Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Monika a Ty nie masz boreliozy? Cały Twój pakiet brzmi dokładnie jak borelioza. Dosłownie książkowy przyklad. Bo jeśli tak to niczym tego nie wyleczysz poza ostrą i najpewniej dożywotnią kuracją antybiotykową. Jak już tyle tych badań zaliczyłaś zrób chociaż przeciwciała w jakiś dwóch testach. Może zadzwoń i poradź się gastrolog, które konkretnie. Jeszcze ten fakt, że łapie Ciebie falowo. Gwarantuje Ci, że trzy lata bez bólu przy folgowaniu sobie z winem przy pzt, które już niby dało się we znaki, nie bardzo pasuje. Nie twierdzę, że teraz nic z trzustką się nie dzieje, tylko że patrząc na cały pakiet, warto by poszukać jakiegoś wspólnego mianownika tych dolegliwości. Może w boreliozie jest klucz. Jeśli tak, nieleczona, będzie Cię nękać coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Jola przepis na smażone banany. Potrzebne będą: banany, olej kokosowy, cukier trzcinowy, ciemny rum Havana Club i młody przystojny Kubańczyk*-) 2 banany przekroić wzdłuż na pół, podsmażyć na nierafinowanym (rafinowany jest pozbawiony smaku kokosa)) oleju kokosowym, dodać trochę cukru trzcinowego, jeżeli ma być słodkie, polać ciemnym rumem Havana Club i gotowe: Oczywiście najlepiej smakują, jak to przygotuje jakiś przystojny Kubańczyk*-), a w wersji dla chłopców jędrna Kubanka*-P Można dodawać cynamon, rodzynki czy kto co tam lubi, ja u źródła jadłam taką podstawową wersję i mi najbardziej taka smakowała, ale może dzięki urokowi kubańskiego kucharza*-) Co do badań i diagnozy Meggi masz całkowitą rację, my chcemy usłyszeć tylko jedną*-) Mnie, jak lekarz mówi, że to wygląda na żołądek czy na jelita to ja i tak sobie myślę, co on tam wie, nie zna się, ja wiem, że to trzustka i już*-) Dzisiaj robiłam badania hormonów, bo mi moja gin kazała i oczywiście przy okazji musiałam zbadać sobie całą resztę, sama nie wiem po co*-) Wszystko w normie, alat, aspat, gamma, lipaza, amylaza, dehydrogenaza, cholinesteraza, albumina, bilirubina, crp, itd. Nawet lipidy mam w normie, a zawsze cholesterol całkowity miałam lekko podwyższony. Jedynie fosfatazę alkaliczną mam 36, a norma jest od 39, ale to miałam zawsze obniżone i żelazo 49, a norma jest od 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi tylko gdzie ten kleszcz? No bo boreliozę kleszcze roznoszą....?Boję się zadzwonić do pracy do dziewczyn zapytać jak wypadło porównanie moich 2 tomografii przez Panią doktor od opisów TK,bo robiłam u siebie w pracy.Miała pomierzyć trzustkę z roku 2013 i 2016 .Nie dzwoniłam,żeby mi przeczytały bo już nie mam siły się dziś na wieczór denerwować...Jutro pracuję to sama zobaczę...Aha do tego w nocy strasznie drętwieją wręcz cierpną mi ręce,kiedyś miałam to w nogach...Ale wydaje mi się,że to od złej /niskiej hemoglobiny-8,5!!!Mam złe wchłanianie żelaza i do tego mocne krwawienia miesiączkowe.Teraz myślę,że brak mi witaminy K bo trzustka nie wchłania i tak leci ze mnie. Z kolei już wiele lat takie mocne miesiaczki mam to jak moje pzt jest początkowe to chyba nie pasuje ta wersja?Meggi w Sjorgenie i Hasimoto też bóle kości i stawów są.Bo kleszcza nie znalazłam u siebie.A tak w ogóle miałam zapytać Was,czy któraś wie,czy wogóle jakieś badania nad lekiem na pzt robią? Czy jest to tak rzadko spotykana choroba,ze im sie nie kalkuluje???Zastanawiam się co u Anet i Tomali-zero znaku życia!Czy im się polepszyło,czy coś nie tak...?W ogóle tu nie zaglądają. Tak chciałam z Anet pogadać...Ona też z Wrocławia.Ciągle przelewa się mi i głośno burczy w brzuchu!Masakra.W pracy jak jest cicho to słychać!!!!Myślicie ,że to te soki trzustkowe zatrzymane,czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to,czy słyszałyście ,żeby ktoś z show biznesu miał pzt?Przecież duża część pije codziennie