Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grażyna

Guz kręgosłupa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grażyna
witam.opis;ubytek osteolityczny w zakresie trzonu l5 dużych rozmiarów,większy niż w badaniu przedoperacyjnym.prawoboczną część kanału kręgowego oraz lożę po zniszczonym łuku wypełnia jednorodna masa lita o charakterze rozrostowym.wniosek:wznowa procesu nowotworowego.operacja pierwsza pół roku wstecz.ten opis z 2 pażdziernika.co pan o tym sądzi?pozdrawiam i czekam na opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jest to nawrót procesu nowotworowego. Niestety nic nie napisała Pani o wcześniejszym zabiegu i rozpoznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GRAŻYNA
w pierwszej operacji:usunięcie guza ze zniszczonymi kręgami i wstawienie zestawu stabilizującego.rozpoznanie:osłoniak nerwowaty.po zabiegu rokowanie bardzo dobre,a teraz po kilku miesiącach narasta w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Być może nie zmiana ta nie została całkowicie usunięta. Musi Pani skonsultować się z lekarzem, który operował Panią za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożena.
Witam. Może uda mi się znaleźć kogoś kto miał podobny zabieg jak ja i wymienimy informację. W wyniku przerzutów raka piersi miałam guz kręgosłupa w odcinku L3 i L4. Od 4 miesięcy jestem po zabiegu resekcji kręgów i stabilizacji kręgosłupa - dostęp tylny oraz boczny. Jestem pocięta bardzo. Czytając to forum widzę w jakiej dobrej formie jestem. Oczywiście odczuwam dyskomfort w odcinku lędźwiowym. Po zabiegu byłam w szpitalu 2 tygodnie, uczyłam się chodzić, ból był duży, ale do wytrzymania. Szybko - ok. miesiąc - odstawiłam leki przeciwbólowe. po 4 miesiącach chodzę już pewnie, bez kul, mam tylko zdrętwiałą nogę i bok po operowanej stronie. Ale powoli wraca czucie. No i najważniejsze - na chwilę obecną nie mam raka! Oczywiście jestem pod uważną kontrolą lekarzy. Jestem im niezwykle wdzięczna za mój cud. Nie mam rehabilitacji, bo nie mogę. Chodzę jeszcze w gorsecie, mam się oszczędzać już zawsze. Ale w obecnym stanie da się żyć.Jestem samodzielna, nic mnie nie boli. Czy ktoś przechodził taką operację? A jeśli tak czy też tak szybko doszedł do siebie? I jak to wygląda na przyszłość? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.