Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Tą amylazę zrobiłam przy okazji lambli. Raczej byłam przekonana, że wyjdzie ok, bo nawet gdy miałam ten atak bólu, biegunki i totalnej mdłości amylazy wyszły ok. Ale oczywiście dobrze, że jest w normie ta amylaza. Szczególnie, że jak się badałam to forma była w dołku. Bolało cały weekend. Boje się tego kału w kwesti wyniku, a gastro co do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to te oponki do jedzenia? Ja wczoraj zjadłam burgera i wypiłam kieliszek wina i było ok. Odstawiam też essensialle forte bo mam wrażenie, że coś mnie w nim uczula. Może soja? Poza tym strasznie mi słońca brak. To moja pierwsza jesień od lat bez ciepłych krajów i już nie daję rady. Chodzę spać o 21ej i śpię do 8ej jak niedźwiedź. Mąż mówi, że za rok to zapadnę w sen zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combo to mi się kojarzy z moim ukochanym Fajitas. No ale to na pewno milsze niż leki na ból. Anet myślę, że też ta pogoda nie działa optymistycznie i jest się bardziej obolałym. Jakby było cieplutko to od razu by człowiek choć trochę zapomniał o bólu. U nas mąż teraz ostro cierpi i też jedzie na tramalu. Jakiś ból od kręgosłupa najpewniej,ale trwa to już za długo. Dziś poszedł do lekarza po rtg i nici. Koniec kontraktu i nie zrobią mu nawet za kasę. Załamka. Ledwo chodzi, nie może siedzieć ani wsiąść w samochód. Dodam, że jest na wypowiedzeniu z pracy a tu taka niespodzianka zdrowotna. Jak wali się to wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie*) jestem po wizycie u lekarza, i okazało się ze na wypisie ze szpitala mam napisane, stłuszczenie wątroby, stłuszczenie trzustki reszta ok. Tk z kwietnia pokazuje tylko wątrobę. Mam skierowanie do ortopedy, termin na srode, i skierowanie do gastrologa na test cukru i reszte badań, czyli cos się ruszyło. Zaraz poczytam co oznacza stłuszczenie trzustki, dziwnie się czuje, nareszcie badnia cos pokazuja,i dopiero teraz się boje*) a i jutro maja być wyniki dodatkowych badan ze szpitala, zadzwonią jak już będą*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak sobie myślę że przecież teraz mamy najgorszą porę roku, wszystkie zarazy latają w powietrzu, a to ma wpływ np na refluks i inne choroby. Do tego jeszcze dołująca pogoda. Ja co prawda biorę od jakiegoś czasu controloc w dużej dawce ale wiadomo, że u mnie bóle to z innego powodu. Może wam by pomogły jakieś osłonowe na żołądek, chyba że coś przeoczyłam i już brałyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete kiedyś czytałam, że leki osłonowe pomagają na trzustke , ale tez nie do końca sa wskazane, musimy doczytać jak to jest*) Wujek Samo Zło jak na niego mawiam Czyli Wujek Gogle się kłania*) ja się dziś odstresowuje, mam 1 !!!! od ponad 2 lat babski dzień na zakupy*) Maż zostanie w domu a ja z przyjaciółka na miasto ruszam*) Karto kredytowa kocham cie dziś jak nigdy*))) Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Anete, przyznam się się Wam, siedzę czytam i trybiki w głowie zaczynają pracować, jeśli na tk nie było widać tego stłuszczenia to może, a na usg już tak to może mam tam cos jeszcze (czyli rak) i już głowa pracuje*( pare minut temu dzwoniła pielegniarka, że dostali wyniki ze szpitala te brakujące i na poniedziałek na wizyte żeby je omówić, i już stres. Myśle, że jak by się cos złego działo to może kazaliby wcześniej przyjechać, już sama nie wiem*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, od razu by Ciebie wzywali. Także głowa do góry! Anet po prostu w związku z końcem limitu radiolog ma wolne i nikt nie pracuje. Pojechaliśmy do innej przychodni. Controloc brałam dawno temu. Miałam wtedy takie ostre bóle i mdłości jak tylko robiło mi się pusto w brzuchu. Musiałam non stop jeść. Jakaś nadkwasota albo podrażnienie żołądka to było. Lek pomógł w tydzień. Co do trzuchy i kreonu to raczej pomaga bo zobojętnia kwasy i zapobiega rozpuszczeniu tabletki zanim dotrze do jelita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny trzymajcie się, mnie dziś plecy i brzuch boli. A jeszcze do tego zadzwonili z przychodni i przełożyli mi wizytę u gastro z 8 na 22 stycznia:(( Pika mam dokładnie takie myśli jak ty, tym bardziej że bóle są jakieś inne i swędzą mnie piszczele. I na dokładkę znowu mam okres i tak mnie ciągnie od jajnika że całe udzisko mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tak mnie plecy na zakupach bolały i prawe podrzebrze, że mi całą radośc odbierało, ale się starałam trzymać fason*( mam dokładnie to co wy, myśli , że jakiś ten ból inny, w innych miejscach, do tego swędzenie, oszaleć można, dziś mnie takie myśli naszły , ze rycze po cichu, psychika siada, ah szkoda gadać,*( Musimy być dobrej myśli, ja sobie mowię, że i tak tym strachem nic nie zmienie wiec musze się uspokoić i czekac na badania. Łatwiej powiedzieć niż zrobić**)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze się pożalę, jak coś zjem to zaczyna mnie wszystko swędzieć, nie wiem czy stres, czy dodatkowe objawy*( Jakoś się trzymałam, ale dziś mnie trochę podłąmało, bo skoro tk, było ok, to skad nagle po pół roku na usg to tłuszczenie trzustki? czyli cos się w niej dzieje, i boję się co tam jeszcze jest i wyjdzie w kolejnym badaniu. I znowu strach, ciężko tak życ, a tu świeta, i uśmiech na twarzy powinien być*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa. Mam pytanie, czy boli was brzuch i gdzieś do godziny po obojętnie po jakim jedzeniu chce się wam do toalety ??? Ja już sama nie wiem co mi jest , może tutaj się czegoś dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×