codziennie-bankiety,balety itd.Tak radzą sobie ze stresem i palą i coś mocniejszego też wciągną,a jakoś nie lądują w szpitalu co pól roku na zapalenie trzustki..Przecież to najbardziej obciążone środowisko*)Ciekawe...Czy faktycznie pzt,to naprawdę bardzo rzadka choroba.Np.nowotwór trzustki wiadomo,ze spotkał Darię Trafankowską,Anię Przybylską,Patrica Swayze o pzt nic nie wiadomo.No chwalić się nie ma czym...,ale takie ciekawostki i tak zawsze wyjdą na światło dzienne. M69 ja chyba już kiedyś pytałam Ciebie,ale chyba nie otrzymałam odpowiedzi-jak stwierdzili Ci kamien w przewodzie w trzustce,który od woreczka żółc. nie pochodził tylko z trzustki,to po wykluczeniu alkoholowej przyczyny nie zrobili Ci badań na parathormon i poziom wapnia we krwi,bo nadzczynność przytarczyc i niedoczynność tarczycy mogą zaburzać poziom wapnia,który odkłada się w nerkach,śliniakach,albo trzustce?Przecież kamieie wtrzustce,to późna postać alkoholowego tak?Ale chyba głodujący,anorektyczki i właśnie z chorobą przytarczyc mają kamienie w trzustce w późnej postaci.Jeśli sie mylę poprawcie mnie.Chyba od etiologi pzt zależy przebieg i objawy pzt?Bo jeżeli winowającą jest ten wapń ,to chyba można temu zaradzić,żeby już więcej kamieni nie było?Meggi Ty jesteś ekspertem chyba od naukowych źródeł informacji:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to nie do konca tak... ogolnie te dane to sa generalne przyjete dane ale na forum na fb na ktorym siedze 90% osob ma pzt nie pochodzenia alkoholowego i kazdy ma tam inny przebieg tego wlasciwie z roznymi cechami alkoholowego pzt tez. Wiec nie ma reguly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika,nie robili mi zadnego poziomu wapnia ani tez innych poziomow czegos tam,a ja sama nie wnikalam bo nawet nie mialam pojecia ze to ma jakis zwiazek.Co prawda pytali kilkakrotnie ,czy pije,czy zazywalam duzo lekow.O alkochol pytali nawet meza ,bo chyba nie bardzo mi wierzyli,ze jestem umiarkowana abstynetka..W tej chwili czuje sie w miare dobrze....CHWILO TRWAJ.Co do znanych osob to na pzt zmarl chyba Denis Russos.Mam jeszcze pytanie dziewczyny,szczegolnie chyba Niejola bedzie zorietowana.Czym sie rozni biopsja piersi od punkcji?Mojej siostrze cos wyszlo w mammografi podejrzanego i w poniedzialek bedzie miala punkcje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 biopsja i punkcja to to samo, to naklucie pod kontrola USG i pobranie materialu, roznia sie tylko metody: cienkoiglowa (BAC) i gruboiglowa. Gneralnie stosuja cienko, chyba ze cos podejrzanego wyjdzie wtedy druga metoda lub od razu zabieg. Na szczescie wiekszosc zmian do 90% to zmiany mastopatyczne - lagodne ale oczywiscie lepiej wyjasnic wszystko na 100% i niczego nie przeoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubienie trzonu trzustki było widoczne już w 2013 i najpewniej ma charakter rozwojowy...I tak opisują w różnych miejscach różnie tomografie...Zależy od opisującego.Jeden coś uwaza za normę inny zwróci uwagę...W tamtej też na temat osobnego przewodu nie było mowy...Jedno pocieszające jest,ze taka sama,ale...no właśnie:ALE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika nie dramatyzuj. Bo to już jest histeria jakaś. Bez obrazy oczywiście i z całą empatią, bo jesteśmy tu wszyscy w bólu i niewiadomej Po pierwsze na chwilę obecną nie masz pzt! Po drugie nawet jeśli masz, to trzustka jest w tak mikroskopijnym uszkodzeniu, że dbając o siebie pożyjesz jeszcze ze 40 lat i doczekasz wnuków. O ile nie kipniesz na zawał, raka i cały pakiet innych chorób czy nie zginiesz w wypadku itp. Po trzecie jedną z najważniejszych części i terapii w jakiejkolwiek chorobie to spokój a nie histeria. Stres może zrobić Ci większe bagno w organizmie niż flacha wódki. Także spokojnie...wycisz się i pomyśl, że jak na razie masz