Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Izabela

Witam, mam pytanie, czy ktoś przechodził endoskopową operację kręgosłupa w sport klinice w Żorach? Zależy mi na opiniach, gdyż za miesiąc mam zabieg i nadal przekopuję internet w poszukiwaniu osób, które to przeszły właśniej w tej klinice u dr Śmigiel. Wszystkie informacje pożądane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ewa, co tam u ciebie, udało ci się pozytywnie załatwić sprawę niepełnosprawności, renty ? Jak się czujesz, bóle takie same, czy może mniejsze ? Aktywność tu na forum wygasła, pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz .Witam to jest mój wynik badania MR kręgosłupa lędzwiowego . Uwidocznione obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych L2 L3, L3 L4,L4 L5 i L4 SI dehydratacja. Widoczne wypukliny tylne krążków międzykręgowych L2 L3,L3 L4,L4 L5 i L5 SI uciskająca cętralnie i po lewej stronie worek oponowy ,szczególnie na poziomie L5 SI . Kręgozmyk przedni na poziomie L 5 SI ok 3mm. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze krawędzi trzonów kręgowych zwężają światło kanału kręgowego i otwory międzykręgowe.To wynik z dnia 2004 .07.30. Nie byłem operowany.Ostatni raz u lekarza i w aptece byłem w 2006 roku ,są jeszcze inne możliwości niż śruby itp.Pracuje na budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest potwierdzenie, że najważniejsze jest twoje samopoczucie a nie wynik rezonansu. Tak też mówią lekarze. Gorzej gdy zle sie czujesz a rezonans tego nie potwierdza :( Czy ktoś był operowany w Grodzisku Mazowieckim ? Jakieś opinie ? Jestem 2 lata po operacji przepukliny l5s1 i nadal są problemy. Polecano mi konsultacje właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marty.To co napisałem to wielki skrót moje walki z tą chorobą.Zaczęło się od rehabilitacji w 2003 ,na którą poszedłem szczerze mówiąc po układach bo mnie łamały raz w roku korzonki .Ale jak w rodzinie żony ma się 3 wysoko postawionych lekarzy to nie problem załatwić w ciągu tygodnia 30 dniową rehabilitacje.Lekarz wypisujący skierowanie stwierdził,poco pan tu przyszedł.Chodzenie na palcach na piętach bez problemowo .Skłon palcami do podłogi ,dam panu zabiegi na wyrost i spóchliznę ,stwierdziła.Po 10 zabiegów magnetronik,utra cośtam nie mogę się doczytać i basen z masażem wodnym.po pierwszych 3 magnotronikach zaczołem odczuwać dotkliwy ból w dolnej części kręgosłupa i lewym biodrze .Zgłosiłem to .Usłyszałem od pań prowadzących zabiegi z uśmiechem że tak ma być,poboli i zapomni pan o bólu kręgosłupa.Po10 zabiegach magnetronik ból nie ustawał,idąc do samochodu musiałem przystawać bo nogi nie chciały iść tam gdzie ja chcę,dziwne ale skoro tak ma być .Przy zabiegach w basenie ból był tak dotkliwy że pani prowadząca to zauważyła i powiedziała że nie wolno kontynuować zabiegów które wzmagają ból.45 dni po zabiegach dostaje ataku bólu tak silnego ,w skali do10 ,11 .Spałem na stojąco 5 dni .Lekarze z rodziny moje żony stwierdzili że ma coś z głową.Zrobiłem zdjęcie rentgena ,2 dyskopatie i kręgozmyk,jakim sposobem po 30 dniach rechabilitacji.Specjalista neurolog ,lekarz rehabilitacji ,lekarz rodzinny wszyscy oglądali zdjęcie i wpisywali w dokumętacje opis zdjęcia.Prawdy się dowiedziałem jak poszedłem do neurochirurga dr.ZB SŁOMKOWSKIEGO. Obejżał zdjęcie i powiedział ,dziwie się że pan tu przyszedł,ale skoro pan chodzi to niech pan robi wszystko żebyśmy się nie spotkali bo nie gwarantuje panu że po operacji będziesz chodził .Zrób sobie inne zdjęcie bo to opisywał bardzo niski poziom wiedzy i wszyscy to przepisują.Straciłem zaufanie do lekarzy i nie