Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Hello dziewczyny to znowu ja *) mam stracha przed wtorkowym EUS..... Dzis w nocy skurcze mega jelit, na kibelek i przeszlo. Czesto sie to nie zdarza (2xna mies),ale pewnie ma zwiazek z tym co mi jest. Biorac kreon pozwalam sobie na odrobine maselka do posilkow z kreonem. Ja tez nie pracuje, ale maz za granica, wiec sama z 2 dzieci w wieku szkolnym i duzy dom do sprzatania. Tezymajcie kciuki za mnie we wtorek popoludniu. Odezwe sie z rezultatem. Buzki laski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że eus będziesz miała. Na pewno coś się wyklaruje. Mnie dziś tak pogoniły jelita, że musiałam immodium zjeść. Ale już od kilku dni w nich bulgotało konkretnie. Na szczęście bezboleśnie i bez skrętów było. Po prostu oczyszczenie. Fakt, że ostatnio w związku z wolnym przeginałam z jedzeniem i do tego wina też troche było. Tym samym biegunka była do przewidzenia. Dalej jestem durna jak but niestety i się zapominam a potem takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Meggi, bulgotanie, pekajace baloniki. I tak masz fajnie ze winko itp, tez bym chciala :) ja od swiat pierniczki torturuje, a konkretnie torunskie, sa praktycznie beztluszczowe, no minimalnie maja, ale cos innego do nudnej diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od dziś się wzięłam w garść i zero procentów i podjadania. Szczególnie, że bez względu na to co z moją trzustką to już sam fakt zapalenia przełyku wiąże się z absolutnym zakazem jakiegokolwiek alkoholu nawet w małych dawkach. Te świąteczne winka to nie były duże ilości ale nie powinnam ani grama. Choć słodkości nie lubię to też parę razy wciągnęłam śliwki w czekoladzie a czekolada też zakazana. A że dopiero 21ego mam gastrologa i dostanę antybiotyki to oczywiście włącza się ta głupia opcja nawciągania się na zapas...tego co nie wolno....bo wiadomo jak lekarz zabroni to już amba. Mido a Ty miałaś kolonoskopię czy cierpisz np. na IBS z tymi jelitami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bulgotanie i biegunka to chyba jednak typowa wirusówka. Koncert rurowy pół nocy był na szczęście kompletnie bezbolesny a rano w toalecie to tamto samą wodą. kupię sobie probiotyki i zrobię kurację dwutygodniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ostatnio biegunki. Dziwne jest to, że akurat zbiegły się z początkiem brania probiotyku więc przerwałam kurację, a biegunki zostały:( Dziś miałam badania z krwi pod kątem trzustki i wątroby i oczywiście już wariuję. Mi w ogólnym badaniu kału wyszło dużo drożdży i zastanawiam się czy to może być kandydoza. Gastrolog dopiero 22, może coś pomoże? Najgorsze jest to, że znowu schudłam i ważę 46 kg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drożdżyce to chyba niestety dieta i te właśnie probiotyki. Może Anet brałaś te które zawierają laktozę stąd ta biegunka? Dicoflor nie zawiera ani glutenu ani laktozy no ale kosztuje 2 x tyle co inne probiotyki. Ja jak biorę to właśnie ten. To co mam od wczoraj to totalny żabi popis. Ale może stąd też ta chęć na słodkie, a ja słodyczy ogólnie nie lubię zaś candidy uwielbiają. Do tego pół bułki paryskiej wczoraj zjadłam a białe pieczywo to też ich przysmak. Potraktuje je dziś amolem z cytrtyną i probiotykami..bo ten rodzaj muzyki (z jelit) to nie jest mój ulubiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym się najadła kapustą kiszoną to z kibelka długo bym nie zeszła. Dziewczyny ob wyszło mi za niskie, nawet nie wiedziałam, że to możliwe. Norma od 2 do 10, a mi 1 wyszło. Nie wiem o co chodzi, a boję się czytać bo i tak wszystko przekręce na swoją niekorzyść. Do tego za niskie neutrofile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ja też nie myślałam, że ob może być za niskie. Może zrób też crp. Ja wciąż w bulgotach na loperamidzie. Wypiłam może płynów..i siusiam jak koń. Zjadłabym solidny obiad ale wolę trzymać dietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crp miałam robione tydzień temu i było ok. Tylko nie wiem czy badania robione na sorze są wiarygodne, bo nie byłam na