jedz na Sor, sprawa jest poważna! Wit C podana dożylnie może uratować mu życie, a może nawet zdobędą się na podanie kropli do nosa, to działa cuda! Jedz! Mój M osttanio mnie wkurza bo ciagle przysypia i nie można z nim dzieci zostawić bo ucina drzemki. Mówie do niego co jest? a on ze mu powieka opada tak ostatnio, to mu mówie, miałm se tłuszcz odessać, ale już się poswiece i pzreznaczymy ta kase i idz do Szczyta czy gdzie tam chcesz, nich ci ta powiekę podniesie, bo chłop 40 lat a już mu powieki opadaj! Z dwojga złego dobrze , ze tylko powiek mu opada, bo różnie mogłoby być*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja Was kocham!:)No popłakałam się ze śmiechu:)))))Niejola miałam powiedzieć właśnie zrób test i wyskocz w jakiejś koronkowej,małej koszulce to mu katar przejdzie:)))))Pika z tą powieką opadającą to naprawdę powinnaś zbierać fundusze na operację męża!Te wasze połówki taaaaaakie schorowane a Wy tu całymi dnniami nad sobą egoistki się użalacie!!!!Nie ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolala zeby mojemu M co innego opadalo czasem niz powieka*] Zaraz zadzwonie do kumpeli i poudajemy ze z dyzurem nocnym gadamy hehe, stawiam beczke tego co kto lubi, ze na haslo *ojej mam zaaplikowac pyralgine w czopkach mojemu smiertelnie choremu mezowi* zaraz stanie na nogi:))) Carpe *D no coz, przeswietlilam Was na wylot*) A podly charakter mam swoja droga:( 1/4 zycia spedzilam w placowkach i moglam liczyc na cuda wianki od M, a wymiekam po Jego dwudniowym katarze. O ja egoistyczna niewdziecznica*] Spadam zuczki, musze wykonac tel. do psiapsiolki*-) zdam relacje z aplikowania czopka heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zabije zaraz. Kumpela nie odbiera i nie mozemy odegrac szopki, a M czy moge Mu strzepac termometr (mam rteciowki jeszcze heheh kupilam 20 sztuk nim wycofali*-) a ja M na to, ze kuzwa ugniotlam lewa reka makaron (uja prawda kupilam domowej roboty) i ze mu nie strzepie, bo wczoraj mi szyne zdjeli i mnie reka z deka lupie, to obraza majestatu, ze klikac to moge a strzepac to nie i pewnie flirtuje sobie na fejsie o On umiera. Chyba ma goraczke jednak, doskonale wie, ze nie mam fejsow i innych bo sie nastepni ubodzy krewni znajda, chyba jednak zle z Nim:( Sprawdze na ile ma polise i czy mi sie oplaca strzepac ten pitolony termometr*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola ratuj M, dzwon na taxi niech tez maja ubaw*) A czopka aplikuj niezwłocznie*) Swoja droga jak bym mojemu zaproponowała, to mogłabym usłyszeć ze jak mam takie fantazje to czemu nie? wiec uj wie czy próbować? Mój M oprócz opadającej powieki ma inne przypadłości, ale to chyba nie to forum, bo mnie gdzies zgłoszą za rozpowszechnianie treści o charakterze erotycznym, wiec szaaa*) Carpe baby rozgryza wszystko, jak nie masz zony to się dobrze zastanów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikus, jak Cie uwielbiam tak sie w kwestii fantazji naszych M nie zgodze*] Moj na haslo czopek inwektywami rzuca (a na co dzien nawet dupa nie powie) w stylu co ja jakis je..ny pe...l jestem pip pip pip, a hemoroidy do polowy kolan M zwisaja (oczywiscie przenosnia) o krioterapii nie chce slyszec, ogolnie ma fobie okolodupna i nawet gdyby Mu pol jelita czczego i kretego zarazem wypadlo odbytem to by udawal, ze Go problem nie dotyczy. Taki twardziel. Ogolnie jest niezniszczalny, zapitalal do roboty ze zlamana noga, reka, krztuscem itd, a jak ma katar to sie rozkleja i wez tu zrozum samca. Spadam Zuczki, padam na ryj i witka ciagnie troche ale zle nie jest, na tyle co sie naklikalam i namieszalam zeby miod i czosnek sie rozpuscil to git jest:)) ze o makaronie *wlasnej roboty* nie wspomne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podkusiłam zrobić 2 łyki drinka i mam ucisk w plecach, nie jakiś starszny ból, ale nieprzyjemny ból.Mam wyjątkowych gości i uczciłam i mam teraz. Nie wiem czy głowa pracuje czy co, bo chyba po takiej małej ilości to by nie tak nie mogło bolec*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×