Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Wczoraj
 2. Cześć, chciałam się dowiedzieć, jak skontaktowaliscie z dr Niemczykiem i jak długo czekaliście na wizytę, potem na sam zabieg. Też mam tego guza. Interesuje mnie to bardzo. Będę bardzo wdzięczna za każdą informację .
 3. Czy komuś udało sie po samych zastrzykach sterydowych zatrzymać rozrost bliznowca? I czy nie było nawrotu?
 4. Witam wszystkich, przychodzę z ważnym dla mnie tematem. Mianowicie trenuje praktycznie całe życie, około 17 miesięcy temu wyczułam guza na piszczelu, przestraszyłam się i o tym nie myślałam. Trenowałam dalej, po paru miesiącach zaczął doskwierać mi ból tej nogi, bałam się diagnozy więc brałam tabletki przeciwbólowe. Ostatnio ból promieniuje na całą nogę, boli mnie nawet wtedy kiedy chodzę po schodach. Stwierdziłam że zrobie badania, bo już mnie to wszystko męczyło. Wyszła taka diagnoza jaka jest w tytule. Lekarz powiedział mi jeszcze który robił USG że mam dziurę w mięśniu którą trzeba zaszyć. Jak myślicie, długo będę czekała na operację? Ból jest coraz gorszy..
 5. Ostatni tydzień
 6. Dzień dobry chciałabym uzyskać interpretację opisu rezonansu przysadki, na ile sprawa jest pilna - czy da się go wyciąć, ogólną opinię jak teraz powinno wyglądać leczenie, poniżej wklejam opis. Przysadka położona w obrębie pogłębionego siodła tureckiego, powiększona o wym.: 20,5 x 22 mm ( ap x rl) , asymetryczna - po stronie lewej wysokości ok 12mm, pośrodkowo wysokości ok 14mm, po stronie prawej wysokości ok 10mm. Prawidłowo wyodrębniający się tylny płat. Wewnątrz - i nadsiodłowo, w części przedniej płata gruczołowego, oraz ku tyłowi i lewobocznie widoczna zmiana rozrostowa przysadki -uległa słabszemu wzmocnieniu pokontrastowemu w porównaniu z miąższem przysadki - w badaniu MR w pierwszej kolejności macroadenoma - o wymiarach: 18mm x 16mm ( ap x rl), w wymiarze cc-14,5mm, poszerza siodło tureckie, podchodzi pod lewy nerw wzrokowy ( pozostaje w odległości ok 1,2-1,5mm od lewego n. wzrokowego), nie modeluje go. Po stronie lewej zmiana uwypukla się w kierunku zatoki jamistej - Knosp 2. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych prawidłowe. Lejek przysadki niepogrubiały, ustawiony pośrodkowo.
 7. Witam serdecznie. Od dwóch miesięcy borykam się ze skręconym stawem skokowym i złamana kością krzyżowa. Podświetlenie nogi wykonane na sor w dniu wypadku. Natomiast kości krzyżowej dwa dni po.RTG wykazało że kostka jest skręcona i zbita kość ogonowa.Po około dwóch tygodniach ból się nasilił i lekarz wysłał mnie na tk. W wyniku wyszło że mam złamana kość krzyżowa. Do dziś utrzymuje się ból kosci krzyżowej ,nogi również. Dodatkowo noga jest zimna, kostka jest sina, nadal pękają mi żyłki. Kostka puchnie po dłuższym chodzeniu. Robiłam USG doppler,wynik jest prawidłowy, nie ma zakrzepicy ani żadnych zatorów. Nie wiem co dalej robić, czy to jest normalne?
 8. Hejka, piszę, bo miałam usuwane fałdy anodermy 19.02 i ogólnie? Wszystko super. Miałam narkozę (zabieg na NFZ w szpitalu w Kwidzynie) i od powrotu do domu nie wzięłam nic przeciwbólowego. Zauważyłam jedynie, że jeden szew mi puścił jakoś 24.02 a wczoraj znalazłam kolejny szew, który był cały czas jeszcze zapętlony. Dodam, ze są to szwy, które mają się same wchłonąć. Dziewczyny - przez jaki czas plamiłyście krwią? Widziałyście też może coś ala ropę w miejscu rany? Widzę małą ilość mazi, która się pokazuje pod szwami i nie wiem czy mam się stresować czy nie? Jutro jadę też do lekarza na wizytę kontrolną po 9 dniach od zabiegu i mam lekki stres. Dodam, ze pomywam się 3 razy dziennie, odkażam za każdym razem octaniseptem plus mam maść metronidazol jelfa + maść proktis-M z kwasem hialuronowym.
 9. Wcześniejsza
 10. Witam, u mnie także stwierdzono stwardniejace zapalenie krezki jelita cienkiego w badaniu usg Pani Doktor która robiła badanie mówiła że to autoimmunologiczne zapalenie . Gastrolog u którego się leczę powiedział że tego się nie leczy twierdzi że objawy będą się nasilać lub zanikać, a problemy z wchłanianiem są spowodowane niedokrwieniem jelit. Czy ktoś już sobie poradził z problemem . Do kogo się z tym zgłosić? Czy to postępuje?napiszcie co u was jak sobie radzicie . Z gury dziękuję za odpowiedź.
 11. Michal999

