Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytałam Cię , bo skojarzyło mi sie z pewną kobietą ,która leżała ze mną na gastroenterologii . Ona maiła takie krostki ale na rękach i przez rok chodzila po dermatologach ci twierdzili ze to alergia i jakies maści jej dawali . Po roku trafiła na 3 dermatologa / bo te leki niby na alergię w ogole nie pomagały/ i ta lekarka od razu jej powiedziala, że to coś z wątrobą ma . kazała jje zrobić próby watrobowe - bilirubina, alat aspat ggtp i fosforaze - jakoś tak. wszystko wyszło jej podwyższone znacznie plus bilirubina w granicach 2. Okazał się ze ma pierwotną zółciową marskość wątroby- ona dotyka tylko kobiet. A jej jedynym widocznym objawem były te krostki plus nieznaczny ból brzucha. A tu wyszły jej takie sprawy.... Przepraszam - nie chcę Cię przestraszyć tylko sprawdz to dokladnie , bo jak widac sa tak czasem prozaiczne objawy na które nie zwracamy uwagi a sa to poważne choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala dziękuję zwrócę uwagę na te wyniki, ja kłopoty z wątrobą miałam już w dzieciństwie i miałam często plamy na twarzy, potem mi przeszło, i jakiś rok temu zaczeły się problemy z wątrobą, potem z trzustką. Zastanawiam się czy kłopoty z trzustką nie sa zawiązane z watroba, i czy to chora wątroba nie wywołała teraz tych problemów, wyniki sa tylko lekko zawyżone, a na usg i tk stłuszczenie wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz martwią najmocniej te bóle pleców, bola czas i w różnych miejscach, a wszędzie gdzie tylko czytam, to ból pleców zle wróży, i załamuje się trochę*( licze na jakiś badanie przed świetami jeszcze, bo oszaleje z nerwów*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra tez ma stłuszczona i też mówi ze czasem ja gniecie, ale nie na plecach, a mnie i na plecach. Ja już powoli zaczynam mieć różne wizje co mi tam jeszcze znajdą, bo coraz gorzej jest*( ahhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, w poniedziałek mam wizyte u rodzinnego bo dostał moje badania robione w szpitalu, powinno tam być badanie kału, i cos jeszcze nie wiem co. W srode mam ortopedę żeby bóle pleców wyjasnic. Potem gastrolog żeby dalej okreslic co robimy. Mi za badan niezrobionych zostało mri i eus, mam robic tez badanie cukru z obciążeniem. Tyle na razie wiem, najbardziej licze na eus, bo wiem że najdokładniejsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie dzisiaj różnie trochę boli i gniecie ale najgorszy jest ten ból pleców nigdy wcześniej takiego nie miałam i mdłości, jestem prawie pewna na 100% że to od trzustki:-(( tylko że żadne badania narazie tego nie potwierdzają pozostaje eus tylko jak dostać skierowanie skoro lekarze patrzą na mnie jak na hipochondryczkę bo niby badania ok tylko GGTP nieznacznie podwyższone no i ten kał odczyn zasadowy hmmnm ciekawe, ale wiecie co zastanawiałam się że jeśli to trzustka to od czego szwankuje skoro ja w ogóle nie pijąca i nie paląca z dietą bywało różnie ale bez przesady gdyby pzt było od tej diety to 90%polski by chorowało u mnie w rodzinie też genetycznie nie było problemów z trzustką, więc trochę poszperałam co się dzieje z organizmem jak się ma lamblię i wiecie co ta franca może się umieścić w różnych organach i też trzustce i powodować różne stany zapalne, mdłości bóle, biegunki itd... a mi jakiś czas temu ją wykryto byłam tylko raz przeleczona a na tą mendę to stanowczo za mało bo jest ciężko ją wytępić, z badanego kału teraz nic nie wyszło ale badania trzeba powtórzyć kilkukrotnie żeby mieć pewność, więc może to jest rozwiązanie tych problemów, piszę bo może komuś podpowiem że to trzeba sprawdzić a tym samym pomogę:-)) pozdrawiam ciepluto spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od początku tych problemów podejrzewałam lamblię. Sporo jeżdżę po hotelach a tam wiadomo dzieci, czyli źródło zarazy. A chlor nie jest straszny lambli. Do tego ataku dostałam 4 dnia pobyto w takowym pełnym dzieci, gdzie jeszcze babka mi