Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień odbytu i przetoka okołoodbytnicza


Gość Adam Ż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Pana, nie wiem jak zacząć moja mama ma taki problem jaki jest zawarty w temacie otóż będzie miała 5 operacje z tego 2 miała niecale 20 lat temu a teraz będzie miała 3 w przeciągu 2 lat problem jest taki iz ma również cukrzyce nie wiem czy to jest winowajca tego ze ropien wciąż się odnawia czy to ze operacja została źle wykonana juz nie wiem co mam myslec i robic chcialbym jej pomuc bo nie jest młoda kazda operacja osłabia jej organizm fizycznie jak i psychicznie a choruje również na serce , obecnie lekarz ogólny oraz cukrzyk powiedzieli iż cukier jest podwyzszony z powodu ropnia a ropień robi sie przez cukier tak wiec kulko sie zamyka co pan o tym wszystkim mysli,czy była by możliwość by to wkąńcu jakoś zakonczyć przeprowadzić operacje raz a dobrze prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety cukier jest pożywką dla bakteri powodujących dolegliwość. Rana nie leczy się również ze względu na cukrzycę, to prawda. Trzeba wyrównać poziom cukru, co na pewno pomoże w dalszym leczeniu. Co do zabiegu to najlepiej skonsultować się z chirurgiem, który zabieg będzie wykonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nawiązując do wypowiedzi pana Adama - ja w grudniu2010 mialam zabieg operacyjny usunięcia ropnia i do tej pory ( JEST CZERWIEC 2011) mam wyciek co jakis czas ropki z krwią a cukier w normie ! boje się tylko żeby mi się na całego nie odnowił ropień i sama sobie *WYDUSZAM* ani nasiadówki ani żadne kompresy nie pomagają . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×