Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Niejola z zupełnie innej bajki ad kwasu hialuronowego. Polecam gorąco. Ja wyglądam młodo, ale, że wiecznie mi się gęba śmiała, miałam sporą bruzdę po każdej stronie od nosa aż do dołu brody. Z prawej strony aż wgłębienie tam miałam po szyje. 4 lata temu skusiłem się na kwas i do dziś mam spokój. Powoli zaczyna się coś tam znów wyłaniać ale różnica jest kolosalna. Sam zabieg mimo znieczulenia miły nie jest i miałam siniaki kilka dni, ale efekt niesamowity. Kto na mnie nie spojrzał, pytał co zrobiłam, że tak niesamowicie świeżo i radośnie wyglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi no ja sie nad tym wlasnie zastanawiam przy zmarszczkach mimicznych, ile to trwa? I chyba buzia wyglada naturalniej niz po botoksie nie? Ja mam mega bruzdy od smiechu i niestety wiele lat scieralam makijaz w nieprawidlowy sposob co je poglebilo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te bruzdy od zawsze, nawet na zdjeciach komunijnych mialam:) moj Syn tez je ma. Mi gora 3 dychy daja, ale te bruzdy dodaja lat i taki smutny owal sie robi i czlowiek wyglada na wiecznie niezadowolonego z zycia malkontenta a jestem raczej wesola (no chyba ze napitala tak, ze mysle czy by pod pociag sie nie rzucic:/). Kurde, Meg, serio tyle lat trzyma? Myslalam ze ciagle trzeba dostrzykiwac..(kasa) igiel sie nie boje, moga mi na zywca Czeske wydlubac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botoks tak ... trzeba powtarzać często .... co 3 do 6 miesięcy, natomiast kwas conajmniej 2 lata powinien trzymać. Oczywiście zawsze jest kwestia jakości preparatu i jego świeżości. Na czoło lepiej botoks ... oczywiście z umiarem ... ale na resztę raczej kwas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ten kwas 4 lata i lekarz uznał, że jeszcze jest za wcześnie na powtórkę ... Botoks testowałam na czoło i kurze łapki ... czoło fajnie się prostuje, natomiast kurze łapy mi się nie podobały ... czułam się dziwnie ... jakby za płytki uśmiech miałam. Kończył mi się na policzku. Mi botoks trzymał gdzieś 6 miesięcy. Także jak kasa będzie to czoło powtórzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, ze jestem najgorsza spamerka hehe i zawsze jak sie pojawie, temat przewodni schodzi na manowce...:((( tak mi wstyd:D Carpe, juz sie tak nie kryguj. Krzysiu I wiecznie mlody tez robi botox*) moze jakas wspolna ampulka dla odmiany, ponoc botox party taniej wychodzi:) i by byl pretekst na mini zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja sie lapie na tym, ze non stop czytam po milion razy te same publikacje z glupia nadzieja, ze to nie trzucha. Najlepsze, ze wlasciwie kazda mowi co innego - rokowania, objawy, wykluczenie/potwierdzenie ( niektore juz wykluczaja na podstawie zwyklego usg ha,ha...) bez sensu bo i tak mi to nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Czesia Czesią, ale mnie już drugi dzień tak łeb boli, że bym go sobie wyjęła i zamieniła na dynie. Łupanie w kościach. Do tego poziom senności makabryczny. Przydałyby się wykałaczki do trzymania powiek. Ale ta szaruga, deszcz i ciśnienie po prostu mnie wykańczają. Wczoraj padłam o 19ej. Nic się nie chce w tą pogodę. Zakupiłam witaminie d3 w solidnej dawce dziś i wracam do łykania. Może postawi mnie na nogi. A na obiad solidny stek z polędwicy, choć najchętniej to bym już poszła w kimę. Jeszcze dziś bym dzień toalety ... hehe a to też zabiera mi energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na moją Cześkę nawet nie próbuję złego słowa powiedzieć,tylko mówię no wiem,że niedobra byłam dla Ciebie,ale już spokojnie,już nie szalej,zlituj się nade mną.....Daj żyć!:)To prawda ,że Cześki to humorzaste są bardzo i jak mam jeden fajny dzień spokoju to na drugi jazda bez trzymanki:(A dziś sobie pozwoliłam i Grześka i znów słonecznik....I