powiedziała, że tydzień wcześniej dużo dzieci miało biegunkę dlatego sprzedała cały węgiel. Badania z kału mi wyszły negatywne a teraz czekam na antyciała w krwi. Zobaczymy co wyjdzie. Co do alkoholu to niestety wypiłam go morze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam dola cały czas myślę o tej trzustce cokolwiek zjem to czuję dyskomfort w żołądku i gniecie, jakieś takie osłabienie, zawroty głowy no i pobolewa lewa strona raz z przodu raz z tyłu..... tak się nie da żyć:-((( mężowi nic nie mówię bo twierdzi że nic mi nie jest że za dużo słucham co mnie boli i to od nerwów a ja wiem że tak nie jest.....chociaż tu mogę się wygadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś się upewniłam, że po ok 30 min po jedzeniu zaczyna mnie swedziec skóra, na plecach, głowie, twarzy a czasem wedruje tak po całym ciele,może trochę na ramionach. Czytałam ze to wskazuje na zła prace wątroby, jutro pogadam o tym z lekarzem zobaczymy co on na to? ale jak go znam to zrobi oczy i powie, że nie wie*( któras z was tak ma i rozmawiała o tym z lekarzem? poważne to czy tylko dodatkowy objaw? już zaczynam świrować*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika mnie też swędzi skóra w różnych miejscach i na głowie też, czytałam że jak jest zaburzona praca wątroby to właśnie swędzi skóra bo nie daje rady wywalać z organizmu różnych syfów to wtedy robi to przez skórę dlatego podejrzewam tą lamblię bo to bardzo obciąża wszystkie organy i strasznie syfi-jest toksyczne dlatego też włączyłam ostatnio ziołową nalewkę na robale *Vernicadis* i biorę 2x dziennie biorę po 2 łyżeczki zmielonego *Ostropestu* na oczyszczenie i odciążenie wątroby może za jakiś czas pomoże ale jak to przy ziołach na efekt trzeba będzie trochę poczekać i być wytrwałym no i dieta bezcukrowa żeby nie miały się czym żywić, ale narazie nie widzę poprawy może za jakiś czas a jak nie to dalej lekarze i badania już sama nie wiem jakie ale narazie mam dość wizyt lekarskich. Wiecie trochę boję się Świąt tyle różnych pyszności żeby nie przesadzić są później nie *umierać* ehhhhh.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, ja zastosowałam ostatnio kuracje esentiale forte plus czarnuszka w kapsułkach, i właśnie jakby nasiliły mi się objawy, wiec nie kumam o co chodzi? dodatkowo od kilku dni pije magnes żeby te bóle kości uspokoić, zobaczymy jaka będzie reakcja, poproszę jutro lekarza o badanie krwi i zobaczę jak ta watroba pracuje. Ah ciągle coś nie tak i nabija sobie człowiek do głowy i później załamka*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika nie jesteś sama u mnie sinusoida raz lepiej raz gorzej i są też momęty bardzo ciężkie psychicznie ale moje dziecko daje mi ogromną siłę do walki bo ją bardzo kocham i wiem że dla niej muszę żyć i być zdrowa.. Poza tym sorry za prywatę .... jestem wierząca i to też daje mi siłę do walki i oparcie że nie jestem sama i mam się do kogo zwrócić w ciężkich chwilach gdy rodzina nie rozumie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete w internecie kupiłam, ale u mnie sa w aptece na zamówienie tylko drożej wychodzą niż w necie. Ja mam kapsułki, kiedyś piłam też olej z cedru, ale było mi po nic niedobrze, i teraz kapsułki biore. Czarnuszkę biore 9 kapsułek dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kosztują, niestety*( sprawdz jeszcze procentowo ile jest w kapsułce oleju, a najlepiej o ile dasz rade to olej weź powinien mieć największe stężenie*) nie znalazłam nigdzie opisów kogos kto brał to na trzustke, ale czytałam na forach i w innych doleglowosciach pomagał. Ja zachęcona artykułem naukowym zakupiłam i licze na efekty*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pewnie spróbuję. Ja czytałam, że chorzy na trzustkę też się czarnuszką wspomagają. Zresztą jak jest już choróbsko to wiadomo, że wszystko warto wypróbować, oczywiście w granicach rozsądku. Jak to mówią, tonący brzytwy się chwyta:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×