  Zakrzepica okołoodbytnicza

  Kolejna wizyta w gabinecie hirudoterapii tym razem tylko dwie pijawki jedna bezpośrednio do zakrzepu druga obok. Jestem już 3 dzień po drugiej wizycie. Wszystko idzie ku dobremu. Zakrzep coraz mniejszy myślę że jeszcze max dwie wizyty i skurczy się zupełnie. (Przed pierwszą wizyta był jak śliwka węgierka, wtej chwili wielkości m&msa) Ogólnie poprawił się przepływ krwi, nie mam odczucia takiego trudu podczas wypróżnień.
 12. No dokładnie u mnie było podobnie. Czytając opinie w internecie, a to co było w rzeczywistości to jakby dwaj inni lekarze. Ja polecam doktora Mąkosę z Gastromedu. Można prywatnie. Można na NFZ, tylko się trochę czeka. Usuwałam tam właśnie hemoroidy wcześniej. Podejście lekarza, zalecenia, komfort (dają takie jednorazowe spodenki i skarpetki). Czułam się zaopiekowana.
 13. Witam mam 17 lat i usuniętą ponad tydzień temu torbiel środkową szyi w fragmentem kości gnykowej. Został mi wyciągnięty zbyt szybko dren i teraz z rany ciągle się sączy a jak wkońcu się ona zasklepi szyja bardzo mocno mi puchnie. Jutro jadę na kontrolę i powinnam mieć zdejmowane szwy, chociaż aktualnie przez to ze ciagle się z niej sączy nie liczę na to. Pomimo to ciesze się, że to już za mną bo z torbielą tą zmagam się od 13 roku życia. Miliony przeróżnych badań i pomimo to trzeba było usunąć, pozdrawiam.
 14. LEWY STAW Przestrzeń podbarkowa w badaniu statycznym jest szerokości 3 mm. Śladowa ilość płynu widoczna jest w kaletce podbarkowo-podnaramiennej z odczynowym pogrubieniem błony maziowej. Pęknięcie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego (SST) na odcinku długości około 20 mm, szerzące się od powierzchni stawowej / dolnej ścięgna i obejmujące powyżej 50% jego grubości - uszkodzenie typu PASTA. Ponadto widoczne są zmiany tendinopatyczne SST z niejednorodnym podwyższeniem sygnału i odcinkowym zatarciem struktury ścięgna. Tendinopatia ścięgna mięśnia podgrzebieniowego (IST) oraz ścięgna mięśnia podłopatkowego (SSC) z nieznacznym podwyższeniem i odcinkowym zatarciem struktury ścięgien. Obraz pozostałych ścięgien i mięśni stożka rotatorów w normie. Tendinopatia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia (LHBT) z nieznacznym podwyższeniem sygnału ścięgna. Przyczep łopatkowy i ciągłość LHBT są zachowane. Zwiększona ilość płynu szerokości do 5 mm widoczna jest w pochewce LHBT. Obrąbek stawowy bez widocznych uszkodzeń. Chrząstka stawu ramiennego bez zmian. Prawidłowa ilość płynu w jamie stawu ramiennego. Drobne torbiele podkorowe wlk do 7 mm, nierówności warstwy korowej oraz niewielki obrzęk szpiku kostnego w guzku większym kości ramiennej. Obraz pozostałych struktur stawu ramiennego w normie. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego. Co mnie czeka? Proszę o konsultację
 15. Moje odczucia a pro pos P. Na Jana Sawy też mieszane. Zaliczyłem kilka wizyt usuwania hemoroidow wszystko robione w pospiechu, słaby wywiad i zaleceń brak .... ajajaj. Wybierałem się tam znowu ale chyba zrezygnuje. Dzięki TajemniczaKobieta za wpis.
 16. Michal999