przed sobą długie życie Kochana. I za to trzymam kciuki... a także by jak najmniej Ciebie bolało, bo w tym całym galimatiasie tak naprawdę najgorszy jest ból. Co do kleszcze to niestety zawsze można go złapać i nie wiedzieć o tym. Bo jak się ożłopie to odpada. I może to się stać np podczas długiego spaceru w lesie. Myślę, że warto to rozważyć. Drętwienia rąk mam od lat. Myślałam, że to zespół cieśni nadgarstka ale nie. Zrobiłam rezonans kręgosłupa i wyszły drobne zwyrodnienia w części szyjnej i to one są odpowiedzialne za drętwienie. Faktycznie niedokrwienie ma tu swój udział i mam na to jakieś pigułki wzmacniające krew i natleniające ją. M69 biopsje piersi miałam i nie ma co się bać a zdecydowanie warto zrobić. Ważne by dobrze nakłuli i to co trzeba. A tak ogólnie jak tam Kochani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguś:) Dzięki za słowa otuchy!Jęśli o biopsję i pierś chodzi miałam robione,zabieg usunięcia włókniaka 1,5cm,który w bardzo krótkim czasie wyrósł i było nieciekawe podejrzenie,ale dobrze się skończyło.Cycuszek po zabiegu doszedł szybko do siebie-nic już nie widać:)M69-jestem w szoku,że nikt nie zbadał Cię w kierunku hiperkalcemii-żartujesz?!To jest właśnie nasza służba zdrowia!Szok! Poczytaj sobie o nadczynności przytarczyc i hiperkalcemii...Jeśli nie piłaś,to w pierwszej kolejności powinni Ci wykluczyć to!Z nerkami przeciez tez coś masz o ile pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, Meg ma racje, gdyby pogrubienie w trzonie w 2013 nosilo znamiona nowotworowe juz by Ciebie z nami nie bylo, gdyby bylo to od PZT, mialabys juz jakies inne zmiany (zwapnienia, zwloknienie, odchyly w bad. lab.) Taka Twoja uroda i niespecyficzna budowa organu, niektorzy maja serce z prawej strony i nie rzutuje to na dlugosc ich zycia:) Glowa do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno apropos tych bankietów i picia przez osoby sławne. Nie wygląda to tak jak myślicie. Dziś to już nie klimaty chlania jak za lat 80tych. Bardzo wielu tych znanych kompletnie nie pije, albo symbolicznie kieliszek wina. A ci co piją to zazwyczaj są uzależnieni. Ci drudzy oczywiście szybko wypadają z obiegu. Dziś jest moda na fit. Druga kwestia, że wiele jest seriali, programów itp a nagrania odbywają się często bardzo wcześnie. I prawda taka, że jakby lutowali po bankietach to by nie pociągnęli długo. A w mediach wizerunek bardzo się liczy. Także powiem wam, że byście mocno się zdziwili...bo wielu z nich na co dzień żyje dużo bardziej zdrowo i higienicznie niż przeciętny Kowalski. Choć swoje widziałam i zdarzają się przysłowiowe zwłoki na bankietach. Nie będę tu wymieniać z nazwisk. Jednak większość się tyczy pokolenia moich rodziców i starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi tak muszę!Jest jak jest.Muszę wierzyć,że to znów minie tak jak kiedyś,dietę w miarę trzymać,nie pić i cieszyć się dziećmi,słońcem,deszczem a co ma być to będzie.Nie wiem jak bym dała rade bez Was?!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to super :) dobre info, pomysl jakby trzustka bardzo sie roznila? Ja dzis mrcp mam wieczorem, w Pon ide po ziola a we wtorek ten magik, tluszczu na buzi mam juz 0, teraz jak chodze do lazienki to pelno tam takich malych bialych kropek - ponoc niestrawiony tluszcz. I kolor nie wspomne, wyglada jakbym miala mega EPI heh... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronika gastrolog oczywiscie twierdzi że moje problemy nie mają nic wspólnego z trzustką , to moje nerwy powodują takie problemy trawienne, zrobił USG,kiedy wspomniałam że to nie jest zbyt dokładne badanie, to oczywiście stwiedził że nie mam racji.Jestem już zmęczona .Kiedy wspomniałam o TK to oczywiście skwitoawał to niepotrzebne badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×