Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Meggy, tsh juz robiłam czy mam jakieś inne badanie zrobić czy tez częściej lub o różnych porach.. a i uporczywe drętwienie lewej ręki do teraz i szczypanie języka , a moze faktycznie to nerwica ... ( niewiem co mam robić, wieczorami jestem sama z dwójka dzieci ... wy najlepiej rozumiecie ten stan ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz to tsh? Druga kwestia, że tsh się zmienia. Ile masz lat? Przed menopauzą tag nie osobno być wyższe niż 2. Warto też zrobić ft3 i ft4 bo ich stosunek wzajemny jest bardzo ważny. No i usg tarczycy. Niestety w naszym kraju tarczyca to plaga. Jest znacznie więcej problemów z tarczycą niż osób o tym wiedzących. Nerwica na pewno może dać wszystko co możliwe ... ja nigdy nie leczyłam się i nie mam stwierdzonej nerwicy. Ogólnie pogodna realistka ze mnie, ale wiem co się dzieje, gdy się stresuje i czymś przejmuje. Dostaje gorączki nawet w okolicach 39, ręce mi latają, serce mi wali jak młot a oddycham tak jakby mi płuca wyschły. Plus brzuch mam do pleców przyklejony. Także wachlarz może być szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi, może byś porzadna kolonoskopie zrobiła? kiedyś mi lekarz sugerował ze rtg jelit powinno być robione w różnych pozycjach, na stojąco, siedząco, żeby zobaczyć jak się jelito układa i czy gdzies nie ma problemu, nie wiem nic o przepuklinie jelita*( U mnie bole pleców jak cholera idzie az do ramion i to obu, strasne uczucie, do tej pory miałam tak już raz, teraz drugi taki atak, trzyma mnie od niedzieli i niewiele pomaga. Meggi pisałaś o tym kaszlu i bólu gardła, ja tez mam podejrzenia ze to od zoładka bo w ciągu dnie mija ten ból i puchniecie, a jak tylko się kłade i rano wstaje to kaszel i ból, pewnie mi kwas do gardła podchodzi. Takie mocne bóle doprowadzają mnie do doła, nie mam sił, przeraza mnie to, boje się co będzie dalej. Wiem, marudzę ale ciężko mi dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veronka ja mam takie atrakcje i one sa z nerwicy chyba, ale mam tez niedoczynność tarczycy wiec może obie mi się nakładają. Ale takie ataki mam od ok 7 lat, a tarczyce od 4, wiem bo tarczyce sprawdzam od ok 15 lat, bo moja mama choruje i 2 siostry, i u mamy i siostry już poważnie było i uczulona jestem. Wiec te pierwsze ataki mam z nerwicy. Leki uspokajające tak szybko nie zadziałają, wiec godzina to i tak dobrze*) ja brałam doraźnie w takich akcjach hydroksyzynę, dobrze na nia reagowałam, co prawda spac mi się chciało, ale uspokajałam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika miałam mega porządna kolonoskopię z licznymi wycinkami. Raczej to nie problem stanu zapalnego, bo by się nasilało od jedzenia. Bardziej już bym podejrzewała ten refluks żółciowy i coś z jelitem, ale właśnie związane z pozycją jelit czy zagięciem sledzionowym. Jak mi wczoraj puszczało to od razu prykałam, ale dosłownie samym powietrzem. Jakby ktoś rury przepchał albo odpowietrzył kaloryfer. A i też czuje czasem jakby bąbelki gazu mi szły dosłownie pod żebrami. Trzustka gazów nie puszcza ani nie bulgocze w górę po lini żeber. Ciekawe jest, że wczoraj tyle razy na kibelku ale to co tam ładuje jest w porządku. Żadnej papy, biegunki, resztek, szarpaniny i kolor idealny brąz. To też wskazuje, że sam proces trawienia i wchłaniania jest ok. Pika już pisałam ale ja bym za diabła nie myślała, że mam coś z żołądkiem .. nic a nic... bo zero zgagi czy kwaśności i byłam naprawdę w szoku po gastroskopi... lekarz też. Twierdził, że muszę mieć straszną zgagę i odbijanie. A jedyny objaw, który mam do dziś przy pogorszeniu