tylko ,ale znalazłem człowieka który mi pomógł .Mógłbym napisać książkę o lekceważeniu ludzi przez lekarzy .Pzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji trzeci tydz Radikulopatia L5 obustronne oraz chromanie neurogenne w przebiegu stenoza odc L2-L5 czuje się bardzo dobrze nie biorę żadnych leków chodzę pomału na spacery i na 4 piętro nie sprawia mi bólu,mam wstawiony stabilizator DIAM na odc L3/4,mam problem w miejscu gdzie był dren zrobiło się nieduże zgrubienie będę obserwować bo kontrolę mam pod koniec stycznia 2018r Jak narazie jest dobrze czas pokaże teraz czekam na rehabilitację bo prof który mnie operował powtarza kilka razy cały czas się destabilizować Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że wszyscy zdrowi bo nikt się nie skarży, ją też myślałam że będzie dobrze ale zdarzają się wpadki że mam gorsze dni Czy ktoś ma lub miał po dłuższym siedzeniu szum w uchu i zawroty głowy tak mi się zdarzyło dłużej powiedziałam przy stole i zaczęło mi szaniec w lewym uchu i zawroty polezalam i przeszło,i jeszcze jedno pytanie mam rehabilitację po 5 tyg od operacji czy nie za wcześnie?Może ktoś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Ja ci nie pomogę Danusiu, ja miałem jakoś po 5 miesiącu od operacji rehabilitację i było ok :) Teraz będę mam rehabilitację jakoś w styczniu/luty z NFZ-u, a maj/czerwiec wyjazd do sanatorium w ramach prewencji z ZUS-u więc wszystko przed mną :) W ZUS-ie orzecznicy każdy inny i każdy mam inne zdanie na temat leczenia i rehabilitacji :( Co do mojego stanu zdrowia to wszystko zależy od prac które wykonuje w swoim zawodzie i od pogody:( ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 i bez bólu i cierpienia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Czy ktoś był w sanatorium jako kuracjusz w hotelu ETNA w Kołobrzegu? Chciałem wiedzieć jak tam jest, jakie są zabiegi i jak po zabiegach, jak z obsługą, czy jest basen, itp? Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku 2018 Życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miesiąc temu mialem usunięta przepukline L5 S1 mikroskopowe. Bez stabilizacji do tej pory wszystko było ok, dzisiaj zacząłem odczuwać ból w obydwu nogach jakby mnie mięśnie bolały aż musiałem leki brać, To normalne?za tydzień zaczynam rehabilitacje, może to wina że wczoraj troszkę powiedziałem ,tak z godzinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miesiąc temu mialem usunięta przepukline L5 S1 mikroskopowe. Bez stabilizacji do tej pory wszystko było ok, dzisiaj zacząłem odczuwać ból w obydwu nogach jakby mnie mięśnie bolały aż musiałem leki brać, To normalne?za tydzień zaczynam rehabilitacje, może to wina że wczoraj troszkę posiedzialem ,tak z godzinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie wiem czy normalne ją też miałam taki incydent po operacji mam zewnętrzna niedoczuluce nogi też jedną noc bardzo mnie bolało udo i lydka od dzisiaj chodzę na zabiegi ale masakra wieczorem ból ale myślę że mięśnie rozruszane,myślę że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden taki incydent mialem na drugi dzień było ok, Czasem jest dobrze a czasem troszkę boli posładek bądź udo, ale to dopiero miesiąc po operacji Jak troszkę posiedze to boli mam nadzieję że to minie.