  Zakrzepica okołoodbytnicza

  Witam, po krotce hemoroidy od jakichś 10lat wewnętrzne nie sprawiały problemu. Teraz po 10 latach gumkowane 3 szt. Po zabiegach jeden zaczął wypadać i dokucza. Zrobił się zakrzep miałem nacinany. Po nacieciu jeszcze gorzej bólu mniej ale zakrzep większy. (Nacinany 10dni temu) myślałem o laserze ale zobaczymy żona znalazła gdzieś wpis o pijawkach. Wczoraj pojechałem podpięte 4 szt. Jedna pod zakrzep bezpośrednio inne wokoło odbytu. Sporo krwi. Dziś pierwszy dzień po pijawkach. Odwołuje wizyte u proktologa laser narazie odkładam. Znaczna poprawa. Zakrzep się zmniejszył nie boli. Nigdy nie wierzyłem w takie metody naturalne a teraz w tym pokładam nadzieję. Zakrzep cały czas na zewnątrz trochę utrudnia codzienne czynności. Spróbujcie. Ja za tydzień mam kolejne pijawki i będę opisywał jakie sa efekty. Pozdrawiam
 17. Mialam operacje 9.02 , miesiączkę powinnam dostać 26.02 dodam że biorę antykoncepcję a okres dostałam 13.02 czyli prawie 2 tygodnie za wcześnie bo niedawno już mialam . Czy to możliwe że gospodarka hormonalna tak się rozregulowała po laparoskopii i lekach?
 18. Zerwany przyczep wspólnego ściegna mięśni grupy tylnej uda z cechami retrakcji ok. 50mm, zachowana ciągłość wąskiego pasma części półbłoniastej ścięgna. Osełkowaty zbiornik plynowy o wymiarach przekroju poprzecznego 23x35 mam długości 90mm, w obrębie proksymalnej części brzuśca i pogranicza miesniowo-ścięgnistego mieśnia półbłoniastego , skomunikowany z wąską kolekcją płynową wokoł zerwanego ścięgna. W/w zbiornik lekko modeluje uciska m. Półściegnisty i przywodziciel wielki. Niewielki obrzęk m. półbłoniastego, półściegnistego oraz głowy długiej m. dwugłowego uda.
 19. Dzień dobry. Mój syn nie ma tradycyjnego hirschprunga. Ma nieprawidłowe unerwienie jelita grubego i cienkiego. W jelicie cienkim komórki nerwowe są lepsze. Ma wyłonioną ileostomie. Rozdęte jelita które słabo pracują. Ktoś ma podobne doświadczenia?
 20. Potrzebuję zamknąć stomię. Kogo polecicie i gdzie?
 21. Żeby ktoś nie zrobił sobie krzywdy. Lublin. Gabinet na P na Jana Sawy. Opinie na znany lekarz świetne. Byłam na wizycie teraz u innego lekarza. Przypuszczałam szczelinę. Tak. Mam szczelinę. Zdarza się. Ale fałdy nie są do końca usunięte. Co więcej mam też w środku polipa, którego normalnie usuwa się razem z fałdami. Gdyby tylko lekarz tam zaglądał, a nie wyciął byle co powierzchownie. Może to i lepiej, bo by jeszcze uszkodził zwieracz.. Dowiedziałam się, że nie jestem jedyną kobietą, która trafia z tamtego miejsca do tego drugiego. No i to, że mam szczelinę można zrozumieć. Powikłanie. Ale to, że miałam krwotok. Dzwoniłam i usłyszałam, żeby przyciskać i będzie ok. A już krwawiłam od 2h. Brak zainteresowania. Brak w ogóle jakichś zaleceń po zabiegu nawet. Wzięcie kasy i wywalone. I jeśli zależy Wam na komforcie to też nie tam. Mam porównanie już z 3ma miejscami. I tam, gdzie usuwałam te fałdy, to czułam się najgorzej. Zabiegu nie żałuję. Ale mogłam jednak zrobić go gdzieś nawet w innym mieście, a zaufałam opiniom na znany lekarz. A dziś dowiedziałam się, że negatywne opinie na znany lekarz za opłatą są usuwane. Także wszystko jasne.
 22. osia

