Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból ręki i ograniczenie ruchów nadgarstka przy chorobie De Quervaina


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trzy lata temu miałam wypadek w pracy, skręciłam rękę w nadgarstku i przez miesiąc nosiłam gips. Po zdjęciu gipsu miało być już dobrze i w sumie było ale tylko przez jakiś czas. W kółko chodziłam do ortopedy, który nie wiedział co się dzieje z moją ręką, a ból się nasilał. Próbowaliśmy różnych metod leczenia: blokady, usztywnianie, leki, rehabilitację, ale to nic nie dało. W końcu po zrobieniu USG nadgarstka okazało się, że mam uszkodzony prostownik przedziału pierwszego, dodatkowo wykonałam badanie EMG, które wykazało uszkodzenie nerwu promieniowego na wysokości nadgarstka. Trafiłam do chirurga, który stwierdził iż jest to *Choroba De Quervain*a* i przeprowadził operację. Jak tylko stwierdzona, że ręką mogę już ruszać trafiłam na oddział dzienny rehabilitacji. Niestety w trakcie zabiegów ból ręki był nie do zniesienia, nie wytrzymywałam pola magnetycznego, jonoforezy a nawet hydromasaży. Wróciłam do chirurga, ale on nie wie co jest powodem tego bólu. Obejrzał rękę i wstrzyknął DIPROPHOS, kazał zgłosić się po tygodniu. A teraz po tym zastrzyku ręka boli coraz bardziej, powróciły nocne bóle i duże ograniczenie ruchów nadgarstkiem spowodowane ostrym bólem. Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×