Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Spadaj trolować gdzie indziej *kropka*!Boże znów wyczytałam,że guz trzustki typu GASTRINOMA powoduje wieksze wydzielanie kwasu solnego-czyli refluks itp,a ja mam zgagę i pieczenie ,kiedyś nie miałam!I jak ja mam do lutego czekać na EUS może ich ubłągam szybciej....Ledwo żyję już dziewczyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, podaj adres na priv*) Tyłek masz skopany jak nic! Jaki guz? jak masz czysto? Masz zgage i pieczenie? a co jesz teraz? co pijesz? a w jakim jesteś stanie? Zgaga i piecznie to bunt Twojego żołądka i odpowiedz na stres, duzy stały stres! Wiec przestan czytac, weź melise zaparz, ziola weź, co tam masz i spokojnie, bo teraz dopasowujesz to co czujesz do tego co przeczytasz. Mam to za sobą wiec wiem co mówie, i nie złośc się ze tak pisze. Nie masz guza, i nie masz powodu żeby się go bac, masz dobre wyniki szczegółowych badan. Idz na dobre usg do tego znanego lekarza, i może to Cie uspokoi, zanim pojdziesz na eus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ide do dr Wejchert we Wtorek, sluchaj jakbys kiedys miala jeszcze do niej isc prywatnie to idz do Dolmedu, tam wizyta kosztuje 100 zl! Zerknelam na znanylekarz.pl i zadzwonilam w obydwa miejsca, ale sobie licza w tym goldencare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpe, wiec powiem tak - dzis gadalam z dziewczyna ktora na pzt choruje od 2007 roku, wtedy zaczela miec bole itp, zrobili badania - trzustka na zwyklym usg byla juz bardzo zniszczona a ona biegunke tluszczowa dostala dopiero w 2011 roku. Wiec twoja od trzustki raczej nie jest, dalej, gadalam z dziewczyna ktora 4 lata pila dzien w dzien 2 butelki wina, ma chora trzustke ale nie od wina tylko od calej masy defektow w przewodach zolciowych i trzustkowych. Kolejna rzecz - osoby cierpiace na bole brzucha bez zman w trzustsce srednio raz na miesiac trafiaja na pogotowie z ostrym zapaleniem takim ze traca prytomnosc prawie, ze. I na koncu - babcia mojej kolezanki cierpiala na pzt 45 lat, zmarla w wieku 90 lat nie na pzt tylko na serce :) tak w ramach pocieszenia dla wszystkich nas! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Dzięki wielkie dziewczyny za wsparcie &#128522* dzisiaj rzuciłem się w wir pracy i czuję się wyśmienicie. Zapodalem sobie wczoraj beztluszczowa dietę, ale o normalnej kaloryczności i wszystko jest git:)) ta trzustka to naprawdę dziwny organ &#128522*p.s Meggi kiedy naprawdę wódka mi służy :/ myślisz że odmówiłby eus gdybym mu o tym powiedział?:)) a propos samego picia od trzustki dużo bardziej okrywa wątroba więc skoro wątroby mamy idealne trochę dziwne, że uszkodzilaby się trzucha co?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj dziewczeta i chlopcy. Zyje, mialam maly wypadek, schodzilam z hokera i nie spojrzalam pod nogi a tam rezydowala moja Kicia i bym ja zmiazdzyla gdybym nie zrobila myku... No i zrobilam, skrecilam noge i wybilam nadgarstek ale ponoc bede zyla, szyne zdjeli nawet mocno nie boli i moge klikac *D hip hip hurra. Witam nowych, szczegolnie serdecznie zalozycielke, troche podczytywalam jednym palcem da sie rolke przewinac:))) ale jeszcze nie jestem na biezaco z zalegla lektura, dotarlam dopiero do wpisu ktorejs z Was (pardon tyle naprodukowalyscie ze z imienia nie pamietam:( chyba Monik, o powiekszonych wezlach krezkowych. Kiedys opisywalam, moja Mloda ciagle miala bole brzucha i ktoregos razu na izbie zrobili Jej USG i te wezly mocno powiekszone byly, oczywiscie panika w oczach nic tylko rak! ale powiedzieli ze te krezkowe to zwykle sa przy stanie zapalnym powiekszone i chcieli Jej za