to właśnie to chruchlanie w nocy i chrypka. Czasem dosłownie budził mnie atak suchego kaszlu i drapania w gardle. Już kiedyś pisałam ... zrób test domowy ... jak Cię dopadnie weź Manti do ssania... jak przyniesie ulgę to masz pewniaka, że to refluks. Oczywiście Manti działa jakieś 15 do 45 minut ale powinna być ulga po ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przed Gastro byłam pewna, że to chruchlanie to za suche powietrze .... ironio losu chyba w trojmiescie nie możliwe ... jeszcze u osoby, która śpi ciągle w chłodnej sypialni i najczęściej przy otwartym oknie ... ale też zwaliłam to na alergie na kurz, którą mam od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggy, tsh mam 2,23 a wiek 35 ... zrobię ft3, ft4..jeny dziewczyny jak dobrze ze trafiłam na to forum, bynajmniej nie czuje sie jak UFO i hipochondryczka ... bo nawet rodzinie nie chce mi sie juz nic mówić i naturalnie sie izoluje ... Pozdrawiam Was Wszystkich !!!)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi, wybieram się do rodzinnego, zapytam o gastro, i usg , dla spokoju. Na dzień dzisiejszy jestem pewna ze to trzustka, akcja po alko idealnie pasuje pod nią, i niestety muszę zacząć się do tego przyzwyczajać, pogodzić się z tym. Ciezko mi z swiadomoscia choroby na całe życie, z wielką niewiadmoą, bez leczenia i pomocy. Za kilka dni mi minie to się odezwe, ba na razie będę Wam tylko marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika alkohol daje po dupie strasznie na żołądek. Mój kumpel z refleksem umiera na drugi dzień po kilku drinach i nic nie pomaga. Z wyra nie wstaje. Także wszystko dostaje popalić ... a jak Ty nie pijesz i od zawsze masz problem z tolerancją alkoholu to może być pakiet brzuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi bardziej mam ból pleców no szlag mnie trafia, nie da się ruszyc, a roboty mam od zje... Już się wszystkie domy wkoło swieca bo już swieta a u mnie ciemno, pokój do zabawy dla dzieci czeka, bo nie mam weny i siły, ja nie wiem jak to będzie dalej. A już się lepiej czułam, to sobie poprawiłam, głupiam jak nie powiem kto*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś Kochana możesz marudzić, jak Ci to pomaga*-) Po to jest to forum:-) A Ty kręgosłup masz zdrowy? Plecy częściej bolą od kręgosłupa niż od trzustki jednak*-) A napracowałaś się ostatnio to mają prawo boleć, a alkoholu dużo nie piłaś, by tak napitalało po tych kilku kropelkach*-) Ja Ci stawiam diagnozę, że to od kręgosłupa i tego masz się trzymać, no!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika u mnie też ciemno ale podstawa to żyć swoim życiem i mieć w dupie co mają inni.... a niech se świecą choćby cały rok. Ja już dawno wyleczyłam się z tego co wypada, co inni myślą i powiedzą ... czy mnie lubią itp. Ich problem i sprawa. Oczywiście nie oznacza to bycia niekulturalną. Po 30tce mi przeszło. Wcześniej ciągle miałam we łbie co powiedzieć, jak wyglądać, kogo zaprosić i komu nie odmówić. Ciągle się przejmowałam. Horror. Dziś mogą mnie cmoknąć w 4 litery. Mam ochotę wyjść to wychodzę, nie chce zapraszać na święta nie zapraszam itp. Zresztą od zawsze najbardziej brzydziłam się dulszczyzną, ale niestety jak to w życiu bywa człowiek gdy wejdzie we wrony, powinien krakać jak one... i tak też było. Aż pewnego dnia obudziłam się i powiedziałam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziekuje*) Niestety ten ból pleców nie jest taki jak przy naciagnieciu czy przepracowaniu, to taki rodzaj prominiowania ze się wie ze to co od srodka boli, kiedyś M69 napisała ze ból od trzustki się poznaje, i nie zapomną, i