Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorączka po wycięciu wyrostka robackowego


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mój mąż miał w poniedziałek 6 lipca br. (poniedziałek) zapalenie wyrostka. Po konsultacji i badaniach wyrostek został usunięty tego samego dnia - bez powikłań. W czwartek 9 lipca mąż został wypisany w stanie dobrym do domu. Dostał lek Augmentin i Ketonal forte w dawkach 2x1 tabletce tych leków przez 4 dni. Wieczorem po kolacji w czwartek i piątek mąż wychodził przed dom i chwilę siedział na świeżym powietrzu - było chłodno, lecz nie zimno. W sobotę mąż dostał gorączkę 38 stopni. Gorączka utrzymuje się już drugi dzień. Podaję rano i wieczorem 1 tabletkę Pyralginum - gorączka spada do 37 stopni, ale tylko na 1-2 godziny i znów powraca do 38 stopni. Rana goi się ładnie, lecz od dziś mąż zaczął się skarżyć, że boli go szew - wcześniej bolał, lecz nie mocno. Moje pytanie: Czy gorączka jest spowodowana przebytym zabiegiem i może się długo utrzymywać? Czy też powodem gorączki może być przeziębienie? Jakie leki mogę podawać? Czy bolesność szwu może być spowodowana gorączką ? Czy wezwać lekarza rodzinnego bo wizytę w porani chirurgicznej mamy wyznaczoną dopiero na piątek 17 lipca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić co się dzieje bez badania bezpośredniego. Na pewno po tak długim okresie od zabiegu nie powinna występować gorączka około 38 st.C. Jeśli mąż nie ma innych objawów przeziębienia oprócz gorączki (czyli kaszlu, bólów mięśniowo-stawowych, bólu gardła) być może gorączka ma związek ze stanem zapalnym rany pooperacyjnej (bolesność rany). Radzę już w dniu jutrzejszym zgłosić się do lekarza celem dokładnego przebadania męża (zwłaszcza obejrzenia rany pooperacyjnej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×