Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy odstający brzuch po usunięciu wyrostka


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem 6 dni po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Było to ostre ropowicze zapalenie bez powikłań (przynajmniej jak na razie). Jednak zrobił mi się bardzo odstający i twardy brzuch,prawie jak w ciąży. Czy to normalne czy powinnam się przejmować? z góry dziekuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było podobnie. Ostre zapalenie wyrostka, operacja, 4 dni w szpitalu, i przez tydzień było dobrze. Po tygodniu, jeszcze przed zdjęciem szwów pojawił się ból po prawej stronie podbrzusza i spora opuchlizna blizny i okolic jednak w moim przypadku bez gorączkowania. Badania wykazały że zbiera się pod szwami ropa i na nowo musieli mnie rozcinać. Tak więc zdjęli szwy, wycisnęli co się dało i puścili do domu. Później przez tydzień do codziennej zmiany opatrunku i płukania rany (bardzo nieprzyjemne). po tygodniu rana w dalszym ciągu otwarta żeby ropa mogła spływać i tylko zmiana opatrunku którą mogłem robić już sam. dopiero po około 3 tygodniach wydzielina ropna zniknęła plus około tydzień krwawienia zanim zaczęło się ziarnicować a następnie skórkować (w skrócie po prostu goić). także niby prosty zabieg a komplikacje na 6 tygdni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×