Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kurczaków to faktycznie gorszego sortu mięsa chyba niestety nie ze względu na sposób hodowli kurczaków. Po prawdzie to najlepiej chyba było by jeść dziczyznę i dzikie ptactwo. No i jagnięcina wydaje się być w porządku. Dziś w sumie nawet odradza się ryby bałtyckie. Ogólnie trudno dziś o coś, co z całą pewnością można nazwać zdrowym. I obstawiam, że nasze brzuchy i inne narządy, dostają ostro popalić od tej całej chemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, a ból pleców i nadbrzusza masz również? W piątek rownież mam kolejna wizytę u gastrologa będę błagała o eus ( ale pewnie wyjdę z kwitkiem( dodatkowo mam umówiona wizytę u genetyka na 02.12 .. łapie sie czego mogę bo wiadomo strach mnie paraliżuje ( Niejolu dziękuje za przywitanie i ja witam wszystkich ) faktycznie dzisiaj w lustrze zastanawiałam sie dlaczego jestem taka opalona... a to moze być od nadmiaru żelaza ...No noc jutro zrobię żelazo, ferrytyne, magnez i vit b12 co myślicie o badaniach na cholestaze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronka, bilirubina sprzezona i niesprzezona wystarczy, calkowita wychodzi czasem w normie, licza sie frakcje. Meg wiem, tez mialam ten problem, endo przerosniete na maxa, dlatego zalozylam Mirene a nadal owulowalam i mialam symboliczne okresy (tzn. takie normalne jak ludzie maja). Malo tego, nie dosc ze mam swiezo wymieniona Mirene (odpowiednik) to od prawie roku jestem sztucznie wprowadzona niby w menopauze, biore Tamoxifen i bede brala jeszcze ok 4 lat i nadal owuluje i miesiaczkuje:)) Genialna jestem jednym slowem*-) wiec w przyrodzie wszystko jest mozliwe. Nawet genetycy sa pod wrazeniem moich owulacji. Moglabym zostac surogatka chyba, a gdybym byla mlodsza i mi sie chcialo (tfu tfu na psa urok) to 500+ rok w rok bym zgarniala*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronika dwa lata temu miałam bóle brzucha, nadkwasność , odbijanie lekarz stwiedził refluks,poprawa po lekach jakaś była,Póżniej pojawiły się niestrawności ,zielone stolce.Wersja lekarza ibs, sibo.Antybiotyki , probiotyki ,dieta i zero poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik byłaś u dr Siemianów- Wejchert?!No szok! Wszystko wszystkim,ale powiedziała,że nie wie co to zmiana echogeniczności???Chyba powinna...! No przykro mi...że tak wyszło.Szmer może coś znaczyć nie musi,zrób ekg dla swojego spokoju oczywiście.Ja miałam jako dziecko szmery potem przeszły.Teraz mnie dobiłaś bo wyszło na to ,że ja bardziej chora...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - gdyby bylo z Toba zle, kazalaby Ci isc na EUS jutro. Na mnie byla zla, ze sama sobie robie te badania i ze zrobilam tomografie, dziwne to bylo. Na dodatek dzis bylam u rodzinnej i przy okazji mnie osluchala mowi, ze nie mam szumow. Dziwne... jak spytalam o sciane ona mowi: hiperechogeniczna znaczy bardziej widoczna. No tyle to ja sama wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik dla mnie sprawiała wrażenie,kompetentnej ,spokojnej ,dokładnej Pani doktor...Może miała gorszy dzień,albo może w ostantim czasie za dużo trzustkowiczów jej się trafia *)Tak wogóle temat trzustka u lekarzy to jakiś temat tabu!Boją się go nawet poruszać! Wszystko tylko nie to!Macie takie wrażenie?To dopiero załamujące....Ta echogeniczność to w EUS Ci wyszło tak?Naprawdę mi przykro,że tak wizyta się potoczyła....Ja wczoraj kontrol ślinianki bo była torbiel w przyusznej i jest nadal...Suchość w ustach od dawna notoryczna,bóle w kościach nie wiem czy nie zesp Sjorgena?Wtedy też atakuje ślinianki,wątrobę,ńerki trzustkę....Sam człowiek z tym wszystkim....Tarczyca to już dawno niszczeje i guzki zapalne....Jutro do porównania daję poprzednie TK z tym obecnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronka nie ma za co, to tylko sugestia, trop ewentualny, po to tu jestesmy. Odnosnie lekarzy, ja mysle, ze w wiekszosci nie jest to ich zla wola, po prostu ten glupi narzad jest tak samo dla nich zagwozdka. Ja na swojej drodze spotkalam multum oddanych lekarzy, a tych ktorzy sie mineli z powolaniem na palcach jednej reki moge policzyc. Nie kazdy lekarz to konowal, tak jak nie kazdy ksiadz jest amatorem mlodych chlopcow*-) Monika, a suchosc galki ocznej tez masz? bo mi tez sugeruja Sjorgena (okulista wyslal mnie do stomatologa) a one sie lubia te autoimmunologiczne, potrafia parami albo nawet