Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienia tarczycy prawdopodobnie wokół nici chirurgicznych


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara

Mam 37 lat. Jestem pięć lat po usunięciu znacznej części obydwu płatów tarczycy. W badanie hist. - płat lewy struma colloides, płat prawy - adenomata follicularia. W kolejnych badaniach kontrolnych potwierdzane są liczne zwapnienia. Jedno z nich umiejscowione jest w okolicy tchawicy. Kilkanaście miesięcy po operacji powstał tam stan zapalny i wychodziły mi kawałki nici. Później było dobrze Od kilkunastu dni czuję, że coś uciska mi gardło. Zrobiłam badanie USG, które potwierdziło zwapnienia prawdopodobnie wokół nici chirurgicznych o wymiarach 10 mm na 7mm. Jest to uciążliwe i bardzo się tym denerwuję. Bardzo proszę o radę, co powinnam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Zwapnienie nie jest duże i nie powinno dawać dolegliwości. Radzę z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga. Jeśli zmiana w badaniu fizykalnym daje rzeczywiście objawy uciskowe i jest położona powierzchownie (jest dostępna i wyczuwalna) można pokusić się o jej wycięcie nawet w znieczuleniu miejscowym. O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 lat jestem chora na tarczyce zrobiłam usg tarczycy i wyszło mi ze mam tarczyce.Prawy płat jest o wielkości 22mm a lewy płat o wielkości 14mm i widoczne zwapnienie.Prosze o porade .Czy podlega to pod operacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×