Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Barbara

Zwapnienia tarczycy prawdopodobnie wokół nici chirurgicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara
Mam 37 lat. Jestem pięć lat po usunięciu znacznej części obydwu płatów tarczycy. W badanie hist. - płat lewy struma colloides, płat prawy - adenomata follicularia. W kolejnych badaniach kontrolnych potwierdzane są liczne zwapnienia. Jedno z nich umiejscowione jest w okolicy tchawicy. Kilkanaście miesięcy po operacji powstał tam stan zapalny i wychodziły mi kawałki nici. Później było dobrze Od kilkunastu dni czuję, że coś uciska mi gardło. Zrobiłam badanie USG, które potwierdziło zwapnienia prawdopodobnie wokół nici chirurgicznych o wymiarach 10 mm na 7mm. Jest to uciążliwe i bardzo się tym denerwuję. Bardzo proszę o radę, co powinnam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Zwapnienie nie jest duże i nie powinno dawać dolegliwości. Radzę z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga. Jeśli zmiana w badaniu fizykalnym daje rzeczywiście objawy uciskowe i jest położona powierzchownie (jest dostępna i wyczuwalna) można pokusić się o jej wycięcie nawet w znieczuleniu miejscowym. O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Teresa
Mam 55 lat jestem chora na tarczyce zrobiłam usg tarczycy i wyszło mi ze mam tarczyce.Prawy płat jest o wielkości 22mm a lewy płat o wielkości 14mm i widoczne zwapnienie.Prosze o porade .Czy podlega to pod operacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.