Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieudane odprowadzanie nadmiaru żółci i usunięta trzustka w wyniku raka


Gość mp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mojemu Tacie w wyniku raka trzustki wycięto cała trzustkę, część wątroby i jelita, następnie leczono go chemią. Już jest półtora roku po operacji i wszystko było dobrze do ostatnich dni, wyniki pokazały dwa stany zapalne na wątrobie, które mogą przekształcić się w raka, skierowano Go ponownie na chemię jednak poziom bilirubiny okazał się za duży i chemii nie dostał więc wykonano zabieg odprowadzenia jej (po środku klatki piersiowej ma wbity kanalik) pani ordynator 2h po zabiegu powiedziała nam, iż możemy się liczyć z tym, że Tata na pewno z tego nie wyjdzie (jednym słowem możemy już zacząć odliczać dni) ponieważ zabieg się nie udał gdyż spływa sama krew jednak po czasie zabarwienie płynu w rurce zaczęło jaśnieć i spływa lekko żółtawa ciecz, wnioskuje, iż jest to bilirubina. W moim zapytaniu zmierzam do tego jakie są szansę Taty na przeżycie (chodzi mi o dane szacunkowe), a dokładnie ile życia daje się pacjentowi z wyciętą trzustką i czy jeśli uda się zbić poziom bilirubiny i skieruje się Tatę na chemię (którą również bardzo dobrze znosił do tej pory) czy Jego szanse rosną, bo jakoś nie chcę pogodzić się ze słowami pani ordynator, która już Tatę odsyła na cmentarz, gdyż Tato jest w dobrej formie fizycznej i wyniki jak na swój stan ma ponoć bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×