Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w rozmowie na konsultacji z dr. Narolskim w czasie oczekiwania na operację planowaną pilną, powiedział mi tak, że gdyby coś złego nagle zaczęło się dziać to żeby do niego dzwonić na komórkę to wówczas natychmiast zostanie podjęta operacja ,ale takiej potrzeby nie było ,ciężko było z bólem ale jakoś to zniosłem, tak że jakoś do operacji dało radę wytrzymać, odnośnie uszkodzonych nerwów to są leki na ich regenerację co wymaga długiego okresu aby przyniosły jakiś skutek,mi lekarz rodzinny takowe przepisywał i powiem że po jakimś czasie poczułem poprawę w kręgosłupie, obecnie ich mi nie przepisuje ze względu na inne leki ,mam jednak dużą nadzieję czego Ci serdecznie życzę że implantacja a przy okazji na pewno bedzie też odbarczenie nerwów na których jest ucisk, który to powoduje dolegliwości i niedogodności,pozwoli powoli powróci Ci czucie, ja przed operacją też nie miałem częściowego czucia w prawej stopie jednak po operacji odbarczeniu nerwu i implantacji czucie wróciło ,pozostało lekkie drętwienie stopy na wierzchu, tak że myślę że też i u Ciebie przyniesie pozytywne skutki ,chociaż też jest faktem że czasem skutki zrobionej wcześniej żle operacji są praktycznie nie odwracalne ale się nie poddawaj i walcz o to bo warto, też Ci bardzo współczuję bo wiem jaki masz dyskomfort nosząc pieluchy etc..Jesli byś coś się dowiedziała jakiś opinii na temat tezmolezji to proszę napisz tu na forum ,ja jeśli będę po tym zabiegu na pewno opinię zamieszczę tu na forum o co i Ciebie proszę, bo nie wiedzieć czemu żadnych opinii w necie nie ma, myślę że są wpisy lecz są one usuwane sukcesywnie co trochę mnie to martwi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po 5 operacjach kręgosłupa i bolu nie odczuwam choc długo nie mogę chodzić bo maksymalnie do 2 godzin. W poniedziałek byłem na komisji Zus bo jestem na rencie a ze mam 23 lata Pani orzecznik ze jestem mlody i udaje i ze mnie nic nie boli tylko mam to zakodowane w głowie na siłę podniosla mi noge zeby udowodnic mi ze moge takie coś zrobić i cos mi strzelilo znowu w kregoslupie od poniedziałku chodzic nie moge tak boli dzisiaj jade do szpitala i pewnie sie okaze ze 6 operacje bede mial i tak to mnie Pani orzecznik uzdrowila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ewa napisz co u ciebie słychać, jak twoje dolegliwości i jak sprawy z instytucją *uzdrawiającą* ludzi ? Rafał, ta instytucja chce pieniędzy od nas, ale jak ktoś naprawdę zachoruje, to już inna broszka i zaczyna się droga przez mękę. Nie dość że fizycznie cierpi, to jeszcze zaczyna psychicznie, bo musi udowadniać, że jest chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, u mnie po staremu jak czytam ostatnie wpisy to nie jest najgorzej. Mogę tylko życzyć wytrwałości w walce o zdrowie ostatnio wpisującym się. Sprawa nadal w sądzie potrwa to jeszcze pewnie kilka miesięcy. Czekam na wezwanie do zus w celu przedłużenia renty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z milą chęcią Beata, ale nie pamiętam nazwy,i żona też nazwy nie pamięta a puste opakowania żona spaliła, lekarz na receptę mi je przepisywał ,tyle różnych leków muszę brać i ciągle lekarze mi je zmieniają że nie jestem w stanie już pamiętać ich nazw mam na choroby żołądka ,zwyrodnienie, reumatyzm,przeciw bólowe, przeciw zapalne itd. tak że żołądek i dwunastnica siadają i wątroba zaczyna boleć od tych leków ,jeszcze i zastrzyki teraz mi doszły bo w kolana choroba się wdała i w stawy kolanowe mam robione zastrzyki.Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nawet nie wiecie jak się cieszę że trafilam na to forum .przez kilka lat nie mogłam znaleźć nikogo kto ma podobne problemy. Antku, niestety czucie mi nie wróci. W ciągu kilku miesięcy od uszkodzenia jest szansa że się zregeneruja lub zdrowe nerwy częściowo przejmą funkcje tych uszkodzonych. Po tym czasie nie ma żadnych szans na cud a u mnie to już trwa ponad 8 lat. Pieluch nie pozbede się do końca życia a teraz walczę tylko o to żeby móc sobie je sama zmieniać* żeby móc chodzić. Mam wreszcie decyzję lekarzy: 14 lutego kolejna operacja. Powoli brakuje mi już woli walki....co się pozbieram to znowu operacja....