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że nie natrafilam na wypowiedz ludzi dlugo po operacjach.Bylam operowana w 2011r.bole byly nie do opisania , wiekszosc lekarzy twierdzila ze nie nadaje sie do operacji tylko jeden stwierdził koniecznosc operowania.Usunięto mi dysk bez wstawienia czegokolwiek ,bol znikl jak reka odjol.Niestety lekarz operujacy się mna nie zajol i wypuscil w nieznane.Zupelnie nie wiedzialam co mam robic.Efekty po operacji - brak bolu oraz nadwrazliwosc lewej nogi niedoczucie palcy lewej nogi , rożne inne dolegliwosci zwiazane tylko z lewą strona ciala.Po jakims czasie zaczelam odczówac bole wszędzie znalazlam sie w poradni leczenia bolu , najpierw plastry potem codziennie tabletki oxydolor 40 3xdziennie.W miedzyczasie bylam pare razy w sanatorium chodzilam na fizykoterapię nic nie pomagalo.Dwa razy starałam się o rentę , nic z tego jestem zdrowa - podobno.Jest coraz gorzej teraz ide na rezonans potem zobaczymy co powie lekarz w szpitalu im.dr.Degi w Poznaniu.Na koniec moja konkluzja nikogo nie interesuje choroba zwana Bólem , podobno nie ma takiej jednostki chorobowej.Czasami już życ mi się niechce od codziennego wstawania w bólu do momentu zażycia tabletek zamiast cieszyc sie z każdego dnia.Pomimo wszystko pozdrawiam ciepło wszystkich z nadzieją na lepsze jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 r nabawiłem się prawostronnej przepukliny kręgosłupa. Nie było wesoło. Nie mogłem chodzić normalnie, co kilkanascie kroków musiałem pochylić sie nakilkadziesiąt sekund dla zmnieszenia się bólu . Leżenie na plecach odapadało bo bolało na brzuchu podobnie. Kazdy ruch w nocy mnie budził. musiałem na nowo znależć pozycję w miarę bezbolesną.Zacząłem wędrówki do róznych gabinetów terapeutów masażystówi nic. Niektórzy z nich to są albo były znane i głosne nazwiska, ale mnie jakoś nie pomogli. Doszło do tego że miałem jakby krótszą nogę . Jakby sznur przywiązany do dużego palca był podczepiony z tyłu do pleców. ,,Żarłem ,, do 10 tabletek Olfenu dziennie. Tomografia potwierdziła przepuklinę międzykręgową na odcinku lęzwiowym kręgosłupa. W tamtym okresie byłem w dosyć ciężkim położeniu finansowym i nie mogłem sobie pozwolić na dłuższą przerwę w pracy. Nie pamiętam jak i gdzie dowiedziałem się o Witafonie. W międzyczasie moja lekarka rodzinna zaczęła szukać dla mnie miejsca na operację Zacząłem przeglądać internet dzwonić do róznych sklepów które oferowały Witafon. Pamiętam że jedna pani chyba z Zabrza była tak pewna tego sprzętu że chciała mi dać półroczną pisemną gwarancję zwrotu pieniędzy jesli Witafon mi nie pomoże. W końcu kupiłem witafon w Sopocie Mieszkałem wtedy w Gdańsku. W sumie zaczynałem kurację tym urządzeniem 3 razy. Pierwszy raz musiałem przerwać chyba po miesiącu z powodu ostrej grypy. Po 2 tygodniach ból powrócił. za drugim razem przyplątał mi się półpasiec i znów przerwa ok 2 tygodni. Dopiero za 3 razem udało mi się odbyć pełną 120 dniową kurację. I do tej pory mam spokój. Oczywiscie nie jest także nic nie boli. Pracuję w stoczni od 30lat, jestem monterem kadłubów okrętowych. Nie jest to praca lekka Czasem jest naprawdę ciężko Latem gorąco zimą zimno. Ale od tamtego czasu przepuklina nie daje o sobie znać. czyli witafon pomógł. Mam nadzieję że moja wypowiedź będzie korzystna i dla innych osób też. Nic nie reklamuję nic nie sprzedaję - ale u mnie problemów z plecami już nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent1

