Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marzena

Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena
Pobrano mi wycinki z szyjki macicy i odebrałam wynik, ale niestety wszystko jest po łacinie.Proszę o przetłumaczenie mi wyniku. Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus CIN I - A {M - 43000} Endocervicitis chronica -B {M - 43000} A - 8 do 0,3 cm B - skąpe, szare.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Cervicitis chronica cum dysplasia epithelii minoris gradus CIN I przewlekłe zapalenie szyjki macicy z dysplazją (zaburzeniem różnicowania komórkowego) nabłonkową małego stopnia CIN I (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_szyjki_macicy) Endocervicitis chronica - zapalenie śluzówki szyjki macicy przewlekłe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karen
czy takiego wyniku trzeba sie bac czy jest to bardzo powazne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karen
jestem po elektrokonizacji, wynik badania histopatologicznego odebralam dzisiaj jest taki sam jak wczesniejszy przed zabiegiem.erasio glandularis cum dysplasia epithelii mediocris gradus cinII-a m-31210 ! endocervicitis chronica b m 43000! endometrium in stadio secretionis m 79320. wycieli stozek co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danka
to jest zaawansowana nadżerka zrobiono mi ojokulizację czyli usunięcie szyjki macicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Mój wynik badania hitopatologicznego.Cervicitis chronica cum dysplasia gradu minori punctata.Wycinki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym,miejscami nie dojrzałym metaplastycznym płaskim z małymi ogniskami dysplazji małego stopnia.W podścielisku widoczne są rozproszone,przewlekłe nacieki zapalne o małym nasileniu,pojedyncze gruczoły typu szyjkowego. 2.Masy śluzowo krwiste,drobne fragmenty błony śluzowej kanału szyjki macicy endometrium w fazie proliferacji. Ja nic z tego nie rozumiem czy to coś poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.