Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Carpe_diem

Pika jeżeli to kabanosy to na skutek szybkiego pasazu a nie trzuchy. One są ciężko strawne i jeżeli tak szybko przeszły mają prawo być niestrawione &#128529*ja non stop mam z tym problem ze mój układ pokarmowy pracuje jak szalony :DD ostatnio dotarłem do jakiś badań że osoby z ibsem gorzej trawia tluszcz i mają więcej gram tłuszczu w stolcu pomimo braku jakiś uchwytnych patologii. Jak ktoś sobie życzy zapoznać się u źródła mogę znaleźć i wrzucić linka do badań po ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko Kochana ja juz nie pije od 9 miesiecy odkad zaczelam miec objawy tzn. 1 miesiac pilam normalnie jeszcze piwko czy winko w tygodniu i nie robilo to zadnej roznicy ale potem jak sie zorientowalam o co kaman to od razu przestalam a Ty jakie ilosci te 3 latka pilas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpe nie wiem ile trwa proces trawienia, a tu minęło ok 30h, wiec jak na mnie to szybko bo ja raczej zaparcia mam kilkudniowe. Normalnie nie oglądam az tak tego wydalam ale tu widok był cos dziwny*)) Ide do ortopedy, będę się dobijac o skierowanie na badanie odcinka piersiowego. Carpe osttanio czytałam tylko nie wiem gdzie bo tyle czytamy ze później się połapać nie mogę*( ze ibs może dawac objawy na wysokości łopatek, i pod piersiami, ze ułożenie jelit może się zmieniac i rozciagniete jelita mogą dawac rozne objawy. Nie wiem na ile to prawdziwe a na ile gdybanie, bo do worka ibs się wszystko wrzuca*( Twój nieszczęsny przyspieszony pasaz i konsystencja te jest w tych objawach, wiec hulaj dusza tam wszystko jest*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żaden problem,żeby to tylko pomogło i nie bolało...3 lata temu poprostu jak w tk nic nie było zaraz mi przeszło i stwierdziłam,że tą trzustkę sobie wmówiłam i piłam,ale tak ze 3-4 razy w tyg/około 2 but wina na tydzień myśląc ,że jestem zdrowa i jadłam wszystko ,a pytałam ,czy widzisz bezpośrednio różnicę jak nie pijesz?Mnie po piciu nie bolało nic,ani bardziej,o nie zauważyłam,a teraz zjadłam kanapkę z polędwicą drobiową prawie bez masła tak tylko tyci masłai kreon i zaraz boli i naciąga ściska i noc z głowy.To mam nie jeśc?Masakra.Ja tylko chudnę troszkę jak przechodzę na diętę, a tak to mam trochę ciałka i nie jestem szkielet,ale jak dalej tak pójdzie to będę i fajnie że schudnę,tylko ,żeby bólinie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę kreon na własną rękę i Nie wiem ,czy dobrze ale skoro dają bez recepty to chyba nie może szkodzić,ale żeby pomagał to ja nie wiem.Nie widzę róznicy chyba jeśli o ból chodzi.Może zrobię sobie przeciwciała w kier.autoimmuno a genetyczne to chyba drogie badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestem zalamana, wracam z Warszawy, stwierdzilam, ze moze prof Durlik cos mi podpowie, niestety wizyta trwala 2 min, zaplacilam za nia 300 zl prawie, on stwierdzil, ze mam trzustke dwudzielna ( to juz nie pierscieniowata?) i ze *Pani nie ma chorej trzustki, prosze isc do domu* no tak super tylko, ze dzis wlasnie w lazience znowu zostawilam wielka blado-zolta niespodzianke z calym zarciem niestrawionym... i wlasnie zjadlam obiad bez enzymow i dusi, to jest jakas paranoja... :/ chyba zaczne szukac na Ksiezycu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro mam TK i też mnie ściska znów,choć w dzień w pracy było nawet znośnie...Basik ,Ty masz wadę wrodzoną,a nie pzt! Przecież masz stwierdzoną