Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania pooperacyjne powrózka nasiennego


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po zabiegu na powrozku nasiennym, ktore miało się przyczynić do polepszenia jakości nasienia. Jednak po zabiegu okazalo się, że na jednym z jąder pojawił się wodniak, który na chwilę obecną jest wielkości jajka kurzego. Przez ostatni rok czasu zostały mi przepisane dwie kuracje witaminowe na polepszenie jakości nasienia, jednak okazuje się jakość plemników jest przy każdym baniu coraz gorsza. Czy wodniak tej wielkości może spowodować drastyczne pogorszenia jakości plemniów do (68% nieprawidłowych i tylko 30% żywych, bez żadnego procentu plemników o ruchu postępowym)przy objętości 11 mln plemników. Czy operacja usunięcia wodniaka może spowodować polepszenie jakości plemników i zaprzestaniu ich pogorszonia. Problemem dodatkowym jest to, że plemniki są ze sobą posklejane (badania pokazują +++). Proszę o poradę co mam dalej robić, ponieważ staramy się z żoną o dziecko i mamy coraz większe problemy związane z moja niedyspozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystąpił u pan,wodniak jądra nabyty.Niestety wymaga wykonania zabiegu chirurgicznego. Wodniak,wpływa niekorzystnie na wytwarzanie plemników,więc leczenie poprawiające jakość nasienia można leczyć po usunięciu wodniaka.Pomoc lekarza androloga,będzie w tym pomocna.Ważny jest styl życia,nie przegrzewanie jąder, odżywiane,odpoczynek i nastawienie psychyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×