Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

pcheleczka

Members
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pcheleczka

0

Reputacja

  1. Witam, co robić? Już nie wiem gdzie szukać pomocy. Mam spory problem z nadgarstkiem. Olbrzymi ból w okolicy nadgarstka, brak 100% czucia chwytu itd. Cieśń odbarczona. Dwóch ortopedów ze śląska właściwie odmówiło mi pomocy, gdyż to nie w ich możliwościach. Opis rezonansu: Badanie MR stawu nadgarstkowego lewego wykonano aparatem Siemens Magnetom Avanto 1,5T, uzyskując obrazy T1- i T2-zależne, PD w płaszczyznach strzałkowej, poprzecznej i czołowej, bez oraz z saturacją tkanki tłuszczowej. Dane ze skierowania: G56. Podejrzenie ucisku na nerw pośrodkowy. Zespół bólowy bez urazu. Ganglion? Dane z wywiadu: Zmiana w części grzbietowej stawu, ból z promieniowaniem do dłoni, ruchomość nadgarstka ograniczona. Badania do porównania: Brak. Bardzo dyskretne początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawie promieniowo-nadgarstkowym pod postacią minimalnych wyostrzeń zwyrodnieniowych krawędzi powierzchni stawowych oraz obszarów scieńczeń chrząstek od strony promieniowej i grzbietowej (ubytków chrząstek nie stwierdzono). Pozytywny wariant łokciowy. Chrząstka trójkątna uszkodzona przewlekle z rozległą perforacją centralną (zmiany w związku z wariantem łokciowym). Minimalne zmiany zwyrodnieniowe widoczne także w stawie trójgraniasto-grochowatym – w bezpośrednim sąsiedztwie stawu od strony dystalno-dłoniowej uwidoczniono torbiel maziówkową wielkości 0,35 cm. Podobna zmiana widoczna jest w sąsiedztwie stawu księżycowato-główkowatego mierząca ok. 0,4 x 0,2 cm. W pozostałych stawach nadgarstka patologii nie stwierdzono. Ścięgna na poziomie nadgarstka prezentują się prawidłowo. Uchwytnych uszkodzeń aparatu więzadłowego nie stwierdzono. Nerw pośrodkowy widoczny w kanale nadgarstka jest dość mocno spłaszczony i zniekształcony z niewielkim obrzmieniem tuż przed początkiem kanału bez zwiększenia pola przekroju. Wskazane EMG celem oceny jego funkcji.
  2. Mam spory problem z nadgarstkiem. Olbrzymi ból w okolicy nadgarstka, brak 100% czucia chwytu itd. Cieśń odbarczona. Czekam na wizytę u prof. Romanowskiego w Poznaniu. Dwóch ortopedów ze śląska właściwie odmówiło mi pomocy, gdyż to nie w ich możliwościach. Opis rezonansu: Badanie MR stawu nadgarstkowego lewego wykonano aparatem Siemens Magnetom Avanto 1,5T, uzyskując obrazy T1- i T2-zależne, PD w płaszczyznach strzałkowej, poprzecznej i czołowej, bez oraz z saturacją tkanki tłuszczowej. Dane ze skierowania: G56. Podejrzenie ucisku na nerw pośrodkowy. Zespół bólowy bez urazu. Ganglion? Dane z wywiadu: Zmiana w części grzbietowej stawu, ból z promieniowaniem do dłoni, ruchomość nadgarstka ograniczona. Badania do porównania: Brak. Bardzo dyskretne początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawie promieniowo-nadgarstkowym pod postacią minimalnych wyostrzeń zwyrodnieniowych krawędzi powierzchni stawowych oraz obszarów scieńczeń chrząstek od strony promieniowej i grzbietowej (ubytków chrząstek nie stwierdzono). Pozytywny wariant łokciowy. Chrząstka trójkątna uszkodzona przewlekle z rozległą perforacją centralną (zmiany w związku z wariantem łokciowym). Minimalne zmiany zwyrodnieniowe widoczne także w stawie trójgraniasto-grochowatym – w bezpośrednim sąsiedztwie stawu od strony dystalno-dłoniowej uwidoczniono torbiel maziówkową wielkości 0,35 cm. Podobna zmiana widoczna jest w sąsiedztwie stawu księżycowato-główkowatego mierząca ok. 0,4 x 0,2 cm. W pozostałych stawach nadgarstka patologii nie stwierdzono. Ścięgna na poziomie nadgarstka prezentują się prawidłowo. Uchwytnych uszkodzeń aparatu więzadłowego nie stwierdzono. Nerw pośrodkowy widoczny w kanale nadgarstka jest dość mocno spłaszczony i zniekształcony z niewielkim obrzmieniem tuż przed początkiem kanału bez zwiększenia pola przekroju. Wskazane EMG celem oceny jego funkcji.
  3. Czy temat dalej aktualny? Mam spory problem z nadgarstkiem. Olbrzymi ból w okolicy nadgarstka, brak 100% czucia chwytu itd. Cieśń odbarczona. Czekam na wizytę u prof. Romanowskiego w Poznaniu. Dwóch ortopedów ze śląska właściwie odmówiło mi pomocy, gdyż to nie w ich możliwościach. Opis rezonansu: Badanie MR stawu nadgarstkowego lewego wykonano aparatem Siemens Magnetom Avanto 1,5T, uzyskując obrazy T1- i T2-zależne, PD w płaszczyznach strzałkowej, poprzecznej i czołowej, bez oraz z saturacją tkanki tłuszczowej. Dane ze skierowania: G56. Podejrzenie ucisku na nerw pośrodkowy. Zespół bólowy bez urazu. Ganglion? Dane z wywiadu: Zmiana w części grzbietowej stawu, ból z promieniowaniem do dłoni, ruchomość nadgarstka ograniczona. Badania do porównania: Brak. Bardzo dyskretne początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawie promieniowo-nadgarstkowym pod postacią minimalnych wyostrzeń zwyrodnieniowych krawędzi powierzchni stawowych oraz obszarów scieńczeń chrząstek od strony promieniowej i grzbietowej (ubytków chrząstek nie stwierdzono). Pozytywny wariant łokciowy. Chrząstka trójkątna uszkodzona przewlekle z rozległą perforacją centralną (zmiany w związku z wariantem łokciowym). Minimalne zmiany zwyrodnieniowe widoczne także w stawie trójgraniasto-grochowatym – w bezpośrednim sąsiedztwie stawu od strony dystalno-dłoniowej uwidoczniono torbiel maziówkową wielkości 0,35 cm. Podobna zmiana widoczna jest w sąsiedztwie stawu księżycowato-główkowatego mierząca ok. 0,4 x 0,2 cm. W pozostałych stawach nadgarstka patologii nie stwierdzono. Ścięgna na poziomie nadgarstka prezentują się prawidłowo. Uchwytnych uszkodzeń aparatu więzadłowego nie stwierdzono. Nerw pośrodkowy widoczny w kanale nadgarstka jest dość mocno spłaszczony i zniekształcony z niewielkim obrzmieniem tuż przed początkiem kanału bez zwiększenia pola przekroju. Wskazane EMG celem oceny jego funkcji.
×