Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja dzis mialam okropny dzien . Mialam i mam do teraz odbijania z goryczą nudnoscie, bol po lewej stronie i na plecach - takie ugniatanie szczypanie pieczenie. Az mi promieniuje pod lewa piers na klatke. I mam taki kwasny/ gorzki smak w ustach. Fatalnie.Jestem zalamana i bardzo sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście też sobie wczoraj pozwoliłam... Fura bigosu, pasztet z chrzanem, pieczona perliczka, sałatka jarzynowa zakropione ginem i winem białym... Dziś od rana gniecie pod lewą łopatką tak, że aż pierś mnie boli, z prawego i lewego boku kłuje i lekka biegunka. Załamka...ja kocham jeść. Rok temu tak * szalałam* przez trzy dni świąt do tego byłam po 2 tygodniowym suto zakrapianym i zajadanym urlopie i nic się nie działo. Płakać mi się chce, że te czasy pewnie już nie wrócą i każdą rozpustę będę przypłacać strachem i dyskomfortem na drugi dzień. Najgorsze, że oczywiście żołądek już rozciągnięty i najchętniej zrobiłabym powtórkę...szczególnie z tego bigosu :-( Dziewczyny co z ziół na taki dyskomfort? Rumianek jest ok? Dodam, że mięty nie powinnam ze względu na chorobę refluksową i zapalenie żołądka. I jeszcze jedno...jakiej firmy jest ta herbatka na trzustkę? U mnie w aptece nie ma nic takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jeśli chodzi o miętę to nie picie, tak jak napisała Meggi. Mięta powoduje nadkwasotę i straszne odbijanie. A co do ziół to też jestem ciekawa, czy to się robi na zamówienie? I jak długo się czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi szybko sprawdziłam i na mojej pisze ze nie polecana przy chorobie wrzodowej, zapaleniach żołądka i nadkwasocie, wiec chyba odpada*( moja się pancrea tea nazywa jakos tak, nie mam opakowania*( saszetki, Wiem, ze często kupuje się mieszanki na trzustkę u jakichś zakonników, musiałabym poszukać wpisów na ten temat. Ja piję jeszcze verdin, rumianek i herbate na wątrobę. A tak z ciekawości Wam powiem, że często oglądam taki serial i tam zielarka mówiła ze na trzustkę to pokrzywa, sprawdziałam i rzeczywiście jest polecana. Wspominalismy już tu na forum o soku ze szpinaku, ma takie działanie jak kreon. a teraz odrobina prywaty, wróciłam właśnie z zakupów, i zła jestem strasznie, bo tak mnie plecy bolały, że nie dawały zapomnieć, i odebrały mi skutecznie radość i guzik kupiłam*( a w czymś na imprezę trzeba iść*) a pisałyście ze chudniecie, ja różnie, przy zaostrzeniu i stresie tak, ale potem nadrabiam, ale ja mam niedoczynność tarczycy i problemy kobiece i biorę mieszankę hormonów, wiec może one nie pozwalają mi tak drastycznie chudnąć? Święta przetrwałam, Meggi przypomniała mi, że bigos mam zamrożony*) i już będzie ból*))) bo jutro rosołek i bigosik=witaj bólu*))) a kreonu brak bo apteka nie zamówiła i całe święta bez kreonu*( mam jakiś ale w dawce 40000 wiec zabójczy*))) i go nie biorę*)ale się rozpisałam*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety na bigos, śledzie i pierogi z kapustą dzika jestem. W dużej mierze dlatego, że poza śledziem to resztę jadam 2 x do roku na święta. Choć u mnie ten bigos nie jest jakiś tłusto resztkowy. Tak naprawdę myślę, że Wigilia przy winie i drugi dzień świąt przy winie to główny problem i powód dolegliwości. A najgorsze, że jutro znów w gości.. Do dupy jestem