Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Monika - Ci co pija to chyba miala na mysli tych co pija wiecej niz Ty... serio :) ile pilas? Butelke wina dziennie? 2? Jakie inne zapalenie wg niej moze byc? podraznienie? a mowila Ci cos o pzt jeszcze? Ze EUS na bank pokaze czy jest? Jak skomentowala fakt ze pilas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wczesne to co za bóle będą potem???Jak już męczą!Nic na to wino i jedzenie nie mówiła nic tylko głową pokiwałą i pisała w komp.Mówi,żebym sobie najgorsze choroby z głowy wybiła.Ze EUS nie pokaże nic strasznego to się uspokoję! Akurat!Zbadała dokładie brzuch i osłuchała mi go i plecy i serce(gastrolog+spec.ch.wew) o dziwo jak naciskała brzuch to u góry i po bokach nie bolało tylko niżej przy ucisku jelit,ale jak mnie boli brzuch to pod mostkiem i w plecach....To o co chodzi?I tak wiem,co mi jest.Boję się tylko co dalej morfina,usunięcie trzustki?Bo jak żyć z tym czymś zastałym w mostku i plecach,z tym pieczeniem,ściskaniem pod sercem?Meggi ,czy tobie jak ten kamlot jak to mówisz stoji,to jakaś tabletka pomaga?Pika a na plecy ból coś bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No potrafiłam jednego dnia butelkę wina wypić:(,ale średnio 3 na tydzień,a po ostatnich objawach 3 lata temu jakieś kilka miesięcy nie piłam nic a potem tak starałam się nie częściej pić niż 3-4 razy w tyg więć 1-2 butelki tygodniowo.Lepiej dla trzustki wypić 2 razy w tyg butlę wina niż codzień 2-3 lampki wina,a ja jednego dnia malutką lampkę,drugiego 2 lampkiNajgorsze jest alko+ posiłek tłusty bogatobiałkowy,bo wytrącają się czopy białkowe zatykające przewodziki w trzustce, w w weekend szło nieraz po butelce....Nie ukrywam.Tak się sączy niewinnie....A do obiadu ,a przed spaniem po stresującym dniu...I mam teraz .Nie jestem chyba alkoholiczką,bo żyję bez i nic mi się nie dzieje,ręce się nie trzęsą:)Ale poprostu lubiłam wino i ten stan błogości po...Tak więc jak pijesz to nie jedz i nie jedź:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kabanosy, ser i wino ... to chyba 90 procent moich znajomych wcina ... większość znanych mi drinkujacych ma alko-głoda i nikt z moich rówieśników nie ma chorej trzustki. Ogólnie z mojego rocznika i okolic tylko jeden kumpel ma problem z wątroba i to do tego ten pijący naprawdę okazjonalnie. Największym ochlapusom nie jest nic. A ich lutowanie wygląda tak, że ja sączyłam butle wina dzień w dzień podgryzając ewentualnie truskawkę czy oliwki, a oni butle łychy plus duża pizza z pizza hut. Oczywiście pomijam wesela czy święta, bo tu potrafię żreć dopóki nie opustoszeją stoły :) Także chyba nie jest to aż tak straszne. Obstawiam, że nie zjadałaś kilo tego sera i kabanosów na jednym posiedzeniu. O słodyczach nawet nie piszę...bo chyba jestem jedyna, która ich nie lubi... kumpele wcinają na potęgę. Niestety reguły nie ma z chorobami i życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik umówimy się na telefon jak najbardziej,tylko jak dzieciaki będą gdzieś poza domem albo ja,bo teraz ze mną siedzą , w salonie jak ucieknę do pokoju i powiem,ze rozmawiam to podsłuchują gady,a nie chcę bo i tak się martwią,ze mama do szpitala pójdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik 2 lata to pikuś,na pewno nie masz od tego chorej trzustki!!!Tak 5 -8 lat może mieć znaczenie.Meggi kilogram sera i kabanosów to to to