Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrano mi wycinki z szyjki macicy i odebrałam wynik, ale niestety wszystko jest po łacinie.Proszę o przetłumaczenie mi wyniku. Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus CIN I - A {M - 43000} Endocervicitis chronica -B {M - 43000} A - 8 do 0,3 cm B - skąpe, szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus CIN I przewlekłe zapalenie szyjki macicy z dysplazją (zaburzeniem różnicowania komórkowego) nabłonkową małego stopnia CIN I (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_szyjki_macicy) Endocervicitis chronica - zapalenie śluzówki szyjki macicy przewlekłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po elektrokonizacji, wynik badania histopatologicznego odebralam dzisiaj jest taki sam jak wczesniejszy przed zabiegiem.erasio glandularis cum dysplasia epithelii mediocris gradus cinII-a m-31210 ! endocervicitis chronica b m 43000! endometrium in stadio secretionis m 79320. wycieli stozek co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik badania hitopatologicznego.Cervicitis chronica cum dysplasia gradu minori punctata.Wycinki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym,miejscami nie dojrzałym metaplastycznym płaskim z małymi ogniskami dysplazji małego stopnia.W podścielisku widoczne są rozproszone,przewlekłe nacieki zapalne o małym nasileniu,pojedyncze gruczoły typu szyjkowego. 2.Masy śluzowo krwiste,drobne fragmenty błony śluzowej kanału szyjki macicy endometrium w fazie proliferacji. Ja nic z tego nie rozumiem czy to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×