wiem, ale tak ciężko mi się przestawić..i wciąż kocham to wino. Anet wiem, że mnie rozumiesz bo też lubiłaś to i tamto. Jak dałaś radę odmówić sobie? Choć i tak jestem dość dzielna i bardzo się ograniczam. Ale świat mi się przewrócił bardzo. Właściwie już pół roku boli.. płakać się chce. Trzymam za nas wszystkie kciuki Kochane. By było dobrze. Koleżanko w ciąży, bądź dzielna. Myśl o sobie i musowo jakiś odwrót od netu. Spacery, może basen. Zdrowie Twoje to zdrowie dzidziusia. Nie jest powiedziane, że ozt wróci i że masz pzt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala i megi czy wy chorujecie na trzustke bo nie mogę znalezc wcześniejszych wypowiedzi ... nie mogę się nadziwić dziewczyny jak piszecie o bigosie pierogach i alko*) Ja trzymam ścisłą dietę a i tak czuje zgage odbijanie i ten okropny gorzki smak. Być może to od ciąży. Fakt ze nie biorę żadnych leków. Kreon zacznę w 4 miesiącu ciazy. Wcześniej go brałam tylko 2tyg, więc nie wiem czy coś mi pomoże. Czy wam po kreonie jest lepiej możecie rozszerzać dietę? Mnie się odbija nawet po wodzie. czekam na zakończenie pierwszego trymestru bo liczę też na leki na nerwice, być może mi to pomoże. Nie mogę się najbardziej pogodzić z tym ze mam dopiero 25lat a już Mnie to cholerstwo dopadło. Boję się ze nie dożyję nawet 30ki.mam jeszcze pytanie co do boli pleców. Mam bardzo krzywy kręgosłup, ale czy to możliwe żeby plecy bolały od trzustki. Same plecy, bez bólu w nadbrzuszu? Kojarzę ból trzustki w ozt i na pewno obecnie go Nie czuje. Nie zrobię teraz w ciąży przeswietlenia kregoslupa, ani powtórnego tk Trzustki.pozostaje mi tylko usg które nic nie wykazuje. Proszę o słowa otuchy czy trzucha boli tylko na plecach?????pozdrawiam was cieplo. Widzę że macie w sobie wsparcie i ja też czuje je od was:****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona*) trzustka może i boli na plecach, i może boleć tylko na plecach, możesz zrobić mri kregosłupa jeśli będzie ci bardzo dokuczał, jest dozwolone w ciązy.Co do pzt, to nie masz chyba innych objawów? biegunki? bóli nadbrzusza? wyniki krwi dobre? jeśli tak, to dobrze*) Jeśli chodzi o gorzki smak to obstawiam jednak ciążę*) polecam mleczko dla ciężarnych*) jeśli chodzi o kreon, nie możesz go brać,ale możesz sobie pomóc w inny sposób, jedz jak najwięcej szpinaku, lub pij sok z niego, jak najbardziej naturalny, działa jak kreon. Leki na nerwice już chyba pisałam, melise polecam, pij sobie i relaksuj się*) w sytuacjach kryzysowych hydroksyzyna 10mg lub 15mg powinna dać ukojenie i pozwolić zasnąć czy odpocząć*) Ona, trzymaj się dzielnie, jesteś pod opieką lekarzy, i jeśli cos cię niepokoi to mów, pytaj, domagaj się pomocy*) zyczę Ci dużo spokoju*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika działasz jak leki antydepresyjne, uwielbiam cię czytać i od razu żyć się chce. Plecy mogą boleć od krzywizny jak i od ciąży. Dzieciątko może uciskać na nerwy. Ona sprawdź jeszcze nerki, mnie bardzo w ciąży bolały i okazało się że miałam erszenika coli i niewielkie zatrucie ciążowe. Gorzki smak może też być od refluksu i ciąży, z mleczkiem to dobry pomysł, chyba nazywa się alugastrin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa. Ja jak coś przeczytam w Internecie to zaraz w to uwierzę. Nie mam boli nadbrzusza.biegunek też nie. Burczenie przelewanie i