nie:)Słodycze baaaardzo! Teraz prawie nie tylko biszkopt,herbatnik malutko. M69 udana Ty jesteś z tymi kieckami na komunię i do trumny:))))))))Szczel sobie jakąś małą czerwoną sexy,do tego szpilki i żyj na całego aż do setki!!!Jak tylko nie boli i jest dobry dzień trzeba korzystać z życia.A właśnie,jak już o korzystaniu to może zadam takie intymne pytanie,ale jak u was z seksem w związku z bólami? Czy jest tak źle ,że nawet o tym nie myślicie,czy na ten czas ból przechodzi?Nikt nie musi mówić nic jak nie chce oczywiście.Mi jakoś to z głowy przez ten miesiąc wyleciało przez te bóle jestem drażliwa...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik ,a Ty w końcu z Wrocławia jesteś?Pogubiłam się.Musimy wszystkie zrobić jakiś zlot! Doktor spasmolinę,Helicid,probiotyk przepisała i odstawić Kreon i zaobserwować kał-resztki bez kreonu jak to wygląda.Tak piszę jak potłuczona trochę o tym,trochę o tym o Co pytacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, dobrze, ze będzie Eus, mam nadzieje ze to Cie uspokoi*) Ja biore apap, ibuprom, większe dawki, rozkurczowe tez w razie wyjsci a zdomu, ketonal, ale prawde mówiąc nie widzie roznicy, nie mam tak ze wezme i nie boli np. godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha!Moje libido jakby to mąż powiedział i bez bóli zanikowe jest:)))))))))))))))No ale ,do tej pory coś mnie naszło od czasu do czasu...Teraz nawet bywa,że spię w innym pokoju bo się wierce w nocy,albo w necie czytam i nie chcę swiecic *laptopem,mąż kierowca i b.wcześnie wstaje do pracy więc mi go szkoda budzić .Basik to fajnie,że z Wrocławia jesteś.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika u mnie jeszcze ketonal nie,ale po apapie też nieraz po godz znów ból.Te bóle cięzkie do przewidzenia nie?Nieraz tak znośnie,a nieraz aż poty oblewają tak złapie nie? Ketoal i ibuprom na trzustke n ie bardzo i żołądek dostaje po dupie...Kto napisał,że Basik to troll?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika Ty też z Wrocka chyba?Nie masz diagnozy nie? I takie ostre bóle łącznie z plecami już ile u Ciebie trwają?Czy takie same są ,czy nasilają się?Mi to ciężko ocenić,są upierdliwe i różniste w charakterze. Ja na serio boję się myśleć jak boli zdiagnozowanych....:(Nie chcę chpodzić naćpana do końca życia,albo leżeć półprzytomna....Jeszcze się łudzę,że kiedyś ustąpią same tak jak poprzednimi razy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja nie z Wrocka*) Sporo Was jest z Wrocka na forum, Gaja chyba, Niejola, Dejv, Anet chyba*) Ja mieszkam w De*) Mnie mecza te bóle ciagle, tylko noc mam spokojna, od jakiegoś czasu mam taka bolesność usickowa, nie mogę się dotknąć brzucha, boli mnie nawet zapinanie płaszcza, dziwne uczucie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kropko proponuje sie odplewic samemu :) Monika tez sie ciesze, jak sie spotkamy to pogadamy na zywo, pokaze Ci swoj EUS i opowiem jak bylo, jutro zadzwonie sie umowic do tej Twojej Pani doktor :) ( wprawdzie mam wizyte u innego gastro na 7 grudnia ale wiecej tym lepiej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bóle w lutym będzie 3 lata jak się pojawiły, od roku sa już silniejsze i stałe, w marcu rodziłam i po porodzie już zle zaczęło być i tak się pogarsza z tygodnie na tydzień. Nie mam diagnozy, mam niby ibs i zapalenie jelita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×