Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Monika ja nie piłam wlasciwie niegdy , tzn 2 razy w roku, bo miałam mega kaca, tzn wymioty 3 dni, poza tym nic się nie działo, tylko zoladek zle znosił. Wiec nie piłam bo się bałam tego bólu, czasem wypiłam piwo bo lubiłam, ale ogolnie to raczej bym się pijąca nie nazwała, nigdy nie paliłam, nigdy nie miałam kontaktu z ziołami*) ja raczej grzeczna. Nawet wczoraj nie wiem ile wypiłam bo piłam po troszkę a mi dolewali, ale jak na mnie to i tak sukces, bo przez 3 lata nawet szampana czy cos na zdrowie nie piłam, ostatnio co próbowałam to po kieliszku, potem 2, ale głowa mnie bolała*)) hahah wiec raczej mi się całkowicie organizm odzwyczaił od alko. Czuje napuchniecie, cos jakby urosło, takie bole jak się zaczynają to mnie ok tygodnia trzymają i przypisuje je trzustce(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika Ty z Wrocławia jesteś? A jakieś przeciw ciała z autoimmunologii robiłaś,albo genetyczne? Woreczek żółciowy? A nie wecie co z Anet i Tomala? Chyba im lepiej,mam nadzieję! Tak sobie obliczyłam,ze od ostatniej tk w 2013 r minęły 3 lata i 8 mies-to prawie cztery i myślicie,że nic by się nie zmieniło w tej trzustce...?Może chociaż mam wersję postępującą bardzo powoli...Brzuch wzdęty-wypiłam Activię trusk+kiwi,jestem 2 dzień bez apap i nospa,ale na noc chyba wezmę...Niejola to dla mnie kozaczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu mnie właśnie po ok 12 h zaczęło boleć, tak mi się wydawało ze gdzes czytałam ze tak może być*( Co do Eus to mam w miare dobry dostep o tego badania tutaj wiec póki co nie szukam, ale dobrze wiedzieć. O dziwo wieczorem zjadłam normalnie i bóle się uspokoiły, boli mnie tak jak zwykle czyli ucisk pod łopatka, wiec chyba mi trzustka odpuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno od kilku tyg mam kaszel, zwłaszcza jak się kłade i rano, do tego ciągłe bóle gardła, takie uczucie jakby cos mi narosło i ciagle to odkrztuszam, zastanawiam się czy to nie od żołądka bo raczje infekcja to nie jest. Jak pomysle o tym bólu wczoraj to mam doła, skoro zaczęło mnie bolec po 12h to jednak jest trzustka, bo jelita nie, a ciągle się staram łudzic ze to nie to*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ja czytałam, że trzucha boli po kilku godzinach, w trakcie picia się znieczula, a później daje j znać. Następnym razem popraw po kilku godzinach to nie będzie bolało*-P A tak serio, jak myślisz, że Cię będzie bolało to będzie bolało, bo główka pracuje*-) Póki co mamy zdrowe trzuchy i tego się trzymajmy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja obawiam się ze niestety to nie głowa, bo właśnie nie myślałam o tym czy będzie bolec, zajęłam się porządkami żeby nie myslec, i sama byłam zaskoczona ze się tak dobrze czuje, a nagle po 12h bum plecy taki ból, e stać było ciężko, połozylam się zasnęłam, niby przeszło ale jak wstałam to już ból pod piersią i pod łopatka i tak do teraz, wiec chyba jednak trzustka boli. Tyle czasu poswieca na wmawianie sobie ze to nie ona, ale te bóle nijak się mają do jelita*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja wlasnie czekam na wyniki, sa juz dostepne na stronie www ale jak na zlosc maja awarie serwera :/ no to ja tak mialam ze mnie bolalo po piciu nast dnia a jak pilam to nie, myslalam ze to wlasnie znaczy ze nie trzustka a tu na odwrot... Monika, jedziesz do tego magika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio coraz gorzej się czuje. Dziś na śniadanie zjadłam malutkie gotowane jajko i jest mi cały czas mdło. Bok palący, sztywny i ból od lewej strony pępka aż pod łopatkę. Bekam jak bym skrzynkę coli wypiła. W toalecie byłam już kilka razy i wydaliła wszystko z jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę teraz sporo grouponów na tk ale skierowanie jest konieczne. Jednak cena 200 zł jest bardzo atrakcyjna. Jest też mri całego ciała za 700 zł i zastanawiam się czy nie zrobić sobie prezentu na Mikołajki. W sumie za mrcp i jamę brzuszną chcą tyle samo... więc w sumie czemu nie przeskanować się po całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej zależy od tego jak się przyłoży ten, który opisuje. I na ile dokładnie się przyjrzy temu, co trzeba. Choć ja się zastanawiam czy mając już gotowy scan kręgosłupa na którym są dokładnie całe narządy brzucha również, ktoś by mógł mi przyjrzeć się trzustce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik ale mnie pocieszyłas*( Chyba już się nie ma co oszukiwać, szkoda ze się dałam namówić na normalne jedzenie i picie, teraz będę tydzień się na nogi stawiac, bo plecy tak mi daja w kośc ze nic robic nie mogę, tylko siedzenie i lezenie daje ulge*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika wypiję za Twoje zdrowie może za miesiąc *) . Ja wczoraj z żoną po 2 cosmopolitany wypiłem dziś mnie nic nie boli (może to po tej taurynie), ale pamiętam kiedyś jak na drugi dzień rano po 1 piwie było kiepsko i tak już z 3 lata. Aha a że ze mnie taki czarnowidz proponuję zmianę topiku na *wchodzący tutaj porzućcie wszelką nadzieję *)* i po raz kolejny napiszę: nie latajcie tak po tym TK i RM. Zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×