ucisk ostatnio czesto. Jakieś 2tyg temu pojechałam na pogotowie z powodu boli brzucha.czułam ze to raczej nie był holbtrzustki. Crp wyszło 6norma do 10kamylazy 77. Morfologia idealna. Do kttorek taki młody trochę mnie nastraszyll o pzt i od tamtego czasu wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONA, ja od pół roku walcze z bólem nadbrzusza w okolicach trzustki, boków, papkowatymi stolcami, waga 6kg w dół z niczego, teraz doszedł ból prawej strony jakby wątroby i woreczka. Jestem po wielu badaniach, czeka mnie jeszcze kolonoskopia. Trzustka wychodzi ok..ale boli. Ja popijałam butle wina dzień w dzień wiele lat..stąd myśle, że to ta paskuda. A Pzt bardzo trudno wykryć w pierwszych 5 latach. Główny objaw to po postu ból brzucha. Na razie wykryto zapalenie żołądka, przełyku, helikobakter i w krwi wyszły mi antyciała wskazujące na przewlekłą lub przebytą lamblioze i to mam do leczenia. Cudna służba zdrowia..po pół roku..masakra. W lutym mam kolonoskopię. Nie mam wzdęć, odbijania, zgagi. Jeść mogę wszystko i jest ok..ale ogólnia jadam chudo. Ale boli prawie nonstop na wszystkie sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że śpie po 10h na dobę i ogólnie jestem nonstop jakaś zmęczona, mam bardzo często 37st od tak z niczego i czasem w nocy poty jakby mnie ktoś wodą oblał. Jak tylko otworzę oczy to burczy mi i się przelewa bardzo głośno..jakby ktoś przebijał mi bąbelki w brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika moim zdaniem twoje objawy to po prostu zapalenie żołądka które masz stwierdzone. Moja ciocia miała to samo:) żołądek z tego co mi mówił gastrolog boli w podobnym miejscu co trzustka, delikatnie nizej. Mnie trzustka bolała wysoko i głęboko w nadbrzuszu promieniujac do klatki piersiowej. Nie da się tego zapomniec, ból towarzyszył mi od 10go roku życia co pół roku, z tym ze nie tak nasilony jak przy ozt. Rodzice jeździli ze mną po lekarzach, nikt wtedy nie odkrył ze to trzucha. Jeden lekarz na pogotowiu nawet kazał mi dawać kieliszek wódki z pieprzem:))) szkoda ze wcześniej nikt nie wiedział ze to trzustka, może bardziej bym o nią dbała i nie doszłoby do tego wszystkiego. Jutro się umawiam do poradni i być może uda mi się wymusic skierowanie na eus lub chociaż rezonans. Nie mogę żyć w niewiedzy ze rozwija się u mnie pzt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie nikt już nie chce pomóc, chodzę od lekarza do lekarza, uważają mnie za hipochondryczke. Wszystkie objawy zganiaja na nerwice i zespół jelita wrażliwego.Niestrawność bóle plecow też niby z nerwow. Za młodą jestem według lekarzy na pzt. A przecież to się zdarza w każdym wieku. Żeby tylko nie było za późno jak już coś będzie widać w usg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anete*) bardzo mile mnie zaskoczyłaś*) Zgadzam się z Anete, plecy może bolą od ciąży, możesz powiedzieć gdzie Cię najmocniej bolą? i powiedzieć od kiedy zaczęły boleć? Nie chcę, żebyś mnie zle zrozumiała, może jest tak jak u nas *nerwusów* bywa, że cos przeczytałaś czy usłyszałaś, i zaczęło się*) ja tak miewam-mija jak mnie zbadają i mam twarde dowody, że nie umieram*) Ona, myślę, że na Twoim miejscu poszłabym prywatnie do gastrologa, i wymusiła na nim pomoc, pytała, co mam kontrolować i co mogę zbadać w ciąży, krew i kał możesz a to już dużo*) Nie poddawaj