Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból w barku


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lat trenuje różne sporty walki (główne judo i pokrewne). W listopadzie spóźniłem się na rozgrzewkę i przystąpiłem do treningu z marszu. Po powrocie do domu poczułem delikatny ból w prawym barku (na treningu nie doszło do żadnego zauważalnego urazu). Zbagatelizowałem go i do końca miesiąca ćwiczyłem normalnie, a ból się nasilał. W grudniu wybrałem się na USG oraz do ortopedy, specjalisty chirurgii kończyny górnej. Opis z USG: *ścięgno nadgrzebieniowe lekko obrzęknięte zapalnie, bez przerwania ciągłości włókien*. Rozpoznanie postawione przez ortopedę: *uszkodzenie więzadła barkowo-obojczykowego.* Lekarz zalecił przerwę w treningach i zapewnił, że do końca stycznia wszystko będzie w porządku. Zaznaczam, że nie otrzymałem żadnych leków ani zlecenia na fizjoterapie, cyt. *nie będzie panu potrzebna*. Oczywiście bark jak bolał, tak boli nadal. Nie ćwiczę już 3 miesiące co jest dla mnie stratą nie do nadrobienia (moja praca wymaga ode mnie wysokiej sprawności fizycznej). Nie wiem co mam dalej robić. Czy powrót do treningów w obecnej sytuacji może mi zaszkodzić? Czy jest szansa na pozbycie się bólu bez interwencji chirurgicznej? Niestety każdy dzień bez treningu przybliża mnie zaprzepaszczenia kariery zawodowej. Pozdrawiam. Będę bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×