Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dziś bardzo dokucza brzuch i w takich chwilach ręce opadają, Bardzo by się chciało wziąć pigułkę i być zdrowym. A tu nic nie pomaga ... i już wiem, że tak będzie mnie gniotło i ssało w boku i bolało aż po lewe ramie i w dół po pośladek ... i ta surowość w brzuchu. Najchętniej wsadziła bym sobie łapę pod lewe żebra i wygrzebała to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też gdzieś tam coś złapałaś, jakaś bakterie, pasożyta czy wirusa, który dał popalić trzustce. Jest tych paskud tyle a część infekcji przechodzi się niezauważenie, co wcale nie oznacza, że organizmie nie siało się spustoszenie, które zwalczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Nie nie biorezonans odpada. Wysyłam na wszystkie pasozyty i grzyby do Feliksa w Warszawie i zobaczymy co z tego będzie. Dodatkowo zrobię posiew może mam jakąś bakterie przewlekla....następnie elastaza, kalprotektyna i wodorowy na SIBO. Chciałem EUS prywatnie w Warszawie,kazali wysłać wyniki badań obrazowych usg,mri,mrcp-nie kwalifikuję się. No i mam nadzieję, że otrzymam wreszcie diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię rzeczy,które mogą mieć znaczenie .nie piszę wszystkiego:Trzustka odcinkowo o nieco grubszym trzonie do 3,5 cm,prawidłowej gęstości,bez zmian ogniskowych,ostrych obrysach.Nie wykazano zwapnień w obrębie trzustki,.Przewód trzustkowy nieposzerzony,widoczny w zakreie głowy-uchodzi osobno od PżW.Nie wykazano powiększonych w. chł. w zakresie objętym badaniem.Uwidoczniły się bardzo drobne węzły chłonne krezki-odczynowe. PodsumowanieNie wykazano zmian ogniskowych w zakresie trzustki.Pogrubienie trzonu trzustki do dalszej obserwacji.Zagęszczenie zółci w dolnej części pęcherzyka.Rozmawiałam z Panią doktor opisującą,że ona już napisała o tym pogrubieniu,ale moja trzustka jest podobno wciśnięta między narządy jamy brzusznej i w tym miejscu niby lekko zagiętai tak wygląda jakby była grubsza odcinkowo-takie gadanie!!!!A nie zapytałam o teodczynowe malutkie węzły!Odczynowe to jakiś stan zapalny!!!!?A powiedziała,że nie ma żadnego pzt,ani guza,bo wtedy są inne gęstości.Nie uspokoiło mnie to wcale!!!A o pęcherzyku powiedziała,że mam różne gęstości zółci i nie wie czy to nie zatyka momentami gdzieś przewodów chociaż to jeszczenie kamienie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi jak nie ma?! Dla mnie to nie jest jednoznaczne.Zawiłe i jak ozt nie przechodziłam to skąd pogrubienie? Przechodziłam i nie wiem o tym.Jakie wymiary są trzustki? Trzon chyba 2,5 cm? To ja mam o centymetr za dużo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - wez to TK, idz do gastrologa i powiedz, zeby dal Ci skierowanie na EUS - nie masz raka spokojnie, Meggi ma racje - juz by Cie tu nie bylo dawno i mialabys wszedzie przerzuty. Zrob EUS dziewczyno Kochana bo sie zameczysz :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika przy tak szczegółowo opisanym tk, nie ma szans na raka! Nie nakręcaj się bo nie masz podstaw, gdybys miała raka to już bys z nami nie gadała, pamiętaj ze od ostatniego ataku minęło 3 lata w tym czasie byłoby już po tobie*( poszukaj dobrego gastro i zapytaj co to oznacza, popros o leki na rozrzedzenie żółci, i szukaj dobrego gastrologa. Bys może masz dysfunkcje trzustki, jakiś kłopot, poszukaj lekarza i może się cos wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi,ale jak cię boli.gdzie,że tak zapytam?Tak do gastrologa muszę pójść.Mój szef powiedział,że nie zna nikogo ze szpitala w którym robią EUS...Jakieś wogóle dla celebrytów/VIPów badanie,czy co do cholery jasnej? No dla kogo ja się pytam?Niby tak mało ludzi ma przewlekłe zapalenia trzustki,ale jak coś to nie ma,zajęte...Pomijam,że cięzko mi ponad 2 tys wydać na jedno badanie(3 dzieci,mąż kierowca,a ja sekretarka-nie mamy kokosów) to przecież w szpitalu państwowym chyba nie przychodzi się i płaci w kasie,a oni robią od ręki.Dalej nie wiem co mi jest,ale zdrowej trzustki to ja nie mam:(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Basik to laboratorium, które specjalizuje się w pasożytach. Mają stronę www. Nie żadna medycyna alternatywna tylko normalny labek. A im sprawdzają też tam grzyba, ale czy są grzybnie a nie modna candide &#128522*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik jak tylko dożyję,to chętnie się z Tobą spotkam...Ja już naprawdę jetem kłębkiem nerwów!Same wiecie jak to nic nie wiadomo z trzustką,teraz już wiem,że miałam ataki nie nerwicy a tzw,rzuty zapaleń(bez amylazy podwyższonej),które przechodziłam i jak przeszło to zapominałam o tym myśląc,że to nerwica....A terza mylę,że od zapaleń coś mi się tworzy, coś mam na myśli najgorsze...Wiecie gdyby nie bóle,to rybka ,ale wracają.Basik a przy kreonie jak bierzesz bóle zniknęły całkiem? Bo mi trochę po posiłku lżej na żołądku ale nie powiem,żeby nie bolało wcale.A do toalety,czy z kreonem,czy bez chodzę raz dziennie rano zazwyczaj...Podobno w autoimmunologicznym trzustka daje pogrubiały obraz i ja coś też miałam,ze sliiankami kiedyś,w usg były niejednorodne i suchość w ustach,w jednej miałam małą torbiel,czy możliwe,żebym miała zespól Sjorgena?Ale wtedy jest wyraźna suchość oczu.Jeśli chodzi o usta często mam suchość i muszę gumę żuc,albo co chwila łyka wody.Nie to ,że pić się chce tylko język do podniebienia przysycha.Ja już nie wiem,co myśleć.Szukam w necie opinie gastrologów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja melduje ,ze jestem.Monika ,pytalas czy od operacji bple sie zmniejszyly.Tak ,czuje sie zdecydowanie lepiej,to nie znaczy ze jest super ale nie mam juz takich ostrych jazd na okraglo,czasem troche poboli,czasem zakluje,ale daje sie z tym zyc puki co.Mecza mnie za to biegunki,pomimo kreonu.No i ta waga cale 42 kilo......................poprostu anorektyczka..Pozdrawiam was cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć M69, to pocieszające,że czujesz się lepiej i Zyczę Ci,żeby już tylko lepiej było ,albo bez zmian do końca dłuuuugiego życia! Ja nie nie wem ,czy czytałaś zrobiłam TK i jestem załamana,idę w czwartek do gastrologa.Martwią mnie odczynowe pojedyncze wężły chłonne krezki i pogrubienie odcinkowe trzonu trzustki,nie myślę żeby zagęszczenia w pęcherzyku zółci dawały objawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×