Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyniki, trzustka - choroba powoli postepuje, ale nie ma nic nowego, drogi zolciowe, ok, woreczek ok, watroba z naczyniakami ale nieaktywne, 3 zwezenia na jelicie cienkim, przy samym ujsciu z dwunastnicy, wskazujace na przewlekły stan zapalny, do dalszej diagnostyki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to dobrze,że nic nowego nie znaleźli,ale ty masz nieswoiste zapalenie jelit,czy inną chorobę?No bo zapalenia trzustki często w parze z zapaleniem jelit idzie...Ja chciał nie chciał muszę wziąc sie za leczenie helico:(i nie smiejcie się tylko ze mnie)myślę o zwykłym rezonansie jamy brzusznej.....może tam inaczej narządy widać?Stoję w punkcie wyjscia i nie wiem co dalej,no nic na nfz już mi nie zrobią w najbliższym czasie...M69 daj znać po wizycie!Pika jak bólowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja ja sama nie wiem co myśleć,bo niedługo stwierdzę ,że z moją głową chyba całkiem nie tak,ale to jest trzustka i wszystko możliwe...Nasza Niejola też długo się bujała po szpitalachi dopiero za któryms razem ozt,no fakt,że jakos u mnie to trwa i trwa,ale po objawach naprawdę juz nic innego do głowy mi nie przychodzi...jestem tym bardzo zmęczona,zręsztą jak my wszyscy na tym forum:(Pewnie,że jak mam nawet pzt to powoli postępuje,bo go nie widać,ale bóle takie na początku???No i koło sie zamyka znów to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja sie śmiac nie bede, jak Cie opie....ę! Czyś Ty oszalała? Co maja inaczej zobaczyc? albo coś jest albo nie ma, zobacz u mnie jest i na kazdym badaniu juz to widac, wiec u Ciebie tez by było juz widac! Moze nie trzustka, moze nie pokaze sie jeszcze , może , może , może.... Monia Ty szukasz dziury - zrobiłas wszystko, daj sobie spokoj na jakis czas, przelecz żoładek , poczekaj! Musisz w coś uwierzyc, bo skoro wszelkie mozliwe badania mowie ze jest ok, to nie ma juz co usilnie ich powtarzac.JEsli nie wierzysz w wyniki badan to po co je robisz? nie szkoda Ci kasy? Ręce do Ciebie opadają, wiem ze coś boli, rob to co mozesz teraz a potem jak nie pomoze to bedziesz myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś to dobrze, że w badaniach w sumie po staremu*-) i nic nowego nie ma. A powiedz mi Ty teraz robiłaś rezonans w tej specjalistycznej klinice czy tam u siebie? Bo wcześniej, jak robiłaś to nie było nic widać a teraz już widać, czy jak? Czy teraz, jak masz diagnozę to wiedzą czemu mają się przyglądać i są bardziej dokładni? Pytam, bo kurcze z tymi lekarzami opisującymi to też na dwoje babka wróżyła, jeden wypatrzy inny nie, więc to że u mnie nic nie wypatrzyli to o niczym nie świadczy:-( Cholery można dostać z tym gó&#8230**-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia bez sensu ten rezonans jamy brzusznej. To jest zbyt ogólne, jak nie wiedzą na czym się skupić. Nic Ci nie wyjdzie. Ja robiłam jamy brzusznej, miednicy mniejszej, dróg żółciowych i samej trzustki i nic, czysto, a jestem pewna, że mam pzt. No prawie pewna*-) Lekarka mi odradzała jamę brzuszną, tłumaczyła, że rezonans robi się na mniejsze partie, jak wiadomo na czym się skupić, takie ogólne to jest o kant d.. rozbić, no powiedziała to delikatniej, ale ja się uparłam to mi zrobili. Więcej nic nie robię, na tym etapie pewnie nigdzie nic nie wyjdzie, u mnie nie ma żadnego punktu zaczepienia, a nawet, jakbym miała diagnozę to nic nie zmieni. Kompletnie nic, tyle, że już łudzić się nie będę mogła, że to nie cześka. A tak ten 1 procent zostaje*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam....,,Nic nowego tu nie widac,,To slowa lekarza po dzisiejszym usg.Balam sie chyba bardziej niz zwykle,a jak mi robil tu usg ,to tak sie trzeslam ,ze myslalam ze z tej kozety spadne.Zapytalam lekarza czego zlego moge sie na przyszlosc spodziewac,to mi odpowiedzial ze niekoniecznie cos zlego musi sie wydarzyc.No to tego sie sprobuje trzymac ,cokolwiek to znaczy...Dziewczyny ,dobrze ze u was nic nie wynalezli,a ty Monia bierz sie za zoladek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja teraz robiłam u siebie, oni sie teraz mocno przykładają bo mam na skierowaniu ze potrzebuje do kliniki do konsultacji, wiec nie chca sobie wstydu robic*) Ten dzisiejszy opis jest szczególowy, miała byc trzustka, drogi i watroba, a to opisal dokladnie i na dokładke jelita, dwunastnice, -- dodał notatke ze widzi cos na jelicie, opisał gdzie, wymiary i jak to wg niego wyglada. Ten sam lekarz robil mi badanie przed samą kliniką i juz wtedy sie przykładał, wiec mam nadzieje ze opis jest ok*) Jestem spokojniejsza bo boje się wiadomo czego*(a wynik jest ok, wiec przyjmuje go za dobrą monete i cieszę się nim*)) Dzis mamy rodzinną kolację - świetujemy*) Bardzo sie cieszę i nie mam zamiaru marudzić*) Monia mam nadzieje ze Cie nie uraziłąm, ale jakbym Cie miala pod reka gdzieś to chyba bym tak potrząsneła, że łoooo*)) Nie mozesz tak życ, bo Ci nerwy nie wytrzymają, bedziesz wrakeim ale nie z trzustki*( Ciesz się ze tyle badan i nie znalezli nic, to dobrze*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 i nic na przyszłość nie będzie,bo już Czesia kawałek mniejsza to cicho siedzi jak mysz pod miotłą ze strachu!