  Kłębczak na szyi

  Hej Monia, Przed operacją na Banacha też kazali mi wyrobić kartę dilo. W moim przypadku była niezbędna, żeby w ogóle zapisać się na operację. Myślę, że ta karta być może przyspiesza termin operacji. Ja polecam jak zwykle prof. Niemczyka, bo on się specjalizuje w przyzwojakach, o prof. Dzieciuchowiczu nic nie wiem.
 23. Witam. Panie Łukaszu i jak u Pana zakończyła ze ta sprawa z tym problemem który Pan opisuje ? Mam podobny problem. Jeśli Pan to odczyta proszę o odp. Pozdrawiam
 24. Czy po usunięciu tych fałd odczuwaliście jakieś pieczenie, swędzenie w odbycie? Bólu nie ma, ale po wypróżnieniu, umyciu, czuję jak w środku mnie piecze, swędzi i odbyt jest wilgotny. Miesiąc po zabiegu.
 25. Witam. Miałem operacje Whipple'a w 2011 r w wieku 44 l .z powody guza zapalnego w przewodzie trzustkowym w głowie trzustki. Pozostawili połowę trzustki. Cukrzycy narazie nie mam. Obecnie ważę ok 12 kg mniej niż przed operacją. Kreonu nie biorę gdyż nie zauważyłem pozytywnego działania.Miałem tylko więcej wzdęć. Diety przestrzegam ,nauczyłem się omijać tego co szkodzi .Przedewszystkim tłuszczu i warzyw które powodują wzdęcia, zwłaszcza surowe. Ponieważ wzdęcia przy tak przerobinym układzie pokarmowym powodują że powietrze cofa się do żołądka, przewodów żółciowych co powoduje nagły ból. Umiarkowana systematyczna aktywność fizyczna jest bardzo pomocna ze względu na lepszą pracę jelit. Ogólnie są lepsze i gorsze dni, nieraz zależą nawet od pogody, pory roku. Bądź tego co nie opacznie zjem. Mimo to da się z tym żyć. Ja pracuje normalnie i to w pogotowiu energetycznym co w te gorsze dni bywa wyzwaniem. Pozdrawiam wszystkich którzy tu zaglądają .
 26. romankwak

  Za szybko dochodzę

  ja biorę środki z Lidokainą jak i Stud Pills tabletki na to i pomagają. Można opóźniać moment wystrzału w nieskończoność przy odpowiednim stosowaniu przed i w trakcie 😀
 27. Ja lezałem w szptalu w warszawie oddział reumatologii na to samo ,czyli .stwardniajace zapalenie krezki . Niestety ,po tygodniu wypisany do domu bez leków. Ze wzgledu na rzadkosc choroby nie wiedza jak to leczyc.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×