Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie znowu myślę, że te poranne bóle w dole pleców może są od jelit, w końcu niestrawione resztki przez nie przechodzą? Sorry dziewczyny, ale muszę się wygadać. Mąż na wigilii z kumplami balanguje a ja jęcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariować idzie, raz boli brzuch, to znowu bolą plecy raz między łopatkami, raz na dole, to znowu rozwolnienie z bólami brzucha i obserwacja tego co ze mnie wyszło i bardzo nie daje się spłukać z miski klozetowej. Czy to rzeczywiście mogą być jeszcze objawy przebytego OZT czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka nie wiem. Moje objawy też podobno są jakieś inne, dziwne .Podobne objawy jak wiesz jest w wielu innych chorobach. U mnie bóle bardziej po prawej, spadki cukru, biegunki, zaparcia, bóle w klatce, bóle kości i jeszcze dużo by się znalazło. Zaczynam się zastanawiać czy oprócz pzt, pewnie nerwicy nie mam jeszcze czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjadłam przed chwilą mały truskawkowy jogurcik i non stop mnie sasysa choćbym była głodna, albo jak gdybym miała w dołku pompkę, a przy okazji mam palpitacje serca, czy to normalne ? Sory, że tak dużo pytam, ale nie potrafię sobie niczego logicznie wytłumaczyć, taka huśtawka nastroju, raz sobie radzę raz nie, można do głowy dostać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchyłki to raczej nie, ponieważ zapalenie uchyłków dostałabym gdybym jadła pestkowe jedzonko typu orzechy, słonecznik, mak, truskawki i takie tam Natomiast przy OZT (amylaza w krwi 564 ) tydzień byłam na kroplówkach, później miesiąc na diecie, na której nota bene byłam cały czas przed OZT, przy wypisie lekarze powiedzieli, że wszystko wróci do normy i trzustka powinna się zregenerować. Ze szpitala wypisali mnie bez znalezienia przyczyny OZT, a ponieważ po miesiącu zaczął boleć mnie chyba żołądek, bo już sama nie wiem, wybrałam się prywatnie do gastrologa i okazało się, że mam małe kamyczki i prawdopodobnie jeden z nich wyskoczył i zablokował trzustkę. Tak jak już wcześniej pisałam wyniki z gastro OK, kolono OK, spiralne TK z podwójnym kontrastem OK, amylaza OK, lipaza OK, CRP OK, USG OK, to co to do jasnej ch...ry jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny.to prawda przeszlam chyba wszystkie etapy bolowe[w pewnym okresie proponowali mi już tylko morfine],ale jak tak czytam to teoretycznie jestescie bardziej obcykane jak ja.Przed operacja były rzeczywiscie okresy straszne,czasem prosiłam Boga o smierc Chociaz wiecie co,noce miałam w miarę spokojne.Plecy nigdy nie bolały mnie na dole,raczej lewa lopatka i zebra z boku.Bole brzucha miałam rozne,czasem takie na wylot czasem opasujące najczęściej z lewej ale czasem tez z prawej strony, tak że istne wariactwo. Teraz nie jest tak różowo ale znacznie lepiej. Biegunki tłuszczowe też mam ( i ilościowo i jakościowo) . Przeciwbólowo nie biorę prawie nic . Na stałe przyjmuje Kreon 25000 3x1. Przytyć nie mogę , ważę tylko 42 kg , chociaż zawsze byłam bardzo szczupła. Ogólnie nie jest źle. I Wam życzę bardzo dużo optymizmu . Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj cierpiałam ale miałam przy tym koński apetyt. Zjadłam za dwoje. I tak od kolacji nic. Mimo obżarstwa ból jak ręką odjął. Ani wieczorem ani w nocy nic! Zwariować można. I bądź tu mądry. Czytałam gdzieś o zbawiennym szpinaku dla trzustki a jadłam pstrąga na pierzynce ze szpinaku, ale takich cudów to chyba nie ma, by coś działało jak za dotknięciem różdżki. Szczególnie, że do tego była i bryndza i suszone pomidory. A wcześciej wciągnęłam pół tabliczki czekolady i ogórki konserwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka - ja mam bardzo podobnie jak Ty . Te bóle pleców - najbardziej między łopatkami ale i na żebrach po lewej i prawej stronie ... tez mam biegunki na zmianę z zaparciami itd. Dziewczyny ja też mam szybkie bicie serca - i podwyższone ciśnienie . Mnie kierunkują teraz endokrynologicznie ze trzustka cos z tym szaleje .... Czy któraś z was miała jakieś objawy skórne ? - typu jakieś krostki na brzuchu , zaczerwienienia itd? A dreszcze ? Nie pamietam ,która z was pisała ze ma podwyzszoną bilirubinę - czy masz tez jakieś krostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ja mam podwyższona bilirubinę we krwi i moczu, i złe wyniki wątroby. Mam takie objawy, swędzenie skóry w różnych miejscach, krostki takie małe, bolesne wypełnione płynem ale na twarzy, dreszcze nie, ale ja mam niedoczynność tarczycy i na nią zganiam te krostki*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×