*)Swoje już przeszłaś.Wystarczy:)Pika miłego rodzinnego wieczoru Ci życzę i jak już musi zanikać ta Cześka to niech zanika,ale na równi z bólem i to w podskokach!!!!!!!Daje spokój na razie z badaniami....Gaja Ty musisz jak najwięcej w słonku i pod palmą leżeć!Twoja Czesława z tych luksusowych:)))))))))no i nic nie zrobisz!Nie wiem dziewczyny co ja bym bez Was zrobiła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 to super, że nic nowego nie ma. Będzie dobrze, nic się nie wydarzy, lekarza trzeba słuchać. Same dobre wieści dzisiaj dziewczyny:-) Pika no ja też myślę, że jak już wiadomo, że coś gdzieś jest to lekarz dokładnie się przygląda, a u nas, jak nie ma diagnozy to wariatki z nas robią, że na siłę sobie szukamy i na odwal nam to wszystko robią, bylebyśmy się odczepiły*-) Monia no dzisiaj mnie Czesława napitala, ale za tydzień już będzie się opalać to może da mi spokój*-) Pika miłego wieczoru*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta moja Pani doktor napisała mi sms wczoraj wieczorem(późnym),że ma opis w torebce i w czwartek może przynieśc:))))))),ale napisała też gdzie mogę odebrac oryginał z płytką,bo mężowi na oddziale lekarka wręczyła tylko opis...,kurde znam tylu radiologów i chciałam poprosic o celowany konkretnie opis na trzustkę,ale mnie już jak wariatke traktują,choc sami wiedzą jak to z trzustką bywa:/Większość lekarzy nie chce rozmawiac o trzustce dopóki nic nie widać....Gaja na Twoją Czesię chociaż jest *lekarstwo**)Co prawda drogie...,ale jest!Ciepłe kraje!Zaraz lecisz ,to lepiej bedzie!Mi też słonka brakuje,lato takie do du...y było zimne,teraz zimno i jeszcze solarium remontują mi na osiedlu:(,no nie mam gdzie wygrzać kości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anna:-) Napisz coś więcej o sobie, tzn. nie imię nazwisko i adres zamieszkania*-P tylko, jakie masz bóle, jak często, gdzie i takie tam i dlaczego podejrzewasz u siebie trzustkę. Dziewczyny ja niestety już wróciłam, przywitał mnie deszcz, a właściwie ulewa, chyba trzeba było mi tam zostać. Było super, bo gorąco i słonecznie, a to lubię najbardziej, poodwiedzałam trochę starych kątów, a poza tym nic nie robiłam tylko wygrzewałam moją Cześkę, bo ona najwyraźniej to lubi. Na urlopie czułam się super, nic mnie nie bolało, nie kłuło, gniotło, jakbym Cześki nie miała*-) A dzisiaj już mnie zaczynam gnieść i boli mnie cała lewa strona od szyi po końcówki palców:-( Obiecałam tej głupiej Czesławie, że jak będzie grzeczna to niedługo się znów wygrzeje, może posłucha*-) A Wy jak się czujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny od jakiegos czasu mecze sie z dziwnym bóle, bola mnie ramiona i kark, zle mi spac , zle głową przekrecać, chodze taka pozginana, czy to moze być od Czeski i tak promieniowac? Ogolnie nie jest zle, bola są nie te mocne, umiarkowane - czasem cos zakłuje i wstraszy ale tragedii, odpukac nie ma. Chyba nie wspominałam, ale rezonans wykrył 3 zwezenia na jelicie cienkim, i czekam na badanie- wstepnie okreslaja to jako przewlekłe zapalenie jelita. Mam juz takie zapalenie na jelicie grubym, teraz doszło jelito cienkie, nie wiem juz co boli od Czesi a co od tych jelit*( Nie panikuje i biore na luz te nowe choroby, ale czasem jak o tym pomysle to się boje *( No nie marudze, M69 jak u Ciebie? Gaja oplaiłas sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika no opaliłam się, opaliłam, jestem czarna, jak niewolnica*-) Te bóle szyi i ramion to raczej nie od Cześki, mi to wygląda na typowe bóle od kręgosłupa szyjnego, albo Cię przewiało, albo źle spałaś. Niech Cię M trochę pomasuje w tym miejscu:-) Pika a skąd się bierze przewlekłe zapalenie jelit i z tym się coś robi czy nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja zazdroszcze tak sie wygrzałąs*) Co do jelit, to lekarz cos wspominal ze jak te zwezenia sa duze to sie operuje i wycina ten kawałek, a jesli nie ma potrzeby to leki i dieta. Czekam na badanie kapsułka bo tylko ona tam dotrze, mam te zwezenia zaraz przy dwunastnicy, wysoko i gastrosokopia tam nie dosiegnie, wiec tylko kapsułka pozostaje. Dziewczyny na fb powstała grupa trzustka -choroby, wiekszosc z nas tam jest, jesli amcie ochote to zapraszamy*) Gaja na grupie polecaja jednego lekarza, ma swietne opinie na necie, zajmuje sie trzustka, i warto isc do niego. Jesli chcesz to podam namiary*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×