ktoryms atakiem wyciac zdrowy wyrostek!! Jak wiecie, po latach dopiero wyszlo ze to od NZJ tak wiec glowa do gory. Kuzwa boli lapa jednak to nie forsuje dalej. Buziam wszystkich, u mnie wzglednie ok :* wracam do dalszej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dziewczyny panikować,ale objawy i wynik TK jest jak jest.....Czy wy też macie depresję przy bólach,bo ja za każdym razem i 5 lat temu i 3 lata temu mam okropne stany depres ,a trzustka daje objawy depresji oprócz tego ,ze boli.Ale same powiedzcie : nawet jak nie guz,tylko pzt to co?Lepiej nie będzie tylko gorzej.Wszędzie piszą,że bóle są z czasem gorsze-to jak człowiek może mieć optymizm?Pika ja Ciebie podziwiam,że mimo iż to się nasila masz tyle optymizmu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola ja cie uwielbiam, no komu jak nie tobe się może coś takiego przytrafić*)) zdrowiej*) Monika, ja mam takie same doły jak TY, tez mysle co to za zycie z pzt, i nie zrozumcie mnie zle ale od jakiego czasu jak mam takie myśli to pytam siebie w myślach, ze Ania P. dziękowała by za pzt, bo zawsze może być gorzej. Wiem , może być tez lepiej , ale to pytanie czemu ja zadaje sobie każdy chory, i nie mamy na nie odpowiedzi. Wiec staram się zyc dla dzieci, bo jestem im jeszcze potrzebna. A w chwilach dołka wpadam tu i topie żale ile się da póki mnie któraś duszyczka na nogi kopniakiem wirtualnym nie stawia*)) Monika, depresja jest dodatkiem do każdej choroby przewlekłej, nie tylko trzustki. Człowiek tak jest skonstruowany, że w przedłuzajacym się bóle, stresie, lęku zaczyna popadać w depereche, a choroby przewlekłe mogą trwac latami, i psychika siada. Dlatego tak często tu o tym mówimy, bo od dawna się borykamy z bólem i dla bliskich jesteśmy zdrowi, wiec się ukrywamy w domu, a potem to się gdzies zbiera i mamy doliny*( Pisałam już, ze mna musi być już zle, bo Maż mi się przygląda, czyli jak nie mówie ze zle to bardziej to widać. W przyszłym tyg ide na badanie, usg i krew sobie strzele, a co mi tam dawno o mnie lekarz nie słyszał*) A powiem Wam cos, dzwonili do mnie z ubezpieczalni, z pytaniem czy mogą mi jakos pomóc, i czy jestem zadowolona z jakości usług, zatkało mnie, myslalam ze chcą mi wypowiedzieć ubezpieczenie bo tyle korzystam*))) Ja będę w marcu we Wrocławiu to jeśli będziesz miała czas i ochote Monika to zapraszam na kawe*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik jak żyje ta dziewczyna z pzt od 2007 normalnie?Jak ma często bóle,ja tyle nie dożyje,ja już wysiadam .To co dzieje się z moim brzuchem mnie wykończy,zwariuję.Basik dzięki za info o Dolmed:)Tylko błagam nie mów u P.doktor,że ja ci ją do EUS podpowiedziałam,bo jeszcze się wscieknie i mi nie zrobi!:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz coPika nie wiem,czy też tak masz,że te najbardziej denerwijące bóle sa takie chwilowe jakby impulsy jakby coś mrowiło trzustkę,takie,że nawet to nie ból tylko coś jak prąd,ale tych nie lubię najbardziej i na te chyba żadne leki nie pomagają....Jakoś tak dziwnie tłumaczę,ale niektóre z nas nawet o swędzeniu w środku mówiły...?Te odczucia z brzucha wpędzają mnie w depresję,już chyba nawet nie to,że mogę mieć powikłania w chorej trzustce.Bo większośc z nas tu na forum bardziej ma lęki niż uprzykrzające życie doznania?Takie mam wrażenie.Większość ma te same objawy bez nasilenia od lat,ale na codzień funkcjonuje normalnie bez leków....Nie chcę tu nikomu nic ujmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice juz nerwowo tez nie wyrabiaja... a z ta depresja to Pika ma racje - w kazdej chorobie przewleklej wystepuje bo czlowiek sobie uswiadamia ze ona sie od