Pacjent*Sz.Państwo* podawajcie wymiar przepuklin.Nie zwymiarowane MRI nadaje sie do przepisania gdyz nie kazdy lekarz umie sobie samemu z CD wyniku zwymiarować , wiec nie kazdy zdaje sobie sprawe o wielkosci przepuklin a wiec o sile dolegliwosci.U mnie wystepuja od 3mm które wg neurochirurgów nie powinny byc ruszane do 8mm kwalifikujace sie do operacji ale nie pilnej.Często się zdarza* pacjent /pacjentowi nie równy/ czasem ładnie wygląda a jest ze strasznymi bólami jak ja i nie chcą kwalifikowac do operacji/czy ja wyglądam na symulanta?/-a inny zaniedbany ,zapłakany,jęczący,któremu wydaje się ze mam rwę - jest operowany a wychodzi z gorszymi nie uleczalnymi bólami. Ja po cięzkim wypadku męczyłem sie az 3 lata zanim mnie operowano/3 lata zbędnych rehabilitacji i non stop na silnych lekach.Jestem juz po 5 operacjach ,przed którymi przestrzegam gdyz kazda reoperacja na tym samym poziomie jest pogorszeniem st chorobowego.Bliznowacenie w ok worka oponowego i korzeni rdzeniowych jest tkanka ,ciałem twadszym niż tkanka nie krojona czyli zdrowa.Polecam jako przestrogę*publikacje ordynatorskie pt*Nawrotowe Zespoły Bólowe Bliznowacenie Puszczykowo.PDF * .i Chromanie neurogenne wąski kanał Piotr Kłosiński.PDF . Ja przez reoperacje mam z powrotem prawie takie same straszne bóle jak przed operacjami.Przypisano mi leki nie przeciwzapalne a dizłajace na podwyższenie progu bólowego = aby mózgowi sie nie wydawały ostre bóle - o to działa* Amitrypymina 3x 25mg, Sevredol 20mg rano,Zel Tramal na miejsce bolące a zel Ketanol na od operowany kl lędźwiowego/ nie odwrotnie.A na bóle nóg* Urządzenie Swinger które kołyszac nogi przyspiesza krążenie wiec świerzą krew- odbólowo .Ponadto domowy -kieszonkowy Sanitas 40 = aparat stymulacji prądami interferencyjnymi* posiadajacy 12 ustawionych stosownych programów np TENS wywołujący wydzielanie sie przeciw bólowych endorfin ale gdy przyzwyczaimy sie do max dawki nr 10 na wyświetlaczu. Ma on przylepne elektrody ,które naklejamy wg instrukcji ale najlepiej osobiście sobie dopasować, kabelki pod spodniami wiec cały dzień jest sie pod napieciem i w kazdej chwili mozna wyłaczyc bądź uruchomic w atakach bólowych. Ja zauwazyłem że ustawienia powyżej 60-100Hz i też o tym są publikacje oddziaływuja na pobudzenie nerwów wiec przeciw bólowo, a np 4-30Hz stosowane przy niedowładach ale są szarpiące nasilające bóle. Poza tym ćw rehabilitacyjne tylko w poz lezącej przed spaniem gdyz te poranne podrazniaja.Dawniej przeprowadzono Neurolize po roku od operacji- bez poprawy.Ostatnio przebyłem kilka blokad injekcji prognostyczno diagnostycznych które prawie nic nie zmniejszyły strasznych obecnych bóli *one wykazały że u mnie występuje neuropatyczny wiec nie uleczalny ból/ nie zwiazany z zadnym zapaleniem nerwów.Na to pomaga tylko kompleksowo Gabapentyna 3x600mg + 3 pierscieniowy antydepresant .Codzień ww razem stosuję co w 50% pomaga doraźnie.Niestety Chromanie neurogenne u mnie codziennie nasila przy siedzeniu ponad 15min. lub dystansie chodu ponad 50m.Zalecenia lekarskie oszczędnego trybu zycia, zakaz siadania, przeciążania kregosłupa w poz pionowej, temp pokojowej ok 24stC , docieplania lędźwi przez 24h pasem Hommana - okazuja sie zmniejszajace bóle.Z kilkoma osobami co podali email mam kontakt na priv . Współczuję wszystkim w bólach. ja cierpię juz 17lat, nie nadaje sie na sanatoria wiec corocznie rehabilituje sie w stacjonarnych oddz rehabilitacji* najlepsze w PL to w Jantar i Repty Slaskie. Chętnie wymienie sie doświadczeniami co do lekarzy,oddz rechabilitacji i domowych sposobów uśmierzania bóli /do mnie kontakt emailem * kra4411@wp.pl Pozdrawiam ps* prosze nie stosować ww leków i wszelkich moich rad -bez konsultaji lekarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych, którzy jeszcze tu zaglądaja,tylko nic nie piszą, bo trudno uwierzyć, że wszyscy nagle zostali cudownie uzdrowieni 😀

Jestem po dwóch operacjach na odcinku L5-S1,druga operacja Tlif z implantem na śruby. Przeczytałam cały wątek od początku do końca. Szczerze wszystkim współczuję, a szczególnie tym, którzy jeszcze muszą walczyć z zusem np. Aga i wielu innych. 

