Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Mirra. Piszę o badaniu z kału w kierunku trzustki. Nazywa się elastaza 1, lub elastaza trzustkowa. Możesz poczytać w Google. Ja powinnam je zrobić bo mam biegunki tłuszczowe, a obrazowo trzustka z małymi zmianami, a to trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet a jak wyglądają te biegunki tłuszczowe? Kompletnie nie mam pojęcia co dokładnie się pod tym hasłem kryje. Ja też czasem mam stolce, które się świecą jak psie jajca i myślałam ( myślę ) że to właśnie są te biegunki jednak nie widzę w nich tłuszczu fizycznie. Jakiś czas temu gdy właśnie taka się trafiła zebrałam się w siłę by się jej lepiej przyjrzeć. I wygląda to tak - stolec się błyszczy, ale w wodzie nie ma kropli tłuszczu ani nic co można zaobserwować jak np. wyleje się resztki po pieczeniu do toalety, gdzie oka po kontakcie z zimną wodą pięknie się oddzielają i lekko ścinają. Konsystencja mojego stolca jest gładka i jednolita. Nic się od niego nie oddziela w wodzie. Nie ma też problemu ze spłukaniem jego, bo nic po nim nie zostaje. Jak wyłożyłam go na papier toaletowy to miałam wrażenie, że jest śluzowanty. Taki jakby ciągnący się jak smarki. Przepraszam, że taki temat z rana. Mam nadzieję, że już po śniadanku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi jak dotąd też nie widziałam typowych oczek tłuszczu, jednak podczas ostatniej biegunki przykleiło się dość sporo do ścianki kibelka i trudno było to spłukać. Moim zdaniem wyglądało to jak bardzo oleista papa. Mocno też się błyszczało i unosiło się na powierzchni. Poza tym mi w ogólnym badaniu kału wyszły dość liczne krople tłuszczu. Też przepraszam za takie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak po patelni czy brytwannie. Też kibelek do mycia jest bo tłuszcz klei się do boków i nie chce odejść. To u mnie to na pewno śluz. Poza tym stolec tonie od razu.tSzczególnie, że czasem to nawet takie glutki jak białko jajka bywają. Muszę też zrobić badania na celiakię. Chleba jem dużo i szkoda by było...ale zdrowie najważniejsze. Jeszcze jedno, wczoraj diabeł podkusił i papryczki ostre zjadłam. W nocy oczywiście bolało w bokach i z tyłu pod łopatką. Nie mogłam zasnąć i tak dla testu wzięłam Manti 2 pigułki. Po jakiś 15 minutach ból minął i zasnęłam. Teraz dalej pobolewa i gniecie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos się dzieje niedobrego, ból gniotący nawet po herbacie, wogole obolałe mam całe plecy, bola w różnych miejscach, wiec nie wiem od czego, ortopeda oceni*) Mimo to mam wrażenie pogorszenia od niedzieli, i to do stanu jakiego nie miałam wcześniej, winie tego drinka za to, i siebie, że mnie podkusiło, ahhh*( Ogólnie mówiąc złapał mnie dołek i ciężko mi, przepłakałam pół nocy, martiw mnie to połaczenie bólu trzustki i wątroby, lekarz mi wczoraj mówił, ze wskazuje to na jakies zapalenie w drogach żółciowych,Wiecie coś może o kamieniach w przewodach? albo o tym stłuszczenie? Anete nasza skarbnica wiedzy coś wie może*)))) Czytałam wczoraj o stłuszczeniu trzustki i nie pisza nic, że to boli i co oznacza konkretnie, właściwie niewiele wiem i to potęguje mój strach. No wyżaliłam się, i ruszam do pracy, Przyjaciółka chyba postanowiła mnie odciągnąć od myślenia i zamówiła 2 ciasta, wiec zmykam robić*) Miłego dnia Dziewczyny*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypiłam z rana kubek kefiru i od razu gniecenie w okolicach żołądka ból pleców fale mdłości i do tego ból głowy, też tak macie że razem z tymi bólami zaczyna boleć głowa?? Apropo stolców :-)) moje papkowate ale zawsze spływają na dno nic nie pływa i się od razu spłukują ale też zauważyłam dużo śluzu w kale szczególnie w pierwszym odcinku....ale mamy temat:-))choć może okazać się przydatny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mój ,mąż mial urodziny .... wypiłam drinka dzis ból pleców + biegunka...... Wczoraj byłam u gastroenterologa i dostałam skierowanie do szpitala na endokrynologie- zeby porobili mi bad hormonalne plus scyntografię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi co ma wspólnego ból kości z PZT ?, dzisiaj rano znowu mnie bolał brzuch, i za każdym razem sobie myślę, że może jak pójdę do toalety i odejdą mnie gazy, to może mi przejdzie, ale niestety, dopiero jak się rozruszam to trochę jakby przechodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 Ty na pewno nam sporo możesz powiedzieć, bo już trochę z pzt chodzisz. Mnie dziś męczy ten ból i bulgotanie, przelewanie plus gazy po jedzeniu. A z drugiej strony mam jakiegoś głoda i ciągle coś tam skubie. Raz czekolada, a za chwilę ogórek kwaśny. Gorzej jak kobieta w ciąży! Także zupełnie na opak. Zamiast dać brzuchowi odsapnąć to go torturuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, no widzisz a lekarka mnie pytała czy chudnę, bo jakbym chudła to może by to coś oznaczało, a tak to nie. U nas, zresztą chyba w całej naszej kochanej Polsce otrzymać skierowanie na cokolwiek graniczy z cudem, prosisz lekarza o skierowanie na badani, owszem ,ale z zaznaczeniem na skierowaniu, że na własny koszt, więc ani nie proszę o skierowanie na elastaze, tylko zastanawiam się gdyby poszła do szpitala bez skierowania czy by mi zrobili takie badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka, mnie bolą gnaty i nie wiem właśnie dlaczego. Meggi ja też ciągle głodna, czasem aż mnie mdli i mam jakby bóle głodowe? Najgorsze, że nie mam zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o podjadanie i wcinam banany, jabłka, suchary lub macę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy miałam takie skręty jelit, że po cichu sobie popłakałam, nie chciałam denerwować męża. Wzięłam 2 ulgixy i przeszło, ale ostatnio coraz częściej tak mam. To jak w typowym pzt, na przemian wzdęcia (tu te skręty) z biegunkami. Widzę że coraz więcej objawów mi dochodzi. Boję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×