Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Pika my jedziemy na tym samym wózku, niby coś jest tylko nikt nie wie co. Powoli zaczynam wątpić w to moje pzt. Dziewczyny czy można mieć biegunki tłuszczowe na tle nerwowym? Już zaczynam się zastanawiać nad szpitalem psychiatrycznym. Każdy lekarz rodzinny mówi mi że mój przypadek wychodzi poza jego wiedzę i możliwości , a ja się męczę coraz bardziej. Zobaczę jeszcze 22 stycznia co powie mi mój gastrolog, choć myślę że nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do służby zdrowia to idzie taśmowo. Zwłaszcza specjaliści u mnie w przychodni mają 5 min na pacjęta. Jak byłam u urologa to dziwiłam się że drzwi nie są obrotowe, bo nie nadążały się zamykać takie było tempo. To samo dziś na usg mimo że w znanym centrum medycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete, masz racje my w podobnym miejscu jesteśmy*)) wizja szpitala psychiatrycznego mnie ubawiła do łez*) ja się piszę razem z Tobą*) Ja mam nowy kierunek, dostałam dziś namiary na lekarza który bada enzymy w organizmie, więc ten lekarz szuka grzybów, wirusów, anomalii w wynikach i bada enzymy *) bardzo na niego liczę bo powoli mi się drogi zamykają*( Mój Mąż dziś usłyszał od lekarza, że wsio oki i dla niego jest dobrze,i temat się zamyka*( mam za 2 dni wizyte u innego gastrologa ale chyba nie ide, bo skoro po kolei robia usg i gadają co innego, to chyba to bezcelowe, musze iśc do rodzinnego wydusić badanie na cukier z obciążeniem, może to cos pokaże. Anete biegunki tłuszczowe nie mogą być na tle nerwowym, niestety*( więc musi być inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jedynym badaniem, który potwierdzi stan trzustki będzie elastaza trzustkowa. Muszę tylko dowiedzieć się od gastrologa gdzie najlepiej ją zrobić i jak to dokładnie wygląda. Bo jak zadzwoniłam do laboratorium to pani nie wiedziała o czym w ogóle do niej mówię i poleciała się dowiedzieć, jak wróciła to pytała mi się czy chodzi mi o elastazę na raka czy na zapalenie trzustki. Wtedy to ja zgłupiałam , bo zawsze słyszałam o jednej elastazie w kierunku trzustki. W końcu powiedziałam że zadzwonię później i więcej się nie odezwałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że do gastro mam całą kartkę z pytaniami, a czas będzie gonił, a jeszcze przy mojej sklerozie wszystko zapomnę co usłyszę albo jeszcze o zgrozo zapomnę wziąć ze sobą tą kartkę. Chyba dyktafon by się przydał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pytanie o erydykację helikocobacter. Dostałam antybiotyki ( 15 dni kuracji ) ale tak dziś sobie poczytałam o tym i o wskazaniach do leczenia to tak naprawdę nawet zapalenie żołądka nie jest wskazaniem do tego, gdyż same antybiotyki czynią więcej szkody niż samo helikobacter. Teraz nie wiem co robić ...brać czy nie.. Czy któraś z Was robiła erydykację helikobacter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi tu ja Ci nie pomogę, ale jak masz obawy to podejdź do lekarza np na Npl, ja tak robię bo jest bez kolejek i bez problemów, można też zadzwonić. Może Ci pomoże, tym bardziej że jeszcze teraz masz problem z jelitami. Tomala na eus wyszły 3 małe zmiany, wczesne pzt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi jeśli bierzesz ipp to antybiotyk nie robi krzywdy, przynajmniej u mnie tak było, ja brałam ipp 40, wiec mocny i dobrze osłaniał, pamiętam , że lekarz kazał mi pic siemię lniane, ale ono przy trzustce nie wskazane, i pić te wody zródlane.Z tego co pamiętam, jak miałam samo zapalenie to nie podali mi antybiotyku, tylko ipp 40, i kazali dieta leczyć, po roku miałam bakterie to już antybiotyk i osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też doczytałam, że samo zapalenie żołądka bez nadżerek itp nie jest wskazaniem do leczenia hp. Leki co prawda już kupiłam ale ipp i tak będą potrzebne do zapalenia nawet bez leczenia hp. 21 idę do gastrologa i poczekam co on powie na to. Szczególnie, że jestem po biegunkach i przed gastro lepiej poczekać z antybiotykami. 