Skocz do zawartości
eChirurgia
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Viktor Kotiuk

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Być może lekarz chciał, żebyś przed operacją rozwinął ruch w palcu, bo jeśli po operacji znowu unieruchomisz go na kilka tygodni, to potem możesz nie być w stanie go wydruszyć. A może chodziło mu o to, że trzeba pozwolić na rozwój czegoś, co może się jeszcze zagoić. Ale trudno zgadnąć, co lekarz miał na myśli. Jeśli masz nowe zdjęcie rentgenowskie, to opublikuj je. Może będę w stanie bardziej skonkretyzować.
 2. Jake leczenie Pan już miał?
 3. Potrzebne obejrzeć rękę, ale wygląda, że jest konieczna artroskopia nadgarstku. Nie wiele ortopedów te robią. Polecam Piotr Zaorski w Carolina Medical Center. https://carolina.pl/zespol/lek-piotr-zaorski/
 4. Polecam powtórzyć badanie u ortopedy i poprosić go powtórzyć rentgen. Potrzebne porównać palce na obuch rękach. Ale po zdjęciu wygląda, że palec jest deformowany bardziej, niż czasem może być przy normalnym przebiegu okresu pourazowego.
 5. Viktor Kotiuk

  Bol w okolicy pachwiny?

  Ból w okolice pachwiny to już niestety nie jest entezopatią krętarza wielkiego. To może być artroza, złamanie zmęczeniowe szyjki czy głowy kości udowej, martwica głowy uda, uszkodzenie obrąbka stawy biodrowego itd. Najlepsza i najmniejsza przyczyna takiego bólu jest zapalenie ścięgna m.iliopsoas. Czasem przyczyna może być w kręgosłupie lędźwiowym. Ale u większości przypadków rozpoczynać leczenie od wstrzyknięcia sterydu do stawu bez badania MRI (rezonans magnetyczny) przy bólu w pachwinie nie jest najlepszą metodą. Zalecam zrobić rezonans magnetyczny obuch stawów biodrowych (gdy nie ma pan przeciwwskazań !). I z tym rezonansem polecam panu, żeby poszedł do dobrego ortopedy. Czasem koniecznym jest badanie z kontrastem. Ale to już ortopeda może zalecać w części przypadków. Polecam MRI w Carolina Medical Center (Warszawa). Super jakość. Alt już gdzie pan zmoże to zrobić. Brak efektu po dwóch zastrzykach sterydowych jest kolejnym czynnikiem wskazującym na potrzebę bardziej dogłębnych badań.
 6. Musisz rozumieć, że skóra goję się 2 tygodnie. Dlatego szwy po operacji są zdejmowany po dwóch tygodniach. Ponieważ choć jakaś blizna, która może utrzymać paliczki w prawidłowej pozycji będzie utworzoną za 2 tygodnie od urazu. Dlatego czas unieruchomienia zwykło stanowi od dwóch tygodnie i więcej. Dla większych obciążeń blizna musie dojrzeć przez 4-6 tygodnie. Blizna uzyska swojej pełnej wytrzymałości przez 6 miesięcy. Ale dla palca zwykło już można ruszać w stawie po 2-3 tygodniach (zależy od stabilności stawu po nastawieniu zwichnięcia). Zanim można stopniowo zwiększać obciążenie pod kontrolą fizjoterapeuty. Dużo ludzi mogą samodzielnie rozwijać ruchy w stawie. Ale nie wszyscy robią to prawidłowo. Dla tego większość pacjenci potrzebują fizjoterapię co najmniej na początku oraz okresowych kontrole. Odkształcenie palca może być i w normalnym przebiegu okresu pourazowego przez bliznę a obrzęk. Ale może być i patologicznym przez podwichnięcie wtórne, co wymaga leczenia u ortopedy. Zależy od stopnia odkształcenia (deformacji). Niestety tylko ortopeda może rozróżnić ci stany.
 7. Viktor Kotiuk

  Złamanie kości udowej

  Jeśli gwóźdź zostaje wyciągnięty w tak krótkim czasie - coś jest nie tak. Normalny gwóźdź jest usuwany przynajmniej po 6-12 miesiącach. Dlatego przyczyny bólu mogą być różne. Konieczne jest oglądanie zdjęć rentgenowskich po ostatniej operacji.
 8. Viktor Kotiuk

  Martwica kości kolana

  Musisz jak najszybciej udać się do ortopedy. Mogę polecić Carolina Medical Center w Warszawie. Jeśli w porę rozpocznie się leczenie, często można uniknąć operacji i nieodwracalnych zmian. Często wystarczą tylko kule na 1-3 miesiące. Lepiej mieć w porę opłaconą konsultację i zdrowe kolano, niż długo czekać na konsultację przez NFZ i mieć ryzyko nieodwracalnych zmian. Przy wczesnej diagnozie i odpowiednio szybkim leczeniu, w większości przypadków kolano wraca do pełnego zdrowia.
×