Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta u lekarza nic nie wniosła bo wyniki kału nie dotarły jakim cudem*( za to dotarły wyniki krwi i moczu, i znowu podwyższone wskaźniki wątroby i w moczu nadal bilirubina 1, tym razem urobilinogen wynosi 4*( wiec cos się kreci wokół tej żółci*( oszaleje, wizyta u gastrologa na 15 stycznia, i wtedy usg i szczególowa analiza krwi. Swedzi mnie coraz bardziej, ale zganiam to na nerwy, bo lekarza pytałam dziś to odparł ze za mało podwyższone sa te wyniki żeby spowodować swędzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałam wynik krwi i wyszła lamblioza wskazująca na formę przewlekłą. Czyli antyciała formy ostrej negatywne, przebytej lub przewlekłej pozytywne. Idę jutro po antybiotyk i kupię też ten vernicadis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi a nie mówiłam żeby sprawdzić to paskudztwo, mnie przeleczyli tylko raz metronidazolem ale później lekarz już mnie nie kierował na badania żeby sprawdzić czy już jej nie mam a wiem że się długo tępi. Meggi a swędzi Cię skóra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu to jest w lipcu myślałam, że to lambli. W październiku robiłam badania kału i nic nie wyszło. Skóra mnie nie swędzi ale co chwila coś mi na buzi wyskakuje. Od tamtego czasu mam te bóle wędrujące, bulgotanie, biegunki i zaparcia i resztki w kale. Często 37 temperatura i nonstop jestem senna. Śpię po 10h na dobę. No i 6kg mniej. Zobaczymy czy antybiotyk coś zmieni. Jednak wiem, że tą paskudę trudno wytępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi to dobrze, wiesz przynajmniej co cię Gryzie * ) Napewno lepsze robale niż pzt. Mnie kiedyś też leczono w ciemno metronidazolem ale nie wytrzymałam kuracji. Gorycz w ustach po tym leku była straszna i ciągle mnie mdliło więc lekarz kazał przerwać. Niestety nie zaproponował nic w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w przeciągu całego czasu bolały mnie plecy, ale to akurat było 2 tygodnie temu kiedy byłam chora i ciągle leżałam w łóżku. Może stąd ten ból był. No i bardzo dużo śpię plus praca przy komputerze. Na pewno jest i było jedno. Moje bóle nie mają związku z jedzeniem. Najgorzej mi jak jestem głodna. Druga kwestia, że lamblia nie wyklucza ani pzt ani innych chorób. A ten wynik może też oznaczać formę wyleczoną a objawy choć bardzo się zgadzają, być skutkiem innej choroby. Będe się cieszyć gdy leczenie da efekty. Oczywiście resztę badań będę robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z obecnych badań kału nie wyszły żadne pasożyty ale wiem że badanie czasami trzeba powtórzyć kilkukrotnie żeby wynik był wiarygodny, mi pasożyty wyszły w badaniu żywej kropli krwi którą robiłam na początku listopada tylko wynik nie pokazał co to za pasożyt ale wiem że są dlatego badanie kału powtórzę po nowym roku, narazie sama leczę się ziołami... Dziś lepszy dzień prawie nic nie boli :-))) i oby tak zostało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale te objawy : Często zakażenie wątroby lambliami przejawia się w postaci zapalenia pęcherzyka żółciowego, zapalenia przewodów żółciowych a nawet martwicy wątroby. Również i serce jest narażone na uszkodzenie. Następuje podwyższona pobudliwość czynności serca oraz stonowane bicie serca. Występują zaburzenia systemu nerwowego, w postaci męczenia się, rozdrażnienia lub apatii, płaczliwości, bólów głowy i mięśni, kołatania serca, skoków temperatury. spowolnienia rozwoju u dzieci, zaburzeń w przemianie materii oraz chudnięcia. Można zaobserwować drżenie palców i zwiększoną potliwość. to te same co PZt tyle ze bol pleców - to która z was go miała? moze zatem watek przerobic z pzt na lamblie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiego nie wyklucza bo lamblie mogą powodować też zapalenie trzustki w zależności gdzie jest ich więcej są strasznie toksyczne dla organizmu, ja mam prawie wszystkie wymienione objawy przez Tomalę + ból pleców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam te bóle pleców, dziś był w miare spokojny dzień a od godziny mam taki ból miedzy łopatkami, rozpieranie, okropnie*( w takich chwilach mam najgorsze myśli*( takie przerażenie, ze jeśli tak mocno boli to może to rak? i tak ciagle hustawka nastroju, tłumacze sobie spokojnie, będzie dobrze, a potem znowu rozpacz*( ta niepewność jest najgorsza*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle pleców nie są objawem lambli, ale gdy lamblia wybierze sobie do żerowania trzustkę to powoduje jej dysfunkcję a ta dysfunkcja może powodować bóle pleców. Także ten objaw też by pasował. Jest taki portal czytelnia medyczna. Tam jest spora baza artykułów i opracowań medycznych i jest tam też praca o dziewczynce u której nielecznona lamblia doprowadziła do pzt. lamblia uwielbia trzustkę i drogi żółciowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, wcale nie powiedziane, że moje objawy to tylko lamblia. Będe happy jak miną po kuracji na paskudę, ale nie paskuda wyklucza innych rzeczy. Dodam, że w kale nic nie znaleziono. Bardzo się boję i martwię jak każda z nas, że to jednak coś poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo, ja tez jestem, zaglądam, czuwam*) U mnie średnio, bolą plecy. Z nowinek, to jutro rano mam wizyte u ortopedy, a na poniedziałek udało mi się załatwic przez znajomych wizyte u gastrologa*)))) bo jak dzwoniłam to dali mi termin na 15 stycznia*) wiec się ciesze, i czekam co dalej*)) Ja miałam badanie kału na pasożyty nie znaleziono tam nic, wiec chyba lamblie w moim przypadku odpadają. A pozostałe Dziewczyny jak się maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie błony śluzowej żołądka Zapalenie błony śluzowej żołądka wywołuje bóle lokalizowane w lewej i środkowej części brzucha, które promieniują aż do kręgosłupa. Nasilenie i rodzaj bólu ulegają zmianie wraz z rozwojem choroby. Zapalenie błony śluzowej żołądka jest przyczyną pojawienia się smolistych stolców i objawów dyspeptycznych, np. uczucia pełności, wzdęć, nudności, odbijania się, zgagi. Żeby poprawnie zdiagnozować chorobę, lekarz musi wykonać badanie endoskopowe. Nieleczone zapalenie błony śluzowej żołądka prowadzi do nasilenia bólu i krwistych wymiotów. W konsekwencji dochodzi do perforacji wrzodu. W takim przypadku konieczna jest interwencja chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, na wypisie ze szpitala napisano mi, o czym mnie nikt nie informował, wczoraj mi lekarz mówił, że mam zapalenie śluzówki żołądka 1-2 stopnia czyli małe, i zapalenie śluzówki dwunastnicy 1-2 stopnia, dodano ze takie zapalenie nie powinno dawac objawów bólowych, to takie nowości mam*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×