niego nie odczepi, Monika - spokojnie nic jej nie powiem, zreszta mi EUS juz niepotrzebny bo mialam... mysle nad mrcp, czy we Wrocku zrobia mi tylko to badanie? Rezonans juz mialam wiec nie chce znowu powtarzac tylko bym chciala przewody trzustkowe/zolciowe zbadac bo wydaje mi sie, ze tam mam cos schrzanione a ECPW poki nie trzeba nie zrobie bo ozt mozna latwo dostac. Zjadlam duzy obiad i mi ciazy na zoladku bleeeh :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mrcp chyba robią,sprawdź scanmex ul.Krasińskiego.No widziśz jak to z tymi opisami,ja już miałam 2 TK i nikt ie wspominał o osobnym przewodzie,muszę znależć poprzednie tk albo kopię z Dolmedu sprzed 3 lat wziąc,bo nie wiem czy nie wyrzuciłam...Słuchajcie zjadłam dziś mleczny gotowy deser kaszkę z mlekiem,kawę z mlekiem i zupę jak wróciłam do toalety nie bięgnę bo bałam się,że nie strawi trzustka....I nic,a kiedyś robiłam bad i miałam białka i skrobie niestrawione to o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lekarz mi powiedział,że nie patrzeć na to bad na niestrawione resztki,bo musi być prawie cała ziszczona,żeby takie objawy dawała,am przyczyny resztek w kale są od jelit i innych powodów.To po co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajadam słonecznik! Najwyżej,trudno i tak boli i tak.Może powinnam brać coś na deprechę,Asentrę przerwałam,bo niezbyt pomagała podobno przy pzt dobrze trójpierścieniowe czyli starej generacji działają też na odczuwanie bólu,tylko są bardziej uzależniające i się też chyba tyje...A kto z Was o poradni bólu myślał?Trzeba mieć rozpoznanie.Ale żeby ból dobrze zniwelować ie stosuje się tabletek doraźnie i w leczeniu bólu trzustki,albo p w półpaścu i neuropatiach stosuje się nawet leki p/padaczkowe działają na osrodkowy układ nerwowy,bo ból trzustki jest bólem złożonym.Ja tak mam,że jak zasypiam to mi coś *podskakuje*w brzuchu,ktoś pisał,że *kopie* chyba tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja odpukac zasypiam bez bolu ale rano mam masakre, piecze, burczy, jelita napompowane, ja mialam resztek pojedycznych a mam stolce ktore wygladaja kolorem jak tluszczowe, zaraz sprawdze bo cos mi podopwiada, ze jakies shito mam w tym przewodach, widzisz byc moze wczesniej nie opisali albo ktos sie nie znal az tak... ja tez mam szara, smutna wychudzona buzie - nie moge na siebie w lustrze patrzec bleee!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny, ja tez Was lowciam:* A i witam p. Kropka, jak sie nudzisz to mozemy cie przygarnac. Katia znow? Monik p.w chyba przez forum Frosta mozna zalatwic, tu lepiej nie podawac @ zawsze jakis oszolom sie znajdzie. W razie co wszyscy sie tam znajdziemy, kto wie, moze nas zamkna jak peknie 10tysi postow:)) Ogolnie jestem pod wrazeniem, ile badan porobiliscie pod moja nieobecnosc, brawo Wy:) Lekture skonczylam, Basik chyba pytala o palenie, pieczenie jakby *zgaga trzustki* ja tak mam b. czesto i jak zacznie palic to tydzien - dwa trzyma:/ Wqr..ce uczucie jakbym litr kwasu wypila i ktos mi bebechy podpalil . IPP na to nie pomaga ani nic, po kreonie niby lepiej czasem albo zbieg okolicznosci. p.s wczoraj moja Kicia znow probowala popelnic sepuku, w suszarce spala, ja pierdziele ta to ma pomysly dobrze ze zajrzalam zanim wrzucilam pranie *(( nie dosc ze zagraza sobie, to jeszcze otoczeniu. Kot fakir k. mac. Dziewczyny, bo cierpienie i smutek widac po czlowieku. Mnie sie czesto pytaja czemu jestem smutna, nawet jak nie jestem, ten glupi grymas juz chyba na zawsze mi zostanie albo czas wypelnic bruzdy nosowe jakim hialuronem czy innym badziewiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×