Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mirra ja mam to samo, biegunek brak za to zaparcie i mało się wypróżniam, i to uczucie niepełnego wypróżniania. Tez być ciagle jadła, i to na słodkie mnie nosi, jak nigdy*) mówiłam o tym lekarzowi to powiedział, że powinnam zbadac cukier, ale skierowania nie dał, za miesiąc mam wyjazd do pl to zrobie cukier z obciążeniem, i zobaczymy jak jest. Ja mysle ze to zaparcie i te problemy mam z powodu diety, bo jem tylko biały chleb, ciasto drozdzowe i może stad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a probowalyscie brac cos z antyalergenow na to swedzenie.Mnie doraznie pomagal zyrtec,chociaz swedzenie bylo mysle od trzustki,bo alergiczka nie jestem.Co do wiedzy lekarzy to sie z wami zgadzam, gastrolog to jeszcze jak cie moge,ale rodzinny to mam wrazenie ze odemnie zbiera wiedze na temat trzustki.Czasem to mysle,ze chcialby zapytac,,to pani jeszcze zyje,,.Przepraszam ze tak malo sie odzywam,ale ja taki troche komputerowy dinozaur jestem[z komputerem na bakier],ale sledze wasze wpisy itrzymam kciuki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido to dobre wieści, z drugiej strony dalej nie wiesz w czym tkwi problem. Mi przy pierwszym eus też wszystko wyszło ok, drugie miałam 10 miesięcy później i już były zmiany. Mimo tego lekarze którzy na to patrzą mówią: ale tu nic strasznego nie ma i biegunki tłuszczowe nie od tego. Jedyne co mi zostaje to popytać się gastrologa czy miał już takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zdenerwowałam się tym Anete, bo jak ktoś może tak radzić? jak dietetyk może się wypowiadać w taki sposób? tyle badań przechodzimy, pytamy tylu lekarzy, a ktoś bez wiedzy i badan tak sobie rzuca diagnozy!! Zła jestem strasznie, bo jak tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika właśnie dlatego że podobno niemożliwe jest abym miała biegunki tłuszczowe przy tak mało zniszczonej trzustce. Do tego znów utrata wagi, co prawda nie duża od ostatniej wizyty ale jest. Ona poprostu mi poradziła żeby skonsultować to jeszcze z dobrym onkologiem. Rok temu chodziłam do onkologa, ale wtedy nie miałam jeszcze stwierdzonego pzt, a pani dr interesował tylko wynik Crp. Mówiła że jeżeli Crp ok to ona nie widzi problemu. Może rzeczywiście jeszcze z kimś mądrym to przerobić. Narazie umówiłam się do innej pani onkolog z dobrymi opiniami na 28 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przerażają mnie te bóle pleców, już jedną noc z bólu się skręcałam i te żółte biegunki. Teraz też mnie już kręci i ciśnie na kibelek ale to może z nerwów lub z końcówki miesiączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kew tak naprawdę już sama nie wiem do kogo mam się zgłosić i co robić. Narazie mam straszny mętlik w głowie. O elastografii pierwszy raz słyszę, rano o tym poczytam. Na razie pocieszam się dobrymi wynikami i usg, chociaż wiem że to może o niczym nie świadczyć. Jeszcze tylko to za niskie ob mnie męczy. Dzięki że jesteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta o której wspomniał Kolega to chyba karta onkologiczna? Jeśli o nią chodzi, to raczej nie uzyskasz Anet takiej karty, bo masz diagnozę i nie ma na niej podejrzenia nowotworu. Oczywiście możesz pogadać z rodzinnym i zapytać czy możesz dostać. Zasady działania takiej karty sa takie ze w ciągu 9 tyg lekarze musza potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworowa. W czwartek ide do innego lekarza i postaram się zmusić go do jakiś badan bo przeraza mnie ta bezczynność*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×