się, tylko spokojnie poszukaj pomocy*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może po części to żołądek. Jednak biegunki i te resztki plus chudnięcie to musi być coś jeszcze. Może to także jelita, zobaczę co kolonoskopia pokaże. Czasem wysiada kilka narządów na raz i jakoś to się kumuluje. W brzuchu to wszystko jest powiązane. Jeśli to lamblia to też gnębi wszystkie wnętrzności. Czas pokaże.. niewątpliwie był to dla mnie dzwon, że żywot beztroskiego pasikonika od winka do winka, piekielnie ostre jedzenie i ogólne podejście, że młodość trwa wiecznie a organizm da radę już nie wróci. Trzeba się szanować...i tyle. Choć nigdy ani przez chwilę nie żałuje tego co było..spacerki, pikniki, grille..trochę baletów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapalenie wyszło mi w gastro dopiero teraz. A to jakieś specjalne wody? ja od kiedy pojawiły się bóle odstawiłam wodę gazowaną a piłam jej z 1.5 litra dziennie..teraz piję zwykłą przegotowaną albo niegazowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi*)te wody maja wspomagac leczenie wątroby, dróg żółciowych, zapaleń żołądka, wrzodów żołądka i dwunastnicy, nadkwasocie, refluksie. Woda Zuber, Magdalena, Wielka Pieniawa, Franciszek i Henryk. Piłam Wielka Pieniawe i Zuber, picie nie jest miłe, ale pomaga, trzeba pić niewielkimi łykami. Doczytałam, że ta Pieniawa ma działanie pomocne w chorobach trzustki, może by spróbować*) dodatkowo ta Pieniawa ma potwierdzone działanie przez instytut leków, wiec chyba coś w tym jest. Nie zaszkodzi sprawdzić*) a na zachete dodam, że pomagają zatrzymać młodość, urode, zapewniają dobre samopoczucie*) ja zamawiam na początek 20 litrów, sylwester idzie, zaszaleję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika bóle zaczęły się po drugim ozt kiedy bardzo schudlam, jednak nie zwracalam na to uwagi. Teraz jest coraz gorzej bo naczytalam się ze to trzustka. Bolą całe od szyi do dolu, Ale najbardziej między lopatkami i promieniuje na klatkę piersiową. Mam tak raz na 3tyg po parę dni i mija. Fakt ze jestem teraz na etapie Nawrot nerwów. Niepokój i nawet zaczynam mieć problemy z oddychaniem. Zastanawia mnie tylko fakt ze bolą nawet jak mam ścisłą dietę i amylaze w normie. Trzustka nie powinna bolec. Jutro mam wizytę u ginekologa pewnie zrobi mi odrazu usg Trzustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona*) Kiedy zaczęłam chorować na nerwice i depresję, miałam różne bóle, dziwne, trwające miesiącami. Moja psychika potrzebowała tych bóli , żeby mnie straszyć, całe moje życie było codziennym lękiem. Nie wierzyłam, ze to co mnie boli nie jest realne, bo ból był realny, nie docierało do mnie, że to ja sama generuje te bóle. Nie chciałam być chora na nerwicę, bo to wstyd, jak to nie umiem sobie sama poradzić ze sobą? Dziś wiem, co potrafią nerwy zrobić, jakie symulują choroby, i jak się z nimi żyje. Pisze to bo czytałam Twój wpis na innym forum, czytam te które piszesz tutaj, i widzę siebie na początku mojej drogi*) piszesz to co ja napisałabym w tamtym czasie,nie neguje tego, że możesz być chora na trzustkę, ale chce Ci powiedzieć, że spora część dolegliwości wygląda na nerwy, jeśli będziesz chciała pogadać o tym to zapraszam na priv bo nie chce zanudzać na forum, a może Tobie to w czymś pomoże*) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×