Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Operacyjnie usunięcie gruczolaka przytarczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Dzień dobry. trzy tygodnie temu operacyjnie usunięto mi gruczolaka przytarczycy lewej, pozostawiając tarczycę w stanie nienaruszonym. Lewa strona szyi przestała bolec stosunkowo szybko, natomiast po prawej stronie (na wysokości obojczyka prawego) odczuwam tępy ból. Jest to uczucie ciągnięcia i jakby zapchanego przełyku. z trudem prosrtuję szyję, a w pozycji wyprostowanej przełykanie jest praktycznie nie możliwe z powodu tepego bólu, który tez powoduje uczucie napięcia mięśni szyjnych i prawego ramienia. Ból nie jest bardzo silny, ale uporczywy i nieustanny. Nie boli tylko kiedy leżę na podwyższeniu i najlepiej sie nie ruszam. Moje pytanie brzmi: Co może być przyczyną takiego stanu i czy to minie? czy możliwe jest aby nastąpiły jakieś nieprzewidziane komplikacje i czy powinnam się bać, że coś jest nie tak czy cierpliwie czekać aż to minie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną, wykonać usg i ewentualnie poprosić o konsultację z laryngologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Dzień Dobry.Jestem rok po usunięciu gruczolaka przytarczyc.Mam prawie takie same dolegliwości jak Pani stymże dodatkowo mnie jeszcze dusi i tak jest od roku.Kiedy leżę to jest lepiej.Miałam wykonane właściwie wszystkie badania,ale nie można znależć przyczyny mojego złego czucia się.Wyniki są dobre,a ja bardzo żle sie czuję i nikt nie wie co mi jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. Musi laryngolog określić funkcję strun głosowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Z laryngologiem kontaktowałam się wiele razy i wszystko jest w porządku,a ja nadal bardzo żle się czuję.Miałam wykonanych bardzo dużo różnych badań,byłam przez ostatni rok 4 razy hospitalizowana i nic.Wszystkie badania wypadają pomyślnie, a ja wegetuję,bo to nie jest życie.Bardzo żaluję,że poszlam na tą operację,bo przed operacją,to się dobrze czułam,ale miałam złe wyniki,a teraz mam dobre wyniki,ale jestem wrakiem człowieka.Myślę,że nastąpiło jakieś uszkodzenie w czasie operacji,gdyż właściwie nie ma już takiego badania,którego ja bym nie miała zrobionego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bibu
Konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem który wykonywał operację. Tylko on jest w stanie określić co mogło pójść nie tak i do jakiego ew. uszkodzenia doszło.- żaden laryngolog nic nie poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronika
Lekarz endokrynolog wysyła mnie na operację przytarczycy (gruczolak) i bardzo się boję, że się nie uda, albo że będę się czuła jeszcze gorzej niż teraz. Gdzie była Pani operowana?Czy poleci ktoś jakiś oddział?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
Katedra Chirurgi Ogólnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej Szpital Specjalistyczny Nr 2 41-902 Bytom, ul. Batorego 15 Uwaga : warunki w szpitalu trudne ale fachowcy wspaniali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewelina
Ja miałam operacje osiem miesięcy temu i czuję się strasznie zle,gdybym wiedziała że tak będe się czuła to bym nie dała sobie tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Ale co Ci jest Ewelinko ? Czujesz się jeszcze gorzej niż przed operacją ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Ja miesiąc temu miałam operację polegającą na usunięciu gruczolaka przytarczycy lewe razem z przytarczycą(chirurg powiedział,że moja przytarczyca zamieniła się w gruczolak)..Przy okazji usunięto mi lewy płat tarczycy,bo były tam jakieś zmiany.Po tym zabiegu spadł mi poziom wapnia w krwi i czuję się o wiele lepiej.Zanikł mi częstomocz i ustąpiły dolegliwości ginekologiczne(pieczenie i swędzenie pochwy i sromu),wróciła perystatyka jelit.Jeszcze czasami mam zawroty głowy,słabo mi i mam kłopoty ze spaniem.Sztuką było dojść do tego,że mam ten gruczolak.Prawie sama do tego doszłam poprzez prywatne badania poziomu wapnia we krwi i poziomu parathormonu.Wyniki TSH wszystkie zawsze miałam w normie i to lekarzy wprowadzało w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożena

jestem 3 i pół tyg po operacji usunięcia gruczolaka przytarczycy lewej górnej, usunięto również lewy płat tarczycy były jakieś dwie małe zmiany, niegroźne nie wymagające nawet leczenia, miałam podwyższony wapń i parathormon(hiperkalcemia). teraz czuję się lepiej niż przed operacją, trzeba znaleźć naprawdę dobrego lekarza, który dobrze wykona operację , teraz wapń i parathormon w normie, nie puchną mi nogi, czuję się tak jak przed chorobą, za tydzień wracam do pracy, jazdy na rowerze i ćwiczeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.