Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joanna

Ubytek podchrzęstny i ogniska hiperintensywne rzepki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna
Witam, ma 36 lat i od 10 lat cierpię na bóle kolan, spowodowane również szpotawością. Mam wykonane badanie MR, gdzie nie wiem jak się do tego ustosunkować. Wizytę u specjalisty mam wyznaczoną dopiero na styczeń 2010 roku, a wiedzieć bym chciała czy wynik jest niepokojący. Oto wybrane niepokojące mnie dane pochodzące z opisu MR kolan: W obrębie przyśrodkowej łąkotki podwyższenie sygnału niewielkie, co może świadczyć o uszkodzeniu łąkotki. Ubytek podchrzęstny w środkowej części rzepki, widoczne ogniska hiperintensywne w okolicy troczków bocznych. Na powierzchi stawowej kości udowej ograniczony obrzęk podchrzęstny i obecność patologicznej struktury w obrębie tegoż stawu. Proszę o analizę i interpreatcję tego wyniku, bo jestem ciekawa. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Większość to zmiany zwyrodnieniowe wynikające ze szpotawości. Dalszej doagnostyki wymaga obrzęk podchrzęstny, ale niestety w tej sprawie trzeba skonsultować się z lekarzem osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
Dziękuję za odpowiedź :) Ale to obrzęk podchrzęstny wymaga dalszej diagnostyki? A o czym to może świadczyć? Czy to jest coś poważnego czy nie ma się co przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
Czy uzyskam odpowiedź odnośnie dalszej diagnostyki obrzęku podchrzęstnego? O czym to może świadczyć? Proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.