Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg zamknięcia stomii


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, niestety w MSB robią remont i zabiegi planowanie dopiero na jesień.Ja się przygotowałam na operację a tu nic z tego. Będę próbować na Banacha ,ale zapewnie tak szybko mi tego nie zrobią. Kolonoskopię muszę zrobić ,żeby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego. Jadę po niedzieli do kolejnego chirurga i zobaczymy co dalej.Mam nadzieję ,że już dostanę termin na odtwarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, że nie wyszło tak, jak planowałas:-( Decyzja o operacji nie jest łatwa i jak już się do niej dojrzeje, to nic nie powinno człowiekowi stanac na przeszkodzie. Trzymam kciuki, żeby udało się na Banacha, będzie dobrze. Trochę się przestraszyłam, że musisz zrobić kolonoskopie. Ja na razie dostałam skierowanie na badanie pasażu jelit. Trzymaj się i daj znać, jak poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonoskopia mam nadzieję że będzie mało inwazyjna bo to chodzi o ten odcinek który został odseparowany od jelit.Po pół roku czekania pojechałam dowiedzieć się,że na razie nici z operacji.No wiadomo może jagbym chodziła prywatnie to wtedy,nie było by niespodzianek. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :-( Mi chirurg tez powiedział, że obejrzenie tego kawałka na pewno będzie konieczne. Też pocieszam się, że nie jest długi *-) Stanami zapalnymi tego odcinka i badaniami nad nim zajmuje się od lat prof Marek Szczepkowski z Bielańskiego, jakby co. Pisał też prace na temat zespolenia po operacji Hartmanna, a to właśnie nasz przypadek. Robi to podobno nawet laparoskopowo. Tylko, że ja chyba bym nie chciała. Wiem, że mam zrosty i bałagan w tym brzuchu. A Ty pewnie masz takim stosunek do laparoskopii jak ja do kolonoskopi *-) Powodzenia na wizycie i szybkiego terminu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Tak jak przypuszczałam odtworzenie dopiero na jesień. We wrześniu mam mieć robioną kolonoskopie i jak się okazuje całego jelita grubego w znieczuleniu ogólnym. Więc jeszcze sobie z workiem pochodzę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się nie udało :-( Wiem, że dodatkowe miesiące z workiem dołują. Na pocieszenie, mi dziś chirurg powiedział, że bezpieczniej takich operacji nie robic w lato. Trochę mnie przestraszyłas ta kolonoskopia *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w MSB jak i na Banacha chirurdzy mówili o kolonoskopii. Boję się tego badania, ale bez tego mnie nie zespolą,bo nie wiadomo jakby się to goiło. Wakacje okres urlopowy dlatego nic nie da się przyśpieszyć. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosiu, przywracasz nadzieję *-) Na razie udało mi się wytargować, że pasaż jelit, który będę miała, może zastąpi kolonoskopie górnego odcinka. Mam nadzieję, że wystarczy. Dolny oczywiście do przeglądu. Gosiu, trzymaj się i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji trzecia doba, czuję się dobrze, gazy odchodzą jak na razie same kroplówki i dzisiaj zaczełam pić wodę i z niecierpliwością czekam na pierwszy stolec. Ci za ulga!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, ze juz po wszystkim, i ze tak dobrze znioslas operację :-) Nam też to dodaje otuchy *-) Trzymaj się i odezwij jeszcze :-) Pozdrawiam i życzę postępów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czuję się super. Dzisiaj już poszedł porządny stolec. Od dzisiaj jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie!!! Trzymam kciuki za Was będzie dobrze życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Bardzo się cieszę, że tak szybko Ci się udało przez wszystko przejść. Jeśli masz siłę napisz jak wygląda przygotowanie i pierwsze doby po operacji, czy jest sonda do żołądka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek operacja, wtorek i środa tylko same kroplówki, czwartek już picie wody i kleik od piątku do dzisiaj dieta przecierana. Nie ma żadnej sondy do żołądka. Dzisiaj śmigam po dworze a jutro do domu. Co za ulga. Życzę Wam powodzenia, jeśli dobry chirurg to naprawdę nie ma czego się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzielna jestes :-) A zdradzisz, kto Cie operowal? Bardzo sie ciesze, ze tak dobrze to znioslas i zycze szybkiego powrotu do pelni formy. Teraz pora na nasz powrot do normalnosci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to szybko. Ale fajnie, że już po wszystkim. Tak teraz pora na nas. Ja mam mieć kolonoskopie w sierpniu potem wizyta u chirurga i może w końcu coś będę wiedziała. A Ty Dorotka jak tam już wiesz gdzie chcesz być operowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Na razie jestem po pasazu jelit i tomografii. Zobaczymy w srode co sie da z tych wynikow odczytac. Kolonoskopii staram sie uniknac *-) Mialam stomie wylaniana w MSW i tam na razie prowadze badania. U mnie 6 miesiecy mija 30 wrzesnia, wiec pewnie wyzwole sie ostatnia. A Ty wracasz do MSB czy Banacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-) Ja się jeszcze waham, ale pewnie zostanę w MSW. Po tym wypadku na kolonoskopii, robionej zresztą przez bardzo dobrego chirurga onkologa i endoskopiste, boje się wszelkich zabiegów. No, ale z workiem z własnej woli nie zostanę na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×