inną budowę trzustki?Może przez to trochę niedomaga,ale nie znaczy,że Ci się zniszczyła,czy włóknieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpe - a ja slyszalam, ze lamblie z krwi latwo wykryc? Z kalu gorzej musisz oddac duzo probek najlepiej do laboratorium gdzie wiedza jak to robic ( w wielu nie wiedza albo badaja byle jak...) poszukaj, warto wyslac tam gdzie serio Ci to sprawdza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamblie raczej tylko z krwi. Chyba, że zrobią Ci podczas gastroskopii, ale wtedy laboratorium misi być tuż obok gabinetu Gastro, bo wyjęte z dwunastnicy paskudy giną ekspresowo. Niestety w krwi pozostaje kwestia tego,że jeśli przeciwciała wyjdą tylko w jednej grupie, to czy mamy do czynienia z infekcją przewlekłą czy przebytą. Ja byłam w instytucie u lekarza od chorób tropikalnych i pasożytów i bardzo dużo na ten temat rozmawiałam. Niestety wnioski są takie, że jeśli paskudy się zadomowiły przewlekłe to raczej się nie odczepią. Będą powodować czasowe problemy z układem pokarmowym i jedyne, co można robić to raz na rok przeprowadzić solidną kuracje metronidazolem. Można też wspomagać się co jakiś czas miksem ziół typu vernikarbon czy para proteks. Kuracja jest ciężka. Jeśli ważysz więcej jak 50kg to przez 10 dni wcinasz 2x dziennie 500mg metronidazolu i powtarzasz kuracje po 14 dniach. Także solidna czystka we flakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Mhm właśnie ja miałem z krwi w maju tamtego roku czyli mniej więcej 4 miesiące od tego jak zaczęły mi.się. objawy i nic nie wyszło. Gastrolog powiedział, że lamblie diagnozę się z kalu bo przeciwciała są niespecyficzne i dlatego raczej się ich nie zaleca. Ech i bądź tu mądrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie wyszły przeciwciała z krwi to na pewno nie lamblioza. Chyba, że złapałeś później. Oczywiście możesz się bawić w badanie kału na pasożyty albo też zrobić przeciwciała z kału, choć szczerze wątpię czy coś wyjdzie. Na upartego możesz w ciemno zrobić kurację na lamblie i zobaczyć czy jest poprawa. Choć w przypadku problemów gastrycznych, zwykle jest poprawa po metronidazolu, bo po prostu wybija wszystko jak leci ... złe bakterie także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoras z was ma tez zolto/brazowe stolce? Dzis przyszedl wypis ze szpitala z rozpoznaniem: afekcja trzustki. Cooooo... :D wyniki oczywiscie idealne watroby to mam takie, ze chyba kazdy by marzyl, amylaza w moczu malutka 120/450 we krwi 63/100 ( ta we krwi to nie mialam tyle nigdy ale nie bylam na czczo wiec to pewnie tez ma znaczenie) glukoza - 92 - tez nie bylam na czczo. Pelnosci po posilkach sie zmniejszyly po kreonie, zaczelam jesc wszystko, nie wiem czy to dobrze czy nie ale jestem zmeczona dieta... o zwyklej brazowej kupie moge juz chyba pomarzyc... ale chociaz nie plywa, nie jest luzna ani tlusta, co tu jeszcze robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie na to nie poradzisz.. dokładnie jak z każdym zaburzeniem czynnościowym organu ...żartując .... Twoja trzucha po prostu za bardzo wczuwa się w to co robi, choć wiem Basik, że absolutnie do śmiechu Tobie z tym nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi, tylko dziwi mnie, ze nagle w wieku 29 lat sie to u mnie ujawnilo, ze mam zaburzenia wchlaniania i ze stracilam 5 kg nie mowiac o problemach z trawieniem, nagle by ja tak podraznilo? To jest wszystko bardzo dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×