Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odbarczenie nerki


Gość Jolanta R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta R

Witam! Mój mąż jest tetraplegikiem juz ponad 10 lat. Zdarzały sie infekcje dróg moczowych, ale dość łagodne w przebiegu. W tej chwili od początku kwietnia *rodzi kamienie*. Przeprowadzono badania typu posiew moczu, usg, urografie i scyntygrafie. Wyniki nie były zbyt dobre ( bakteria trudna do usunięcia w domowych warunkach) i pozatym było podejrzenie trzeciej nerki na wysokości płuc. Pozatym złogi o wielkości około od 3 do 12 mm. Lekarz zalecił powtórzenie usg po miesiącu( przrz ten czas mąż był bez żadnych leków). Wczoraj było to kontrolne badnie i okazało sie że zalego spora ilość moczu i trzeba założyc cewnik wewnętrzny i do tego odbraczyć(nerke albo pęcherz, nie pamietam). W każdym bądź razie chodziło o to że powstały ogniska ropne w prawej nerce i pęcherzu. Mąż od 4 dni gorączkuje bardzo wysoko (około 40 stopni). Dostał antybiotyki na 3 tygodnie i znów mamy pojawic sie na kontrolnym badaniu. Gorączka wciąz sie utrzymuje mimo 3 dawek antybiotyku. Martwię sie co dalej i jakie przyniesie to kolejne konsekwencje. Prosze o informację na temat odbarczenia i ewentualnej przyszłości nerki i pęcherza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Cewnik założony jest do pęcherza i ma na celu ułatwienie odpływu moczu. Przy czym należy pamiętać, że jego obecność zwiększa ryzyko zakażenia. Najlepiej aby mąż był hospitalizowany w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w czwartek miałam odbarczoną nerkę i założony cewnik wew. boli trochę ale podaja mi leki - da sie przeżyć:) cewnik ma być zachowany do 3 mies. za 3 dni wychodzę dodomu i mam nadzieją, że nie będzie bolało.Zdrowia życzę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×