Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek z tego co wiem to zwapnienia są objawem pzt, a to czy to poczatki wie tylko ten kto widzial badanie i wie jakie to ma wymiary. Lekarze roznie okreslaja pzt, mi w klinice powiedzieli ze kazda zmiana jesli nie jest rakiem i jest trwała to wskazuje na pzt.A zwapnienie jest zmiana na stałe. Co do pomysłu wyciecia Czesławy, to niestety ale wątpie zeby na podstawie zwapnien ktokolwiek zgodził Ci sie na usuniecie trzustki. Brak podstaw na takim etapie o jakim piszesz. Oczywiscie możesz konsultowac i pytac. Pozostaje dieta i kreon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioła to mieszanki na trzustke, na watrobe, karczoch, kurkuma, imbir, czarnuszka, ostropest, musisz sam na sobie testowac co daje ulge. Jesli martwisz sie waga to mozesz pic nutridrinki te bez tłuszczu, do kupienia w aptece.Powinny pomoc unormowac wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika dzięki za odpowiedz ten lekarz co robił mi eus wykluczył pzt dwa małe zeapnienia minimalne,twierdził ze to ślady po zapaleniu i dodał ze trzustka bez innych widocznych chorób,robili mi geny ale wyników niemam,z tym wycięciem trzustki to nie cała tylko cześć głowy i kawałek trzonu bo tam głównie dzieją się zapalenia zobaczę udam się na konsultacje... jak długo się ty męczysz z tym dziadowstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika miałem drugi eus i lekarz powiedział pzt niema ale zwapnienie może ale niemuszi wskazywać na pzt...już głupi jestem od tego...boje się tych boli które mogą się pojawić narazie niemam dzięki Bogu..dlatego jak się pojawia chce uniknąć dalszego cierpienia i niedopuścic do rozwoju raka ta operacja resekcja nawet jak bym miał tobpryeatnie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drinki wyprubuje tylko ze ja mam na 70% zawsze tluste stolce czyli złe wchłanianie tłuszczów mimo dużych dawek kręonu jak byłem w szpitalu leżał ze mna facet po resekcji Czesi tez miał zeapnienia ale pzt mu niesteierdzili i czuje się dobrze przytył 6 kg i cieszy się nowym życiem jak mi to mi mówił bez boli i może wszystko jeść także jest szansa z tego wyjść ale muszi być resekcja Czesi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam zwapnienie nawet najmniejsze wskazuje na przewlekły stan zapalny, klasyfikacja lekarzy jest rózna. Jesli zwapnienia są małe to najwazniejsza w tej chwili ejst dieta i kreon, oszczedzanie trzustki, zeby ten stan sie nie pogłebiał. Nie ma czegos takiego jak operacja trzustki z powodu zwapnien*( operacje na trzustce są obarczone dużym ryzykiem, są trudne i kosztowne, wykonuje sie je tylko w ostatecznosci jak kazda inna metoda zawiedzie. Ogolnie mówiąc trzustke wycina sie gdy jest jakis powazny stan, zwapnienie o jakim piszesz do niego nie należy. Postaraj sie badac co pol roku, trzymac diete i dbac o siebie, pzt to nie wyrok, o raku nie mysl - szanse takie jak na 6 w totka*) Ja mam diagnoze od lutego, bole od 4 lat. Bardzo wazne jest nastawienie, nie mysl o pzt jak o czyms strasznym, to przewlekła choroba, bywaja gorsze. Znam sporo osób z pzt i poki co nie ejst z nami tak zle, mamy lepsze i gorsze dni ale zyjemy*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek o jakim piszesz musial miec przyczyne dla ktorej operowano. Tu na grupie ejst M69 tez po resekcji, i wcale nie jest tak ze je co chce i zyje jak wczesniej*( i resekcja tez nie byla tak bez powodu. Temat trzustki jest skomplikowany i nie kazdy przypadek o tym samym swiadczy, wiec nie bede mowic ze wiem jak bedzie u Ciebie, pytaj lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te operacje nie są takie straszne po 10 dniach wychodzi się do domu naturalnie jest ryzyko ale małe informowałem się z ludźmi którzy są po takich rzeczach..tez tak myśle ze to pzt No cóż pożyjemy zobaczymy narazie od roku mam spokój zwapnienia stoją w miejscu dr