Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Masturbacja a stan prostaty


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu trapi mnie pewien problem. Mam 17 lat i musze przyznać, że od szóstego, siódmego roku życia się masturbuję. Na początku nieświadomie, po pewmym czasie to stało się już przyzwyczajeniem. Zazwyczaj robilem to codziennie, a nawet 2-3 razy dziennie. Chcę z tym skończyć i mam 3 pytania dootyczące skutków częstej i długotrwałej masturbacji: 1. Czy masturbacja wpływa na stan zdrowotny prostaty, czy powoduje jakiekolwiek negatywne dla niej skutki? 2. Czy to prawda, że masturbacja może doprowadzić do utraty wzroku lub jego osłabienia bądź jakiejś choroby oczu? 3. Czy masturbacja powoduje jakieś inne negatywne dla zdrowia skutki? Z góry dziękuję za odpowiedź. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Negatywnie nie, ale usuwając wydzielinę prostaty nie dopuszczasz do powstania w niej złogów. 2. Nie 3. Jeśli nie zajmuje Ci zbyt dużo czasu to nie, jeśli jednak masz z tym problem, to warto trochę ograniczyć. Powinieneś też zrewidować swoje podejście do tematu, bo możesz nabawić się nerwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udowodniono aby masturbacja szkodziła na cokolwiek. Przeciwnie, masturbacja działa korzystnie na cały organizm, układ płciowy,hormonalny, prostatę. Młodzi i starsi często doznający orgazmu i wytrysku nie mają z czasem takich problemów z prostatą jak ci co nie używali. Tu potwierdza się powiedzenie, że jak coś w organizmie jest nieużywane to zanika. np: 1/ mięśnie-wiotczeją, jak są nieużywane. 2/ układ pokarmowy zwalnia odżywiany niewłaściwie np. z ograniczeniem ważnych pokarmów /wegetarianizm i inne odchyłki i diety/ 3/Kości słabną jak nie są regularnie obciążane wysiłkiem itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda, mężczyzna jak nie używa instrumentów to wcześniej się starzeje i choróbska go biorą. Mój dziadek opowiadał mi że jeszcze w wieku 80 lat używał instrumentu od czasu do czasu bo miał taka potrzebę .. Dożył 97 lat. Nie chorował na prostatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gowno prawda! od malego sie masturbowalem, czesto po 2-3-4 razy dziennie, mialem duzo dziewczyn i co ? w wieku 28 lat dostalem przewleklego zapalenia prostaty, bardzo bolesne to jest, kluje i boli mnie cale podbrzusze. chyba strzele sobie w łeb bo nie wyobrazam sobie zycia z czyms takim... juz 9 miesiac sie z tym mecze, mimo antybiotykow i ziolek od bonifratrow.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radzę wizyty u kilku lekarzy z tym problemem jeśli to trwa i tak cię obciąża. Po prostu każdy powie co wie a ty wybierzesz co uważasz. Bo lekarze wiedzą różne rzeczy i stosują różne metody. Im lepsza renoma lekarza tym lepiej. Przećwiczyłem to nie raz. Prostata rzecz bardzo indywidualna, miałem powiększoną ale mi zniknęło po braniu kilku typowych tabletek ziołowych (palma sabałowa, olej z dyni itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw

łagodny przerost prostaty skonczył sie dla mnie przez takie okaleczenie przez urologa z ejestem nie plodny, nie mam erekcji, mam zakazenie układu moczowego, gadaja bzdury a nie mowia prawdyze po operacji prostaty TURP FACET JEST JAK WYKASTROWANY TAK JEST PRAWDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw

powinno to byc bezwględnie karane, kiedy dochodzi to tak strasznego okaleczenia pacjenta przez szpital, ktory na to pozwala pracownką ktorzy maja po kilka gabinetow prywatnych i opowioiadaja co oni to potrafia mie okaleczyli zkazali i pozbawili erekcji płodnosci i co wszytsko jest ok kruk krukowi oka nie wykole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw

opowiadaja ze TURP to cudowny srodek dla kogo? dla 80 latka a nie 60 latka, TURP to kastracja, likwidacja erekcji, wytryskow, facet jest nie plodny nie ma wytryskow, gadanie wytrysk wsteczny kompletna bzdura, j gdzie plemniki, jadra funkcjonuja, jak wykonac posiew nasienia? TURP to zwykla kastracja, taka jest prawda panowie ostrzegam wszystkich zastanowcie sie przed TURP i kto wam ma to wykonac okaleczony nie plodny zakazony zdzislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medic Help

Dzień dobry. Jeżeli ktoś z Państwa uważa, że personel szpitala popełnił błąd w sprawie udzielenia Państwu pomocy bardzo proszę o kontakt pod mailem biuro@medichelp.pl. Pomagamy osobom, które stały się ofiarami błędów medycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×