Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w piersiach i hypoechogeniczna zmiana


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam guzki w obu piersiach teraz wyczułam zgrubienie pod pachą teraz opisze moje usg 2007r piersi gruczołowo-tłuszczowe w k.g.z.piersi prawej jest widoczna hypoechogeniczna zmiana o śred.14mm innych zmian nie ma usg2008rgruczoły piersiowe o zachowanym utkaniu z obfitą ilościa tkanki gruczołowej w piersi prawej widoczny obszar skąpoechowy o wym.13*8m-torbiel?zmiana tej samej morfologi o wym.8mm widoczna równiez w piersi lewej doły pachowe wolne byłam z tym u onkologa i kazał to skontrolować za rok mam wizyte za tydzien ale chciałabym zasięgnąć porady co ja mam z tym robić bo czasami to już czarne myśli mnie nachodzą dodam że w 2005 miałam wyłuskany guzek z piersi prawej a wynik hist.był dysplazia benigne mammae moja mama chorowała na raka piersi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu , aby rozwiać wszelkie wątpliwości radzę Ci poddać się badaniom genetycznym (bezpłatne) w CENTRUM ONKOLOGICZNYM W W-wie , w PORADNI GENETYCZNEJ u dr.Nowakowskiej.Prawdopodobnie masz uszkodzony gen BCRA1, który odpowiada za raka piersi i macicy. Wskazuje na to -choroba Twojej mamy.Nosicielki zmutowanego genu mają (jak to lekarze określają) gęste piersi - to oznacza,że trudniej radiologowi odczytać wyniki mammografi czy USG. Dlatego, jeśli u kobiety genetycy wykryją zmutowany gen BCRA1 - to lekarz chętniej kieruje taką kobietę na badanie po przez REZONANS MAGNETYCZNY.Jest to drogie badanie. Oczywiście, można je zrobić samemu (bez skierowania) w prywatnej klinice (koszt około 600 zł).Kobiety o obciążeniu genetycznym mają 80% szansy na raka piersi między 40-60 rokiem życia i 60% szansy na raka macicy. Dlatego tak ważne są badania genetyczne by ustalić czy się tą *szansę* ma. Jeśli więc mamy zmutowany gen to przede wszystkim jesteśmy pod lepszą kontrolą (rezonans,bezpłatne badania rutynowe co pół roku).Można wtedy w porę wychwycić raka. Jeśli kobieta ma za sobą rodzenie dzieci, usuwa się profilaktycznie macicę z jajnikami.Naprawdę prawdopodobieństwo jest wysokie. To nie są żarty .pozdr.Pamiętaj,co ważne,że sama cytologia nie wystarczy (on oznacza tylko raka szyjki macicy) Trzeba robić dopochwowe USG. O ile raka piersi można wychwycić w bardzo niezaawansowanym stanie, to niestety, rak jajników i macicy przebiega długo w utajonej wersji - cytologia może być dobra, odczucie pacjentki też może być bez zastrzeżeń.Koniecznie zgłoś się do PORADNI GENETYCZNEJ w W-wie do dr. Nowakowskiej,przed tym należy jej oddać rozwiązany test ze strony www.genetyka.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co do macicy i jajników to narazie nie ma tam problemów bo miałam robione wszystkie badania ginekologiczne w tym usg dopochwowe i było wszystko ok.mój problem to te piersi które nie dają mi spokojnie żyć a mam dopier 28lat i mamografia w moim wieku jest niewskazana ale jutro jade do lekarza zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam ostatnio u ginekologa. Podczas badań panią doktor zaniepokoiły moje pirsi. Stwierdziła u mnie zgrubienia, dysplazję i asymetryczność piersi. Dostałam skierowanie na badania do poradni onkologicznej. Dodam że moja mama jest amazonką-ma usuniętą pierś i narzady rodne. Przyczyna raka u mamy był zmutowany gen, jednakże miałam robione badania w tym kierunku tzn. dziedziczność zmutowanego genu i badania wykazały wynik negatywny. Trochę sie martwie bo przez ostatnie 5 mięsięcy znacznie schudłam mimo że jem normalnie i czsami odczuwam ból w piersiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. Wyczułam sobie guzka na piersi. Dostałem skierowanie na usg i zrobiłam. Wynik. Pierś prawa o budowie gruczołowej. na godzinie 12 widoczny torbiel 4mm, na godzinie 10 widoczna torbiel 3mm. N godzinie 8 ok 3 cm od brodawki widoczny hipoechogeniczny nieregularny obszar z przestrzeniemi płynowymi wymagający weryfikacji w badaniu BACC o wymiarze 9mm x 5mm. W dole pachowym widoczny węzeł chłonny z zatoką tłuszczową długości 10mm. Za dwa tygodnie mam biopsje. Ale do tej pory się zagnębię biorąc pod uwagę że pewnie jeszcze z tydzień będę czekała na wynik. Co oznaczają te wyniki usg??? Bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×