ja mysle ze to ten ból, miłam go już raz i mam powtorke i az się boje myslec co dalej, bo jade na ketonalu i niewiele pomaga. Boli mnie tak ze promieniuje na ramiona oba, dziwne uczucie, bolesne i niezle straszy. Az mi się słabo i gorąco robi, nie sadze żeby to było cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem po wizycie u bioenergoterapeuty, powiem tak - ja w takie rzeczy do konca nie wierze ale... jak mi przykladal rece do ciala to parzylo jak cholera! Mega mega duzo ciepla szlo, pozniej mi zaczal to sciagac i mialam lodowate cale cialo - to bylo ciekawe :) nie wiem na ile mnie uleczy to ale wybiore sie znowu na pewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik ,ale dawałaś mu wyniki badań?Mówiłaś co dolega?Mi przez telefon kazali przynięść ksero dokumentacji i co dolega pytała kobieta.Powiedziałam,ze brzuch i,że wyszło pogrubienie trzustki...No nie umiałam skłamać...Oni tam normalnie kartę zakładają. Kiedy kazał znów przyjechać na wizytę Basik?Byłaś może w pijalni wód?Mojej znajomej dziecko miało powiększoną komorę mózgową,a ona hpv i 3 gr cytologii bez interwencji lekarskiej sie cofnęły zmiany. Nie wiem na ile same mogą(bez żadnej bioenergo),ale jest to kobieta poważna i wiarygodna(może ma znaczenie ,że wierząca).Pika ja też mam wrażenie jakby od mostka ciągnęło na wskroś do barków i jakby w środku brzucha trzustka się tak spinała ciężko wytłumaczyć i powiem ,wam że też mam dziś ciężki dzień bo jakby nie muszę brać leków p/bólowych bo normalnie funkcjonuje,ale cały czas coś czuję w brzuchu jakby mi ściągało,napinało i az do pleców wypychało czasami.Wku.....ce uczucie!Męczące/denerwujące.Ale nasilenie jest znacznie słabsze....Mam mega doła dziś,ta pogoda,mąż obrażony na mnie,w robocie klimat do dupy i ten pieprzony brzuch żyjący własnym życiem!Pika nadejdą lepsze dni!Musimy w to wierzyć!A jeśli o święta chodzi to ku...wa słuchać o nich juz nie mogę,szczególnie reklam!Komercja i komercja!Kupuj,żryj,wydawaj!Ludzie zaraz po Wszystkich Świętych już mamy Boże Narodzenie w sklepach i TV. Co roku zaklinam się,że odpocznę,nie będę tachać zakupów i stać 3 noce w kuchni...Ale dzieciaki uwielbiają to całe menu i zamieszanie,stół,rodzina i prezenty!No i co im powiedzieć...?A w tym roku wyjątkowo nie mam siły.Dziś deprecha jak u Piki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzys ile może mnie trzymać ten ból po alko? ile Cie trzymało? zastanawiam się nad szpitalem bo już 3 dzień boli, i nie wiem co robic. Niby nie tak ze wyje ale dość mocno i ciagle, nie wiem co robic. Radzcie co brac co robic? Ale narobiłam kłopotu, sama sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika a ile razy u Niego byly? Stosowala diete? Ja mam duzo zalecen czesc juz biore to takie ogolne suplementy sa. Powiekszona komora mozgowa to niezla rzecz sama by sie chyba nie cofnela? A chcieli mu to operowac? Czuje sie uspokojona, ponoc bylam lekko opetana haha, w trakcie chcialo mi sie wymiotowac, on na koncu wydaje dziwne dzwieki nie wystrasz sie :D 1 seans chyba nie uleczy trzustki maltretowanej przez lata. Ale cieplo niezle uderzalo od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika a próbowałaś ciepłą kąpiel? Ja włażę do wanny z gorącą wodą. Mam wannę z hydromasażem i sobie nastawiam dysze na brzuch, ale delikatnie nie bicze*-) i mnie to bardzo pomaga na moje mędzenie. Dopóki nie wylezę z wanny, ale przynajmniej na jakiś czas jest ulga. Jak nie masz dysz to może spróbuj prysznicem chociaż pomasować. Trzustka lubi ciepło i taki delikatny masaż. Przynajmniej moja*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×