trojkami dokuczac czlowiekowi i cos w tym jest. Mloda z NZJ ma teraz nadczynnosc (bez Hashimoto niby) i faktycznie cos w tym jest, jak Jej wyrownuja TSH to wraca problem z jelitami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - tak w EUS mi to wyszlo, ja mam taki sam opis EUS jak Anet wlasciwie wiec cos w tym jest, wyczytalam, ze ta sciana to spowodowana wloknieniem przewodu najprawdpodobniej. Aha jakby ktos chcial poczytac o alkoholowym CP: http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/arh21-1/13.pdf Takze u nas to chyba nie bardzo, tam z reguly ludzie z ostrym atakiem maja juz daaawno bezobjawowe przewlekle pzt i jak im robia glupi rentgen to wylaza zwapnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, wiekszosc osob tutaj z bolami moze miec dysfunkcje zwieracza Odiego - zwlaszcza pomyslalam o Pice i jej bolach, gadalam wczoraj dlugo z dziewczyna ktora trzustke ma zdrowa a choruje na to od kilku lat juz, miala bole ktore przerodzily sie w okropne ataki jak jej usuneli woreczek. Moze to jakis trop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny na miałam przyjemosc lezec w klinice gastrologii, i badali mnie iw yniki oglądali zepołowo, miałam szczęście z jednym z ordynatorów jest polak i widać było, że chce pomóc, długo rozmawialiśmy. Mimo największych checi nie umieli pomóc, bo badania mam wzorowe, tk, mr, eus, gastro, kolono, usg, krew, mocz,- i niestety rozumieją ból i starch ale ich wiedza się tu konczy*( lekarz mi tak mówił, ze na gdybaniu o trzustce to się nie jeden specjalista przejechał i lepiej nie mówic nic jak ma się zgadywać. Dopóki w badaniach nie ma odchyleń, to nic więcej zrobić nie mogą, bo nie ma poza dieta leczenia trzustki, i poza kontrolą nie można nic zrobić. Ja już nawet ich rozumiem, co nam maja powiedzieć? ze nie wiedza co nam jest? wiec mowia ibs. Monika nie sądze ze datego dostałaś skierowanie na eus, tylko dlatego ze miałas wcześniejszy epizod i woli to badac żeby być pewną ze nic się nie dzieje. Basik za taie zachowanie powinnas jej ładnie na do widzenia powiedzieć, jak płace to mam prawo wymagac może nie miłości ale poprawności na pewno. Miałam podobna wizyte i nawet mi lekarz zdradził czemu tak g wkurzyłam*)) bo po co ide do niego jak mam prywatnie zrobione kompleksowe badania ze skierowanie wujka gogle, ze przyszłam z gotową teorią i oczekuje ze on ja potwierdzi, i nie ma tu dla niego nic do zrobienia. Wiec róznie bywa*( Szkoda tylko ze za włąsna kase się slucha takich przykrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Pika to o czym pisałam...jaki sens ma wizyta u lekarza, skoro i tak mamy swoją teorię i w głębokim poważaniu to, co ma lekarz do powiedzenia. Z drugiej strony Basik czego Ty szukasz u lekarza? Nie ma już więcej badań, a lekarz nie wróżka... co ma Ci powiedzieć, skoro z tego, co masz kompletnie nic nie wynika. Przynajmniej nic takiego, co miałoby Cię skierować na leczenie. Nie masz raka...guzów...nic. Nie kwalifikujesz się ani do leczenia farmakologicznego ani do operacyjnego. Więc po prawdzie nie wiem czego dalej szukasz. Może po prostu trzeba o siebie dbać i obserwować, co się dzieje i badania powtórzyć np za pół roku. Ewentualnie zostaje kierunek bakterii lub sibo, pasożytów czy alergii. Jakaś kuracja xifaxanem czy metronidazolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Meggi w sumie masz racje, nie wiem czego oczekuje, w Stanach robia taki rezonans z sekretyna i to na 100% wyklucza potwierdza pzt, reszta to gdybania faktycznie... jeszcze mam mrcp w sobote i tyle w sumie, jutro witaminki sobie zbadam. Glupie pytanie dziewczyny, czy tez zauwazylyscie u siebie duzo takich bialych kropek w toalecie? Ja mam tego czasami pelno, wygladaja jak biale ziarenka, ktorych nie jadlam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Basik nie można też zapominać, że lekarz ponosi jakąś odpowiedzialność za diagnozę i nie może od tak sobie, bez potwierdzenia w badaniach obrazowych, szastać słowami. Tu nie chodzi wszak o katar, tylko o przewlekłą nieuleczalną chorobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik bo prawda jest taka ze na fym forum jest więcej info niż u przeciętnego gastrologa, mój kiedyś się mnie pytał o badania krwi jakie mi zrobić, sam mowi ze z trzustka ma mało do czynienia, a jeśli ma to ozt i to na szpitalu wiec inaczej się bada i leczy. Może dlatego się wkurzyła, lekarze nie lubia jak