Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w boku po jedzeniu ustępujący podczas zginania tułowia przy cukrzycy


Gość I.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i od 4 lat choruje na cukrzyce typu 1. Ostatnimi czasy pojawiły się u mnie silne bóle po lewej stronie brzucha, które ustępują kiedy się zginam. Ból przychodzi zazwyczaj nie długo po jedzeniu (około 15 minut), czasem jest tak silny, że chce mi się wymiotować. Niezbyt przestrzegam diety, jem na co mam ochotę i ile chcę, ale odpowiednio dostosowuję dawki insuliny także nie mam wielkich wahań cukrów. Od kiedy zacząłem palić ganje w miarę regularnie (co kilka dni, mała ilość), moja hemoglobina jest na poziomie 5.4, co bardzo mnie zdziwiło, ponieważ kiedy paliłem rzadko (tylko na imprezach) wynosiła ona 8.6. Zapotrzebowanie na insulinę też nieznacznie spadło. Nadmienię również, że przez trzy lata paliłem papierosy, rzuciłem dopiero niedawno oraz od czasu do czasu pije piwo, mocniejsze trunki jedynie na imprezach (czyli dość rzadko). Proszę o odpowiedź co może powodować ten ból? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Ból skoro zanika przy zginaniu się może mieć pochodzenia od kręgosłupa, a nie ze strony przewodu pokarmowego. Trudno mi określić powód bólu bez bezpośredniego badania. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. On po badaniu zadecyduje o odpowiednich badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×