3 tygodnie jakoś świata nie odmienią. Zrobiłam dziś powtórkę krwi i zobacze jak wyniki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj dostałam miesiączkę.5 dni szybciej. A zawsze przed mam giga biegunkę i teraz już mam gwoździa czy ta biegunka nie była jednak od nadchodzącej miesiączki a nie wirusa. Szczególnie, że innych objawów nie miałam a jak pisałam stolce nie były nagłe i częste. Gdyby taki stan trafił sie dziś to bym była pewna że to na miesiączkę. Zwariuje Kochane.. choć na pewno gotowane warzywka, ryż i kurczaczek dobrze robią bez względu na okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny może zacznijmy medycynę studiować, bo i tak zaraz będziemy mądrzejsze od lekarzy :)) Coś Mirra nam się nie odzywa mam nadzieje że wszystko ok. Czekam też na wynik eus Mido. Pewnie jest już po badaniu i sobie odpoczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mówie mojemu lekarzowi co powinnam zrobić to robi oczy i mowi, ze on się nie zna*) ale dodaje zawsze jeśli tak pani mówi to zrobimy*)))) czyli chyba mamy wieksza wiedze w temacie trzustki niż przeciętni lekarze*) Robiłam badanie ginekologiczne i wyszły mu cuda na kiju*)))) ale ja mam pare chorób na tle hormonalnym, wiec nie panikuję, tylko żal mi bo raczej zle to mi rokuję, a staramy się o dziecko, wiec bardziej mnie dołuje*) z drugiej strony tłumacze sobie ze może organizm sam wie ze teraz nie dałabym rady z tymi bólami i może dlatego*) na 1 dziecko czekałam 5 lat, wiec mam jeszcze trochę czasu*))) Dostałam dziś wynik krwi, i bez zmian wątroba kiepsko, pomino ciągłego brania esentiale forte, ostropestu, i poprawy brak*( a od roku je biore. Wczoraj lekarz skwitował to, że taki mój urok, no tylko się uśmiechnąć bo słów brak*) Czekamy na wyniki Mido*) trzymamy kciuki za dobre wieści*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was kochane, jestem z Wami cały czas i czytam uważnie każdy wpis... U mnie po staremu są dni lepsze jak wczoraj i gorsze jak dziś po południu... bolą plecy, wzdęcia gazy itd... Chciałabym się Was coś poradzić ostatnio non stop jestem głodna, jem dość dużo i zaraz znów mam ssanie mogłabym jeść na okrągło i często ciśnie mnie na stolec i robię ale malutko ale nie mam biegunek i nie chudnę i zauważyłam że czuję się znacznie lepiej jak wezmę coś na uspokojenie, ale skóra nadal swędzi, mam ciągłe wrażenie nie pełnego wypróżnienia :-((( co o tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarra może rzeczywiście zrób sobie cukier z obciążeniem, trochę to niewygodne badanie ale da się przeżyć. Uczucie niepełnego wypróżnienia jest podobno przy ibs, więc to może to? Ja też wczoraj miałam dobry dzień, mogłabym góry przenosić, a dziś całe plecy obolałe i dół. Dziś o 18 mam jeszcze wizytę u dietetyczki, tylko nie wiem po co. Myślałam, że mi chociaż jakiś jadłospis ułoży, ale ona tylko doradza i waży, a ja od tygodnia wagi unikam jak ognia ale dziś mi się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido nie bój się pewnie dadzą ci takie znieczulenie że będzie ok, ale z tym czekaniem to tragedia. Mirra wzdęcia są na pewno, a i jelita mogą boleć i promieniować. Moja mama ma ciągłe zaparcia i często bolą ją jelita i dół pleców. Często przy refluksie bolą plecy między łopatkami, więc może nałożyło ci się jedno z drugim. Wiem że najwięcej problemów gastrycznych nasila się na jesień i wiosnę i u mnie to się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×