Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

BIDI co Ty piszesz wogole!? Jakie nic dobrego Cie nie czeka!? Ile Ty masz lat 70? Serio trzeba Cie pojawić do pionu!!! Właśnie wracam z roweru i mimo iż też nie czuje się najlepiej korzystam z fajnej pogody i Tobie też to proponuję!? Nie możesz nawet tak myśleć że już nic dobrego Cie nie spotka trzeba cieszyć się chwilą dosłownie....! I nie ma co zmartwień się na zapas....rozumiesz?? Ja też miałem momenty totalnego osłabienia fizycznego i jakoś to minęło wiadomo nie jest jak dawniej....ale jakoś jest...jakie leki przepisał Ci lekarz? Chodzi mi o nazwy. Pozdrawiam i głowa do góry :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidi,jak zachorowalam moj najmlodszy syn mial 5 lat,najbardziej balam sie tego ze bedzie musial zyc bez mamy.Przez te 7 lat zycia z choroba wiele sie wydazylo,syn nie jest juz taki malutki,w miedzy czasie urodzila mi sie wnusia ,ktora ma 5 lat......Tez wydawalo mi sie ze nic dobrego sie juz nie wydarzy,a jednak sie wydarzylo i mysle ze wiele jeszcze przede mna.Chociaz na wszelki wypadek nauczylam sie niczego nie planowac,bo zycie tak pisze swoje scenariuszeMusisz podbudowac ,,glowe,,,bo inaczej oszalejesz. Monia pewnie ze nieraz mnie boli i ja jednak widze zazwyczaj scisly zwiazek z tym co zjem,chociaz wiadomo ze jak czlowiek sie lepiej poczuje to i diete troche odpuszcza,a potem trzeba odcierpiec.Jezeli juz biore przeciwbolowe to tramal ,albo ketonal,bo appap,czy nospy to bym mogla caly papierek zjesc i nie dziala.Meggi,ciesze sie ze sie odezwalas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika40

Ach to tak M69...przepraszam,myślałam,że tak całkiem odpuściło...Ale taka okrojona Czesia też pewnie czasem się lubi odezwać z żalu*).Wiesz Twoje wypowiedzi są tak optymistyczne,że myślałam iż tylko my tutaj tak cierpimy...Strasznie mi głupio...Bidi i yerzyk żadnego pzt nie macie!Jasne?Biegunki to z tej przyczyny są jak ewidentnie organ zniszczony dopiero! To inna przyczyna:)kochani!:)Ja przeżyłam basen(dzieci tak chciały jechać)nałykałam się apap,nospy jakoś dałam radę,nawet 2 razy do wody weszłam...zimna woda zmniejsza ból!Chyba będę tak robić w wannie przy bólach....,ale to nie tak,że mnie nie boli...wcale...ledwo żyje...do tego strasznie drętwieją mi nogi i prawa ręka...już myślałam,ze wylew jaki dostanę...to masakra jakaś. M69 ja to pewna jestem,że spokojnie prawnuków doczekasz:),w tym wszystkim strach o dzieci jest dla mnie najgorszy:(,ale też dają mi siłę,bo wiem,że muszę przetrwać i żyć mimo bólu.Czy ktoś wie,co z Aga16 chyba...?Była tu kiedyś,w ciąży równolegle z Piką....wiem,że po urodzeniu jej lepiej było i bóle przeszły,wie ktoś co u niej?Tomala zaglądasz jeszcze do nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palec zyje wlasnym zyciem i nie bardzo chce ze mna wspolpracowac,nie jest calkiem szywny,ale sprawnosc mam ograniczona.Mi tez ortopeda proponowal zabig operacyjny ,ale nie bylam zainteresowana wiec nie dopytywalam o szczegoly,nie wiem na czym mialaby ta operacja polegac.Ztrudem ale daje rade,najwazniejsze ze juz tak bardzo nie boli,a na pianinie to ja juz chyba sie nie bede uczyc grac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIDI no więc czekają Cie same dobre rzeczy..nie wiem czy masz dzieci i czy jesteś w jakimś związku ale na bank przed Tobą kupa pozytywnych spraw! Pracujesz? No nie ważne poczekaj aż zadziałaja leki to już będzie pierwszy krok w lepsze jutro a cała reszta przyjdzie sama. Pozatym nie masz stwierdzonego pzt tak jak i ja i jak Monika prawda Monia? Zamartwianie się nic nie da. Życie płynie swoim tokiem i musisz iść do przodu a nie pisać że nic już dobrego Cie nie czeka bo to nieprawda. Wiem co czujesz naprawdę bo sam to przechodziłem.. 0 Energi 0 chęci do życia, ale pomysl nawet jak miała byś być chora na pzt to co położysz się w łóżku i będziesz czekać na śmierć?! Przecież to bez sensu!!! Trzeba żyć i póki jest w miarę dobrze trzeba z tego korzystać a jak będzie źle naprawdę źle to wtedy możesz narzekać. Pozdrawiam i głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika40