durlik z Warszawy ribi cuda z Czesia jak coś...jak myślisz będę miał bóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras tego czy bedziesz mial bole nie wie nikt, są ludzie z pzt i nie maja boli, sa tacy co umiarkwoane i tacy co sie zwijaja z bólu - ciezko stwierdzic. Napewno przy diecie i oszczedzaniu trzustki sa spore szanse ze choroba sie nie bedzie poglebiac i boli nie bedzie. Ile masz lat? Prawde mówiac nie slyszalam o leczeniu operacyjnym dostepnym dla pzt bez powiklan, ja nie mieszkam w Pl wiec nie pomoge w temacie lekarzy. Wiem ze guru jest prof Lampe, wiecej nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika jedyna diagnoza która mam to niewydolność zewnatrzwydzielnicza trzystki to jest 100% diagnoza i do tego dochodzi pzt dlatego ten spadek wagi mogę jesc ile wejdzie i nic bo elastaza jest produkowana za mała a kreon słabo działa nawet w dużych dawkach jak dojdzie cukrzyca to napewno trzustka poleci do śmietnika n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Witam nowych!Widzę,że są jeszcze większe *świrusy*ode mnie i chcą wycinać trzustkę:))))Juras,spokojnie:)Nie masz bóli,a to już dużo.Wyciąć Czesię to nie to samo co wyrostek....Nikt nie podejmie się tak tylko prewencyjnie,musi być konkretny powód.Ja nie mam zmian stwierdzonych,a mam bóle nawracające od kilku lat:(Pika jak u Ciebie kochana bólowo?Dajesz radę?Mnie tak daje znać o sobie Czesia,ale obecnie znośnie,tylko jak długo?Boję się ,bo każde następne bóle są gorsze:(Za to okropnie mnie dziś co jakiś czas boli głowa w jednym miejscu(skroń)takie okropne kłucie jakby ci gwóżdź wbijali.Nie wiem,czy nerwoból to,czy cos gorszego.....Wiecznie coś,jak nie urok to sraczka:(Meggi ,Niejola żyjecie????M69( jak tam odwiedziny córki się udały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras nie zrozum mnie zle, bo juz na forum bywały przypadki ze ktoś wpadał, zeby zrobic sobie z nas jaja*( Nie wiem ile wiesz w temacie trzustki, polecam poczytac forum od poczatku, zobaczysz ze tu raczej ludzie z jakąś niewielka. ale wiedzą, i pisanie o kwotach za wyciecie trzustki jest niepowazne*( I nie bardzo wiem jak mamy to traktowac? Oczywiscie nie neguje tego ze może sie tak dac, ale my pomimo ogromu wizyt, obeznania na kilku forach i kontaktach z wielona chorymi, nie spotkalismy sie takimi info jak masz Ty, dlatego nie do konca wiem jak mam do tego podejsc*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia lepiej, nie ma szału ale zyje*) Jutro mam impreze i długaaa noc przedemna*) a i remoncik sobie wymyslilam i w tym bolu musialam dokonczyc, był sajgon delikatnie mówiąc*( Oby jutro nie bolało mocno, bo chce zeby cóka miała piekny dzien*) Mnie cos kosci mocno bola, najpierw mam bol lopatek, ramion, szyji - taki zwiastun ze ebdzie boec mocno czeska - nie wiem czy to mzoeliwe ale tak to odbieram*( Dziekuje , że pytasz*) Meggi, Niejola, M69 jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika żartów sobie nierobie bo raczej z taka choroba jest trudno żartować.skoro Lubicie żyć z bólem to wasza sprawa ale znam ludzi którzy żeby pozbyć się bólu i innych dolegliwości zostali zakwalifikowani do takiej operacji także są i takie przypadki i znam osobiście takich ludzi po całkowitym wycięciu lub resekcji i tez prywatnie były usowane...niewiem czy wiesz ale kasa żądzi światem i za ten papierek da się zrobic prawie wszystko dlatego niemusze czytać jakiegoś firum od początku bo to szkoda czasu...osobiście jak byłem w klinice zasugerowano mi ze jest Taka opcja,dlatego niewussalem sobie tego z palca i znam osoby które żyją 10 lat bez trzustki lub po resekcji i idzie im dobrze..moja sąsiadka ma 2cm trzustki niema cukru żuje już 23 lata i wycięli jej z powodu buli...wiem ze wycinają to w ostateczności ale teraz jakiś częściej niewiem gdzie się leczysz...może zmień lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×