Skocz do zawartości
eChirurgia
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rudder

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Co powiecie mi o tym bo nie mogę ruszać palcem ? Lekarz powiedział że jest jeszcze za wcześnie na operację.
 2. Idę na operacje do szpitala ☹️
 3. Dostałem opis z rentgenu oraz USG tego palca i tak ono brzmi: Zniekształcenie palca V dłoni L, z podwichnięciem w stawie PIP. W stawie między paliczkowym bliższym widoczny odczyn płynowy oraz nieregularny zarys kostny powierzchni stawowej paliczka środkowego. Więzadło poboczne w/w stawu po stronie łokciowej z częściowym uszkodzeniem przyczepu bliższego-uszkodzenie II/III stopień, po stronie promieniowej uszkodzenie I/II stopień.
 4. Co myślicie o gojeniu się tego palca ? Nie podoba mi się jego kształt bo jest szczupły paliczek środkowy a paliczek podstawny gruby. Nie wiem dlaczego ma taki kształt ten palec.
 5. Cześć, proszę poradźcie mi jak zastosować leczenie. W poniedziałek skręciłem i naderwałem palec V (mały) lewej ręki pomiędzy paliczkiem podstawnym a paliczkiem środkowym. Po prostu staw międzypaliczkowy nie wytrzymał, pękł i palec się nienaturalnie wygiął. Pojechałem do szpitala i dostałem 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego. W szpitalu została założona szyna ZImmera obejmująca palec V, śródręcze i nadgarstek LKG. Tę szynę noszę już siódmy dzień bo jest niedziela i mam napisane, że unieruchomienie w szynie utrzymywać przez 2 tygodnie. I tutaj pierwsze pytanie, czy mam tę szynę nadal nosić czy może zastosować jakiś prostszy sposób unieruchomienia palca ? Jeśli nosić nadal szynę to ile jeszcze czasu ją nosić, tyle ile mówił lekarz czy dłużej tak aby palec się wygoił do końca ? Jak dowiedzieć się czy palec zrósł się prawidłowo ? (gdy wymieniałem bandaż to palec wydawał mi się trochę krzywy) Jaką rehabilitację zastosować tak aby ruch palca był w 100% taki sam jak przed urazem ? Teraz palec jest sztywny więc rehabilitację trzeba zastosować.
×