Yerzyk:Nic dodać,nic ująć! To samo mówię!Ja nie mam jeszcze diagnozy(niestety/stety:),ale moje dolegliwości czasami zwalają z nóg i po czymś takim ledwo zwlekam się złóżka,ale muszę poki dam radę,bo dzieci,praca(manna z nieba nie leci),a tak poza tym kocham życie,choć tak okrutne jest czasami:(Jak w piosence Edyty Geppert:*Kocham cię życie*Bidi nie grzesz i nie marnuj czasu na zamartwianie:)Rób wszystko co cieszy Cię i na co pozwala twoje samopoczucie.Nawet jak pzt,to każde może przebiegać inaczej,więc po co martwić się czymś,czego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik tylko że to było 2 lata temu, jak jest teraz nie wiem niestety. Dodatkowo wyszła też skrobia, więc jeśli by był sprawny organizm to by sobie z tym poradził, no i ten nieszczęsny cukier, więc to na bank trzustka. Przepraszam Was za ten mój wczorajszy wpis, postaram się już tak nie muśleć, chociaż wiem jakie to będzoe trudne. Monika trzymam kciuki za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yerzyk, dziękuję Ci za tak pozytywny wpis. Naprawdę po przeczytaniu go aż się podbudowałam. Masz rację z tym że nawet jak będzie to pzt to mimo wszystko trzeba iść do przodu. Mam nadzieję, że z czasem te moje lęki przygasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik wiem, że jest to niemiarodajne badanie, ale przy nietolerancji glukozy może jednak świadczyć, że z tą trzustką jest coś nie tak. Na wszelki wypadek byłam dziś u lekarki po skierowanie na powtórne badanie. Zobaczymy jak teraz to wygląda. Dodatkowo na 9 sierpnia będę miała test w kierunku sibo, ale nie wydaje mi się żeby coś wykazał. No cóż spróbować można. Ja dziś ostatni dzień urlopu mam a szkoda bo zapowiada się taka upalna pogoda. Jednak dzisiejszy dzień mogę zaliczyć do udanych, bo jakaś taka większa chęć do pracy i zamartwianie też jakby mniejsze. No raczej to nie zasługa tabletek, bo za wcześnie. Chyba te wasze wpisy tak na mnie podziałały. Zobaczymy jak będzie dalej. Basik a jakie ty masz dolegliwości? Yerzyk jak narazie dobrze mi na tym forum, ale być może spróbuję.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidi ja bylam rok bardzo chora, schudlam 6 kg, po jedzeniu pojawial sie silny ucisk nadbrzusza, odbijanie, zolte, szare stolce do tego mega tradzik, problemy ze wzrokiem i snem, silna depresja, bylam wrakiem, teraz przytylam z powrotem, uciski pojawiaja sie czasem i odbijania ale w duzo mniejszm stopniu, toaleta wrocila do normy, nie wiem co dalej tez :) w eus trzustka bez zmian z widoczna sciana w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik ja też mam straszny trądzik i problemy ze wzrokiem szczególnie wieczorem. Myślisz że to od trzustki?. Czy te problemy ze wzrokiem Ci przeszły i na czym one polegały, bo mi się zatraca ostrość widzenia. A trądzik miałaś tylko na twarzy czy też na ciele.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłam bez tabletki,ale na noc musiałam apap wziąć:(.Rano najpierw normalny stolec,po kawie z mlekiem woda leciała ze mnie prawie:(Generalnie lepiej ze mna nie jest.Codziennie umieram....wiecie myślę jak skończy sie dzień i bóle są tak różne,tak męczą...plecy,boki,w środku brzucha.To nie życie....Tak chce odpocząć od tego,czasem w pracy nawet stają mi łzy w oczach z bezsilności:(Nie wiem ile dam rade z tym żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból taki,że mąż przyjechał do pracy po mnie-zwolniłam sie u dyrektor....Nospa apap,nospa apap,Helicid i jakoś,ale tli sie ból,dzwoniłam na szpital borowska,ale moja doktor prowadząca mnie ost.w szpitalu urlop do 1 .09:(.Jak bedzie gorzej jade na sor:(.Wiem,że głupia kawę sobie dobijam sprawę:(juz nie piję ,ani,ani.głodna jestem,ale jesc lepiej nie-głodówka powinna być?Chociaz często lepiej mi było po jedzeniu....Boże,żeby to przeżyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×