Kreonu nie biorę....Oj stracha mam,a już czuję pompowanie....Apap wzięłam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki Pani doktor mi mówiła,że EUS robią w sedacji bo jest grubsza rura do połknięcia:(((Dormicum chyba dają (to tak jak mi kolono robili)To jak trzeba przełknąć to się pamięta,czy nie?Ale się boję!Najpierw muszą zrobić zwykłą gastro jak przełyk i żołądek wygląda,a martwię się bo mnie czasem przełyk pobolewa chyba od refluksu...Już kiedyś miałam uczucie ciała obcego w gardle-2 tyg *klucha* mi siedziała w gardle(oczywiście rak przełyku był na tapecie)Da się przeżyć to badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja tym forum to ja jestem panikara*)) zabierasz mi role*) A poważnie, to rura jest minimalnie wieksza, nie czujesz nic, nie pamiętasz i nie masz poważniejszego dykomfortu niż po gastro, miałam kilka gastro i w sedacji i na zywo, miałam eus i roznicy nie czułam , badanie z serii, na luzaka*) Mialam kolono w sedacji i bez, i podobnie z gastro i wole bez sedacji*) Nie bój się eus, to szybkie bezbolesne badani, gastro robia dla tylko dla pewności ze przełyk jest prawidłowo zbudowany, bez zwezen, anomalii itd. Wiec nie ma paniki, spokojnie. Pisałas o guli w gardele, niestety Cie zmartwie ale na to się nie umiera za to meczy jak diabli bo to głownie objaw nerwicy*)))) wiec nie szukaj w tym kierunku choroby tylko za uspokojenie się bierz*) Jeśli masz jakies inne pytania pisz, postaramy się uspokoić*) pika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki to maja z nas ubaw:))) a ja nie mam nic zrobione cholera, z natury piekna jak poranek jestem*-) i skromna*-) Glupawke mam, bo Stary ma katar i jestem udupiona. Bardzo cierpi biedak:/ a ja raczej przyzwyczajona jestem, ze to On mnie obsluguje, ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałam zapytać kobietki zdiagnozowane,czy u was była mowa w związku z pzt o lekko powiększonych odczynowo wężłach krezki?Tak pytam,bo niewiele mi wychodzi w necie,że najczęściej od jelit,wyrostka robaczkowego,a nawet gardła czy ucha a jak to się ma do trzustki?Lekarze mówią tylko jakiś stan zapalny....No ,ale czego?Jelit chyba ie,bo jakoś nie biegam do toalety....A to,że ie mam biegunek nie znaczy,że nie mam pzt.Bo w pzt późno zaczynają się biegunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola jak stary ma katar,to już szpital w domu:)))))Jak w tej reklamie-chłop chory to jak dziecko,albo gorzej...Ale zawsze można zapytać ,czy chce zamienic katar na Cześkę humorzastą i od razu lepiej:)mu się zrobi!Choć jak kogoś trzustka nie bolała,to i tak nie będzie wiedział o czym mowa....A tak przy okazji,czy uważacie,że pzt to najgorsza choroba na świecie?No po raku oczywiście tego narządu,bo inne nawet dobrze dają się leczyć i nie wpływają az tak na jakość życia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj cały dzień coś podjadam...Chyba zawsze tak mam jak trochę lepszy dzień od bólu i nie wiem ,czy to nie błąd,takie zbaczanie z dietetycznej drogi....Ale są tacy co już tylko suchy chleb i gotow.marchewka i tak boli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój szef dziś w pracy pyta jak się czuję,to ja na to,że dzień tak,a drugi tak,a on czy biorę antydeprenant-ja ,że tak(nieprawda) i w końcu mówię,ze idę na EUS się umówić w szpitalu,a on dalej swoje: opamiętaj się ,weź się w garść,masz dzieci,męża i daj spokój z trzustką!To ja na to wypaliłam,że od nerwicy trzustka nie puchnie i węzły sie nie powiększają!!!!!!!I to lekarz!!!!!Wariatkę robi ze mnie.Miałam różne nerwice wcześniej,ale to nie ma wpływu na wynik TK!I pyta ,czy mam psychiatrę jakiegoś?!Chyba dla niego!!!No w szoku jestem,chociaż wiele osób z pzt na początku choroby odsyłano do psychiatry,no bo w obrazowych nic nie widać,ale u mnie coś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×