życie straciło sens.doszłam do muru z napisem po co walczyć....jedyne co mnie trzyma przy życiu to to że moja córka się zareczyla i chciałabym być na jej ślubie. Przepraszam was za te smutki......musiałam to komuś powiedzieć bo w domu muszę być twarda , wszyscy mają że mną już dość kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI!!! Bardzo prosze o interpretację wyniku i co mam z tym zrobić :/- od kilku tygodni mam bóle w części lędźwiowej , zrobiłem przświetlenie , oto opis: *... fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Zwężenie przestrzenie międzykręgowej L4-L5 z cechami retrozmyku I-go stopnia na tym poziomie. Wysokość pozostałych przestrzeni międzykręgowych oraz trzonów kręgów prawidłowa. Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych na poziomie L4-L5. Niewielkie osteofity krawędzi przednio- bocznych trzonów kręgów L. Poza wyżej wymienionymi, zobrazowane struktury kostne kręgosłupa lędźwiowego radiologicznie w granicach...* normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Zwężenie przestrzenie międzykręgowej L4-L5 z cechami retrozmyku I-go stopnia na tym poziomie. Wysokość pozostałych przestrzeni międzykręgowych oraz trzonów kręgów prawidłowa. Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych na poziomie L4-L5. Niewielkie osteofity krawędzi przednio- bocznych trzonów kręgów L. Poza wyżej wymienionymi, zobrazowane struktury kostne kręgosłupa lędźwiowego radiologicznie w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej udaj się na wizytę do neurologa. Retrozmyk to przesunięcie się kręgu. Masz też zwężenie przestrzeni miedzykregowy jest ale tu niestety potrzebny jest rezonans. Przeswietlenie nie pokazuje tkanek miękkich np.przepukliny tylko kości. Ale twój opis przeswietlenia jest bardzo szczegółowy do złudzenia przypomina opis z rezonansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, pytałaś jak mi idzie z zus i sądem, dostałam z sądu informację o terminie rozprawy i opinie biegłego lekarza sądowego do wglądu. Ta opinia to totalna porażka, lekarka nawet nie przeczytała moich dokumentów napisała że mam planowany zabieg na L3-L4, na zaświadczeniu miałam L2-L3-L4-L5-S1. Dała mi to co zus tylko dłużej o rok. Napisałam do sądu o powołanie innego biegłego. Jeszcze walczę ale straciłam wiarę że coś osiągnę. Pozdrawiam Wszystkich życzę zdrowia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ela, rentę z zus miałam do końca 2016 teraz czekam na kolejna komisję a w sądzie walczę o całkowitą niezdolność do pracy bo zus dał mi częściową wiąże się to z pieniędzmi bo częściowa niezdolność to 75 % a całkowita to 100 % renty. Wiem że to raczej się nie uda ale próbuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Ewa życzę ci powodzenia w tej nierównej walce. Napisz jak ci się coś uda załatwić. Bóle kręgosłupa zostają, a człowiek jeszcze musi walczyć, niestety takie nasze smutne realia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podpowie,co może być przyczyna bólu w miejscu operowanym. Miałem dwie mikrodyscektomie,ostatnia rok temu.Ból pojawił się po operacji i nie odpuszcza do dziś.MRI nie wykazuje cech ucisku na nerw l4 l5 który był operowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mariusza -Ja miałam dwie blokady w dwóch miejscach kręgosłupa ,miałam stany zapalne i ból.Blokada mi pomogła i nie należy się tego bać bo to pomaga .Miałam robione pod kontrolą rtg.Jestam na Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi prawdopodobnie znowu dysk wyskoczyl tak mnie na komisji w zusie chcieli udowodnić ze mnie nic nie boli i mogę do pracy isc a jestem juz po 5 operacjach teraz czekam do czerwca na rezonans i wtedy będzie wiadomo co się dokładnie tam stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Bardzo Ci Mariuszu współczuję. Ja też mam problemy z kręgosłupem ale mi pomogły wizyty w gabinecie rehabilitacji Reha Pro. Co prawda do Krakowa mam kilka kilometrów, ale uznałam że lepiej dojechać do specjalisty niż męczyć się z bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×