Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rudder

Members
 • Postów

  7
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Rudder

0

Reputacja

 1. Ortopeda do którego poszedłem stwierdził, że może uda się uniknąć zabiegu chirurgicznego i zlecił rehabilitację. Według ortopedy przeszkadza tylko spuchnięta płytka kostna po stronie dłoniowej aby palec zaczął się zginać. Więzadłem ja nie muszę się przejmować.
 2. Obecnie chodzę na rehabilitację i od 2 - 3 dni ruszam palcem za pomocą umysłu (szczególnie po ćwiczeniach palca). Jednak nie jest to jeszcze ruch całkowity bo palec jeszcze boli i jest gruby. Swoja drogą czy kość wyleczy się do tego stopnia żeby był całkowity zakres ruchu zginającego ? Rehabilitant powiedział że palec jest prosty. Lekarz powiedział że jeśli palec nie będzie w miarę normalny (chodziło mu chyba o ruch) do dnia 24 kwietnia to będzie przeprowadzana operacja. Czy istnieją jakieś zabiegi medyczne żeby kość wróciła to pierwotnej postaci sprzed urazu ? Na zdjęciach z 3 marca widać jaka była gruba kość.
 3. Co powiecie mi o tym bo nie mogę ruszać palcem ? Lekarz powiedział że jest jeszcze za wcześnie na operację.
 4. Dostałem opis z rentgenu oraz USG tego palca i tak ono brzmi: Zniekształcenie palca V dłoni L, z podwichnięciem w stawie PIP. W stawie między paliczkowym bliższym widoczny odczyn płynowy oraz nieregularny zarys kostny powierzchni stawowej paliczka środkowego. Więzadło poboczne w/w stawu po stronie łokciowej z częściowym uszkodzeniem przyczepu bliższego-uszkodzenie II/III stopień, po stronie promieniowej uszkodzenie I/II stopień.
 5. Co myślicie o gojeniu się tego palca ? Nie podoba mi się jego kształt bo jest szczupły paliczek środkowy a paliczek podstawny gruby. Nie wiem dlaczego ma taki kształt ten palec.
 6. Cześć, proszę poradźcie mi jak zastosować leczenie. W poniedziałek skręciłem i naderwałem palec V (mały) lewej ręki pomiędzy paliczkiem podstawnym a paliczkiem środkowym. Po prostu staw międzypaliczkowy nie wytrzymał, pękł i palec się nienaturalnie wygiął. Pojechałem do szpitala i dostałem 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego. W szpitalu została założona szyna ZImmera obejmująca palec V, śródręcze i nadgarstek LKG. Tę szynę noszę już siódmy dzień bo jest niedziela i mam napisane, że unieruchomienie w szynie utrzymywać przez 2 tygodnie. I tutaj pierwsze pytanie, czy mam tę szynę nadal nosić czy może zastosować jakiś prostszy sposób unieruchomienia palca ? Jeśli nosić nadal szynę to ile jeszcze czasu ją nosić, tyle ile mówił lekarz czy dłużej tak aby palec się wygoił do końca ? Jak dowiedzieć się czy palec zrósł się prawidłowo ? (gdy wymieniałem bandaż to palec wydawał mi się trochę krzywy) Jaką rehabilitację zastosować tak aby ruch palca był w 100% taki sam jak przed urazem ? Teraz palec jest sztywny więc rehabilitację trzeba zastosować.
×