czczo? Ja też sikam jak koń mimo że nie opijam się za bardzo. Może to efekt skaczącego cukru? A przy tych sikaniach wyszedł mi za niski ciężar właściwy w moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet to obstawiam że z tym ob też ok. Może coś tam źle wyszło. A crp nie ma znaczenia czy na czczo czy nie. Nie martw się na zapas. I tak masz całą furę kłopotów z tymi bulami. Ja już chce lulu i byle do jutro bez koncertu i biegunki. Do tego tak głodna jestem, że już wariuje. Tylko ta kapustka, trochę gotowanego królika i 2 suche bułki zjadłam. Idealnie pasuje tu hasło: jak nie urok to sraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete, może Cie to uspokoi, mam w rodzinie lekarza rodzinnego i przy okazji rozmowy o moim badaniu, zapytałam co może oznaczać taki wynik ob , Ciocia kazała się nie niepokoić, martwić może wysokie ob., takie nie musi oznaczac nic złego. Za kilka dni możesz powtórzyć badanie i jeśli nadal takie będzie to pogadać z lekarzem, taki wynik może wskazywać na alergie, nadkrwistosć i cos jeszcze ale nie zapamiętałam*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny bardzo wam dziękuję. Ja oczywiście wyczytałam w końcu,że to już żółtaczka. Ale z tą alergią to może się zgadzać, bo neutrofile niskie też mogą na to wskazywać. Zastanawiam się czy to od twarogu, bo z braku laku pochłaniam go wielkie ilości, tylko czemu wcześniej było ok? Jeszcze raz wielkie dzięki, od razu mi lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja wciąż mam biegunkę. Chciałam dziś się dostać do lekarza ale dupa i nie było już miejsc. Burczy mi mniej ale np wczoraj 3x byłam w toalecie i za każdym razem taka lekko zagęszczona woda. A na noc wzięłam laremid. Mimo diety i probiotyków biegunki są. W nocy śpię bez załatwiania się. W dzień te stolce też nie są nagłe..że muszę biec do toalety. Dziś byłam w toalecie o 10ej i to samo. Gęsta woda..bez kawałków resztek itp. Jednolita maź Może to od trzustki te biegunki a nie od jelit? Skoro ani probiotyki ani dieta nie dają efektu i od razu po ustąpieniu działania laremidu pojawia się luźny stolec. Jestem załamana już, bo nie wiem co robić. Probiotyki na pewno nie zaszkodzą, ale już wzięłam 9 laremidów od piątku. Jestem w kropce totalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś miałam usg i pani radiolog powiedziała, że wszystko ok. Całe badanie trwało może 1,5 minuty. Nawet nie zauważyła torbieli w nerce która ma około półtora centymetra więc szkoda nawet gadać. Przejrzała badanie eus i powiedziała że to nie od trzustki mam biegunki tłuszczowe. Zakrztusiłam się w gabinecie i kazała sprawdzić sobie płuca. Pewnie biegunki są od płuc*) Żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi może z probiotykami jest tak, że trzeba jakiś czas odczekać, tzn pobrać regularnie przez co najmniej miesiąc i zobaczyć co dalej. Ja odstawiłam jak zaczęły się biegunki, a teraz zaczynam od początku. Proszek mieszam z niewielką ilością wody, a pustą kapsułkę wywalam. Może sama otoczka ma coś co wpływa na biegunki? Już sama nie wiem co robić, więc zaczęłam jeszcze brać multiwitaminę i witaminę b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te probiotyki zaczęłam teraz brać w związku z zaistniałą biegunką,która mnie gnębi od piątku..by uzupełnić wypatroszoną flarę. Sam probiotyk u mnie biegunki nie wywoływał nigdy. Ale tak jak Ci Anet pisałam wcześniej ...część z nich zawiera laktozę, która może wywoływać biegunkę..stąd ja biorę taki bez laktozy i bez glutenu. Na pewno probiotyki powinno brać się długo by działały. Co do otoczki to tam sam syf jak w każdej pigule ...soja, gumy itp. Lepiej się pozbyć jak można oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie dziewczyny ta służba zdrowia u nas..niech ich szlak! Mają nas w dupie niestety. Byle odbębnić i papa. Jak byłam w lipcu na usg to też trwało 3 minuty. Rozpacz. Choć są wyjątki. Gastroskopie robili mi bardzo dokładnie, mimo, że państwowo. ale ogólnie bez prywaty dupa.. ja już nie mam sił i nawet krew teraz zrobię prywatnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×