Mam do Was pytanie:czy oprócz różnego rodzaju parastezji mieliście palenie w okolicach lędzwi ? Nigdzie w wątku nie znalazłam takiej informacji. To nie jest pieczenie, a palenie"żywym ogniem",które promieniuje do biodra i brzucha. Na razie nie będę się więcej rozpisywać, bo nawet nie wiem czy ktoś to przeczyta. 

Pozdrawiam wszystkich :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacj L4-5 okolo 4 miesiace i jestem calkowicie niezadowolony z mojej podjetej decyzji. Po operacji bylo ok ale im dłużej od niej tym gorzej. Powrocily ostre kujace bole ledzwi oraz ciągłe dretwienie , napiecie mięśni i ból lewej nogi. Staram sie chodzić codziennie na basen po 3-4 km na plecach, jeździć na rowerze w takim samym dystansie oraz robić wszystkie ćwiczenia rozbudowujace mięśnie głębokie kręgosłupa.

Postanowiłem ze póki nie będę miał problemów z nietrzymaniem stolca lub moczu na operacje drugi raz wjade tylko na wózku. Jezeli ktos chce sie operowac a nie ma problemów fizjologicznych to niech bierze swoje cztery litery i ćwiczy cwiczy i jeszcze raz ćwiczy. Na zdretwiale nogi czy miliony goracych szpilek w stopie jest sposob przez fizjoterapeute , moja lewa noga jest cala w siniakach ale po zabiegach jest lepiej. Nie wierzcie ze p o operacji bedzie lepiej bo to 1na 100 osób tak ma.Wszystko w waszych rekach a nie klas sie na stol i powiezyc swoje zdrowie obcej osobie. Niejednokrotnie mam chwilę zwątpienia ale nie mozna sie lamac a gdy bym mpgl cofnac czas nigdy niepoddal bym sie operacj. 

Jezeli zastanawiasz sie czy isc na operacje to nie idz. Ja byłem u 5 neurochirurgow i kazdy na stol mnie kierował bo to zli lekarze byli . dobry lekarz na operacje skieruje wtedy kiedy nie mozesz chodzic lub ruszac rękami lub jak masz problemy fizjologiczne a z reszta poradzisz sobie sam razem z fizjoterapeuta. Kazdego kogo spotykam na wizycie kpntrolnej naklaniam do pozucenia mysli o operacji bo to najgorsze co może byc. Mam nadzieje ze nikt juz sam nie pójdzie na blok operacyjny po przeczytaniu tego no chyba ze wjedzie czego nikomu nie zycze. Pamietajmy ze sie starzejemy a nasze dyski eazem z nami i bol bedzie nam towarzyszył coraz czesciej. Jak najmniej siedzieć i ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość On już po.

Masz rację. Ja oprowalem się 10 miesiecy temu i po operacji bylo ok. Po 2 miesiacach wrocilem do pracy. Ale teraz znowu cos zaczyna sie dziać. Na operacje szedlem na czworaka bo taki ból. Borykalem sie z tym bolem 4 lata az poszedlem sie pokroić. Niesyety mialem sekwestr na 20 mm i nie poszedlbym gdyby mnie nie polozyło. Ludzie jaj macie przepukliny na 6 czy 8 mm to rechabilitujcie sie ile wlezie. Basen dziala cuda ale tylko krałlem lub na plecach. Nie wiem co dalej ze mna będzie bo juz biore zastrzyki przeciw bulowe a i tak boli. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych i nie poddawajcie sie w koncu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mozecie polecic jakiegoś dobrego rehabilitanta w bielsku-bialej? Takiego co wie jak pomuc po operacji gdy nadal boli. Napiszcie proszę bo juz dosc mam zastrzykow po ktorych czuje się gorzej emocjonalnie. Może jakieś cwiczenia polecacie ?? Operowany odcinek L5-s1 pozdrawiam. Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki grzes deskę czesto cwicze i brzuszki ale takie krotkie bez odrywania krzyrza od ziemi. Na plecach jak plywam to boli bardziej niz kraulem ale po plywaniu zawsze jest lepiej. A co sądzisz o chińskim siadzie ? Rozciagam tak plecy i oczywiscie koci grzbiet. Nie wiem czy to dobre. Rehabilitant twierdzi ze to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×