pacjent cos wie, Nie myśl już o tym, jak dla mnie nie usprawiedliwia jej nic, bo mogła być grzeczna*) Monika żyjesz? jak się masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i napisalam nadczynnosc:/ niedoczynnosc oczywiscie ma Mloda. Basik PZT jest rzadko diagnozowane tak jak i marskosc poniewaz stosunkowo pozno, oprocz objawow klinicznych daje sie zobrazowac. Ja mysle, ze gdyby tak posmiertnie zbadac ludzi z szolbizu i zwyklego Kowalskiego, ktorzy odeszli, bo sie zachlali lub zacpali lub jedno i drugie, to pewnie sekcja wykazalaby rozne anomalie narz. wewn. Ale specjalistka od badania zwlok jest bodajze Gaja i chyba Meg*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ... niech będzie, bo ciekawość tego, co środku mam ogromną ... choć jak na razie bliżej mi do zamiłowania do życia i żaby czy ślimaki znaszę z ulicy i ratuje skąd się da a pająki wynoszę z domu tylko jak nie ma deszczu czy mrozu, by nic im się nie stało. A co do pzt i trzustki to myśle, że na pewno trochę więcej ludzi ma jakieś tam zmiany w narządach i wyszło by pewnie coś w sekcji zwłok. Na tym polega starość. Zużywamy się. Natomiast przypuszczam, że nie to jest przyczyną większości śmierci i jak już to raczej powala atak ozt jak pzt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję jeszcze dziewczyny i co mam powiedzieć...?No rację macie z tą diagnozą,jak widać pzt to widać,jak nie to chyba dobrze,ale dla mnie przerażające jest,że nie wiem ,czy jutro ozt nie dostanę,czy jeśli mam pzt,które będzie boleć corzaz bardziej,nie lepiej za wczasu usunąć choć część narządu,bo dla mnie jest np.szokujące,że ludzie w pewnym(pewnie późnym pzt)mieli operację usunięcia nawet całości,a dalej boli!!!!!!Pomyślicie-wariatka!Ale chodzi o to,że czytałam(może źle zinterpretowałam),że im bardziej rozwija sie stan zapalny tym więcej zmian w połączeniach nerwowych i obwodowych i nentralnego układu nerwowego i po usuięciu właściwej choroby zostaje utrwalony ból!!!!!I czytałam ,ze bardzo ważne,żeby szybko rozpoznąć chorobę i usunąć czynik(tam gdzie można,np.alkohol)to spowalnia przebieg choroby,czasem ból może złagodzić,no i lepsze rokowania im wcześniej się wykryje i zacznie oszczędzać narząd...Jeśli o suchośc idzie,to bardziej w ustach,z oczami były jazdy typu,że coś gęstego mi się w nich zbierało,albo jakby piasek w nich był,szybko zmęczone,częste mruganie,uczucie ciała obcego często...Ok 2 lat temu problem ze ślinianką,mówieniem jakby niewyraźne,uczucie jakbym coś w policzku miała no i wyszła torbiel sliianki przyusznej i jest do dziś.W Sjorgenie często sie pojawiają,ja po Basedovie po jakimś czasie w Hasimoto przeszłam,a po porodzie jak dostałam Gravesa leczyli mnie na depresję...,aż wylądowałam w szpitalu ze złym EKG,znalazł się tam jeden bardzo mądry Pa doktor i wykapował po objawach zaraz co mi jest.Był też okres,że rano jak wstałam szłam jak paralityk tak bolały mnie wszystkie kości,godzina na rozruch!Do tego przeszywające takie bóle też okresowo w środku kości,ze tez już nieraz raka sobie umyślałam.O suchej skórze i paskudnych łokciach i kolanach zrogowaciałych to już nawet co mówić nie ma....A cholera wie,czy autoimmm nie atakuje mi czegoś oprócz tarczycy i Slinianek....Ale lekarze jak się im pomysł podaje to tak dziwnie patrzą...Ze Sjorgenem do reumatologa się idzie-tam mnie jeszcze nie było:)!Ale przynajmiej jakieś konkretne badania by wskazał.Ogólnie zmęczona jestem myśleniem ,co jutro mnie czeka....Jaka przyszłość,co z pracą jeśli to pzt i bóle nie dadzą wstać z łóżka,zająć się domem,dziećmi...Ktoś mówił,że pzt najbardziej boli a początku potem mniej,inni,że z czasem gorzej wytrzymać się nie da...Chyba nie boli w mukowiscydozie i po kamicy zółciowej jak została usunieta a alkoholowe chyba najgorzej,choć i część pijących jest co nie boli...Nie ma sprawiedliwości n a świecie.Ja już nie piję i bardzo żałuję ,że 3 lata temu zaprzestałam abstynencji i jedzenia zdrowo,bo bóle przeszły...Ja myslę,że Cześka zakpiła sobie ze mnie,przeczekała i dała czadu!Jak ja wcześniej przez kilka lat jej....Rany ,ile ja napisałam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik co nieco łapię w angielskim,ale żeby tak wszystko w tym artykule to nie...:(bardzo....O zwapnienia jęsli chodzi to wychodzą w bardzo późnym podobo,to taki pacjent,chyba już był kilka razy w szpitalu w swojej historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×