Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość anna

Guzki w piersiach i hypoechogeniczna zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anna
Mam guzki w obu piersiach teraz wyczułam zgrubienie pod pachą teraz opisze moje usg 2007r piersi gruczołowo-tłuszczowe w k.g.z.piersi prawej jest widoczna hypoechogeniczna zmiana o śred.14mm innych zmian nie ma usg2008rgruczoły piersiowe o zachowanym utkaniu z obfitą ilościa tkanki gruczołowej w piersi prawej widoczny obszar skąpoechowy o wym.13*8m-torbiel?zmiana tej samej morfologi o wym.8mm widoczna równiez w piersi lewej doły pachowe wolne byłam z tym u onkologa i kazał to skontrolować za rok mam wizyte za tydzien ale chciałabym zasięgnąć porady co ja mam z tym robić bo czasami to już czarne myśli mnie nachodzą dodam że w 2005 miałam wyłuskany guzek z piersi prawej a wynik hist.był dysplazia benigne mammae moja mama chorowała na raka piersi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Radiolog sugeruje obecność zmian torbielowatych. Może warto jeszcze wykonać mammografię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwona
Aniu , aby rozwiać wszelkie wątpliwości radzę Ci poddać się badaniom genetycznym (bezpłatne) w CENTRUM ONKOLOGICZNYM W W-wie , w PORADNI GENETYCZNEJ u dr.Nowakowskiej.Prawdopodobnie masz uszkodzony gen BCRA1, który odpowiada za raka piersi i macicy. Wskazuje na to -choroba Twojej mamy.Nosicielki zmutowanego genu mają (jak to lekarze określają) gęste piersi - to oznacza,że trudniej radiologowi odczytać wyniki mammografi czy USG. Dlatego, jeśli u kobiety genetycy wykryją zmutowany gen BCRA1 - to lekarz chętniej kieruje taką kobietę na badanie po przez REZONANS MAGNETYCZNY.Jest to drogie badanie. Oczywiście, można je zrobić samemu (bez skierowania) w prywatnej klinice (koszt około 600 zł).Kobiety o obciążeniu genetycznym mają 80% szansy na raka piersi między 40-60 rokiem życia i 60% szansy na raka macicy. Dlatego tak ważne są badania genetyczne by ustalić czy się tą *szansę* ma. Jeśli więc mamy zmutowany gen to przede wszystkim jesteśmy pod lepszą kontrolą (rezonans,bezpłatne badania rutynowe co pół roku).Można wtedy w porę wychwycić raka. Jeśli kobieta ma za sobą rodzenie dzieci, usuwa się profilaktycznie macicę z jajnikami.Naprawdę prawdopodobieństwo jest wysokie. To nie są żarty .pozdr.Pamiętaj,co ważne,że sama cytologia nie wystarczy (on oznacza tylko raka szyjki macicy) Trzeba robić dopochwowe USG. O ile raka piersi można wychwycić w bardzo niezaawansowanym stanie, to niestety, rak jajników i macicy przebiega długo w utajonej wersji - cytologia może być dobra, odczucie pacjentki też może być bez zastrzeżeń.Koniecznie zgłoś się do PORADNI GENETYCZNEJ w W-wie do dr. Nowakowskiej,przed tym należy jej oddać rozwiązany test ze strony www.genetyka.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwona
guzki i zgrubienie pod pachĄ - prĘdko leĆ do lekarza !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
ja co do macicy i jajników to narazie nie ma tam problemów bo miałam robione wszystkie badania ginekologiczne w tym usg dopochwowe i było wszystko ok.mój problem to te piersi które nie dają mi spokojnie żyć a mam dopier 28lat i mamografia w moim wieku jest niewskazana ale jutro jade do lekarza zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Witam, byłam ostatnio u ginekologa. Podczas badań panią doktor zaniepokoiły moje pirsi. Stwierdziła u mnie zgrubienia, dysplazję i asymetryczność piersi. Dostałam skierowanie na badania do poradni onkologicznej. Dodam że moja mama jest amazonką-ma usuniętą pierś i narzady rodne. Przyczyna raka u mamy był zmutowany gen, jednakże miałam robione badania w tym kierunku tzn. dziedziczność zmutowanego genu i badania wykazały wynik negatywny. Trochę sie martwie bo przez ostatnie 5 mięsięcy znacznie schudłam mimo że jem normalnie i czsami odczuwam ból w piersiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KASIA
Witam. Proszę o pomoc. Wyczułam sobie guzka na piersi. Dostałem skierowanie na usg i zrobiłam. Wynik. Pierś prawa o budowie gruczołowej. na godzinie 12 widoczny torbiel 4mm, na godzinie 10 widoczna torbiel 3mm. N godzinie 8 ok 3 cm od brodawki widoczny hipoechogeniczny nieregularny obszar z przestrzeniemi płynowymi wymagający weryfikacji w badaniu BACC o wymiarze 9mm x 5mm. W dole pachowym widoczny węzeł chłonny z zatoką tłuszczową długości 10mm. Za dwa tygodnie mam biopsje. Ale do tej pory się zagnębię biorąc pod uwagę że pewnie jeszcze z tydzień będę czekała na wynik. Co oznaczają te wyniki usg??? Bardzo proszę o pomoc. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.