Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg zamknięcia stomii


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi, że tak się stało z pracą, akurat teraz. Wydobrzejesz po operacji i znajdziesz lepszą, na pewno. Teraz wszyscy wszędzie szukają pracowników, więc Ty żądzisz *-)No i nowe zycie bez worka. To najważniejsze. Bardzo tego chce, tylko też się boje bardzo. Mialam już kilka operacji i takiej paniki nie było. Pewnie z powodu tego wypadku na kolonoskopii. Jak się wstrzelilam w 0,3% perforacji, a potem w 5% powikłań niedrożnością, to jak mam wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Może jednak swój limit pecha wyczerpałam *-) Mam nadzieję, że uwolnią ten zrost, zespolą jelito i będę się śmiała z tych obaw :-) I w końcu będzie normalnie. Patrzę na ludzi i myślę, że nie wiedzą, jakie mają szczescie, że nie noszą tej kosmicznej instalacji. Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja mama ma od roku ileostomię i strasznie się z nią męczy. Miało to być na dwa, trzy miesiące ale przez zakrzepicę żył głębokich nie można było podjąć się zespolenia jelita. Czy możecie polecić jakieś oddziały chirurgiczne czy lekarzy z okolic Katowic, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie w zakresie rekonstrukcji jelita. Jakoś nie mam przekonania do szpitala w Bytomiu - powiedzieli że jak zespolenie się im nie uda to wtedy wyłonią mamię ileostomię na stałe i jakoś specjalnie mnie nie przekonują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Warszawy, ale od pół roku czytam o tych jelitach. W Skawinie jest szpital im Stanleya Dudricka specjalizujący się w rekonsrukcjach jelit. Może chociaż na konsultacje? To nie jest daleko. Poza tym prof. Dziki w Łodzi lub u siebie, w szpitalu w Brzezinach Wejdź na forum chorych na CU CD. Oni są leczenii kilkuetapowo, z ileostomia właśnie i wybierają dobre osrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w końcu coś się ruszyło. Operacja będzie w połowie listopada bo na początku mam badanie rektoskopi. Jeśli chodzi o maści przeciw zrostowe to szpital tego nie praktykuje.Pytałam się czy mam jakoś się przygotować, jakieś leki to nie. Także co szpital to róznie to wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki Ewa, że się odezwałas. To idziemy prawie razem. Dzięki też, że zapytałaś o te preparaty na zrosty. Tam, gdzie idę też nie stosują, chociaż kiedyś używali płynu Adept. Przekopalam dostępne w internecie publikacje polskie i zagraniczne i słabo to wygląda przy naszej operacji, bo jest to pole tzw czyste skażone i do tego zespolenie ma swoje wymagania. Zadałam nawet pytanie na Znanym lekarzu i uzyskałam dużo potwierdzających to odpowiedzi. Ewentualnie Adept, choć na ogół wcale. Mam nadzieję, że będzie dobrze. A co do leków, to rzeczywiście jest różnie. Cieszę się, że już coś wiesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dorotka i jak tam już gotowa do operacji? Może jeszcze się odezwiesz w najbliższym czasie bo chciałam się Ciebie zapytać czym robiłaś wlewki. Bo mam to badanie i lekarz kazał zrobić środkiem do tego przeznaczonym ale jak się naczytałam ulotki to mam stracha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, Jutro rano jadę do szpitala na czczo, więc pewnie badania. Mam nadzieję, że będzie ok bo przeszłam zapalenie gardła. Ja te wlewki zrobiłam z wody. Nawet nie wiedziałam, że coś specjalnego trzeba. Zresztą zrobiłam je bo krępował mnie ten śluz, chirurg nie zlecił. Może chodziło o Eneme? Te ćwiczebne przed operacją też z wody miałam robić. Jak patrzyłam na ekranie to jelito czyste było. Na razie jestem cała w strachu, ale jak tu się nie bać. Dziekuje, że się odezwałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że się odezwałaś. Dzięki za odpowiedź. Wyobrażam sobie co przeżywasz, ale będzie dobrze. Ja też cieszę się że już niebawem operacja a jednocześnie mam stracha. Czekam na wieści od Ciebie. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Mam ileostomie od pół roku ponieważ uszkodzili mi jelito przy cesarskim cięciu. Masakra za dużo zeby pisać. Czytałam sobie wasze wcześniejsze posty z zaciekawieniem ponieważ mało jest o tym w internecie. A mnie też czeka zespolenie juz 27 listopada idę do szpitala. A boję sie okropnie. Trzymam za Was kciuki. Piszcie jak się czujecie. Miejmy nadzieje że bedzie wszystko dobrze &#9786*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karolino. Ja jeszcze czekam na operację. A Ty gdzie będziesz miała swoją operacje? Wiadomo stres jest, ale musimy myśleć pozytywnie. Powiem Ci że o jeszcze takiej sytuacji jaka była u Ciebie to nie słyszałam. Ale będzie dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×