Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból dłoni po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Ewa R. z Jaworzna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa R. z Jaworzna

Witam .rok temu miałam operowaną prawą dłoń ( zespól cieśni nadgarstka) drętwienie ustało ,ale nadal mam ból wierzniej strony dłoni .Niekiedy ręka puchnie.Prawdopodobnie jak stwierdził pewien chirurg ,jest to przemęczenie ścięgien.Noszę od czasu do czasu ortezę ale ból nieustępuje.Nawet na 2 tygodniowym urlopie,gdy nie przeciążałam ręki ból był niesamowity.Nie mam już sił walczyć z tym bólem i nie wiem do kogo się udać.Przez tabletki przeciwbólowe psuję sobie żołądek i wątrobe.Czy nie ma już dla mnie innego leczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinna Pani przejść jeszcze odpowiednią rehabilitację. Radzę w tej sprawie jeszcze skonsultować się w poradni rehabilitacyjnej. Zabiegi rehabilitacyjne powinny w tym schorzeniu przynieść znaczną ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zabiegu lewej ręki minęło pół roku,i nie mam rzadnych bóli ręki.Obecnie przeszłam zabieg prawej i jak narazie jest dobrze, chociaż minęło dopiero trzy dni od zabiegu.Wydaje mi się że źle wykonano pani zabieg i nadal jest ucisk na nerw.Polecam Dr.Pytlasińskiego chirurga ręki z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Jestem po operacji obu rąk zespołu cieśni nadgarstka. Prawa X/2009 i lewaII/2010. Prawa bolała mnie dłużej , lewa mnie nie boli. Po każdej operacji chodziłam na laser 10 zabiegów. Co będzie dalej zobaczymy. Nabieram ponownie sił w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro minie miesiąc od operacji cieśni ( Oddział chirurgii małoinwazyjnej w Gliwicach można odpłatnie -1000 zł lub po odczekaniu ja około miesiąca-pracują tam chirurdzy ortopedzi z Piekar -pobyt na oddziale kilkugodzinny) po 16 dniach rozpoczęłam rehabilitację galwanizacja katodowa, laser ,nagrzewanie ,smarowanie kremem witaminowym.Bóle ustąpiły po 5 dniach od zabiegu, brak czucia w kciuku i palcu środkowym ma podobno minąć w ciągu 3 miesięcy. Problemem moim jest rozsunięta blizna -miejscowo około 2 milimetry. Niech żywi nie tracą nadziei. operację miałam w ramach NFZ bezpłatnie .Oddział cieszy się bardzo dobrą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam jednoczesnie.zreszta chyba nikt sie tego nie podejmie. ja mialam odstep 3 miesieczny. ale 6 tygodni to takie minimum.rehabilitacji nie mam zadnej . o powrocie do pracy trudno mowic bo zalezy to od rodzaju pracy, od tego jak szybko bedziesz wracac do sprawnosci(u kazdego to wyglada inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pięć tygodni temu moja mama miała zabieg cieśni lewej dłoni. Ręka do łokcia jest opuchnięta, twarda, ciepła. W nadgarstku odczuwa ból i ma trudności w poruszaniu nadgarstkiem, lecz drętwienie ustąpiło. Rehabilitacja dopiero za dwa tygodnie. Teraz ból jest o wiele silniejszy niż po operacji. Poniżej przedstawiam zdjęcia. Co sądzicie? Proszę o pomoc. [img]http://s2.img.pl/sXkw4bd.jpg[/img] [img]http://s2.img.pl/2VvT5yV.jpg[/img] [img]http://s2.img.pl/a5NG459.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie reka jest spuchnieta. ja nie mialam az takiej opuchlizny.jedynie wokol blizny maly fragment byl opuchniety. a mama zazywa aescin albo cos na krazenie?nosila reke w temblaku tak ulozona zeby dlon byla wyzej niz lokiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem dowiem się dokładnie jakie leki zażywa mama. Ręki w temblaku nie nosiła, miała zwykły opatrunek (gazę i bandaż ). Na zdjęciach nie widać dokładnie tej opuchlizny, ręka mamę strasznie boli. Co jest dziwne, była u lekarza, a ten powiedział jej, że pierwszy raz widzi coś takiego, że tak nie powinno być i odesłał do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie wiem od czego zaczac jestem juz po 3 zabiegu i jest coraz ciekawiej.tym razem po miesiacu boli mnie juz okropnie pisanie na klawiaturze stanowi problem brak slow jestem tym wszystkim juz zmeczona i najgorsze stracilam nadzieje ze bedzie ok bylam operowana w brukseli w styczniu 2011 pozniej w czerwcu tego samego roku zmienilam lekarza i w maju 2012 byla powtorka z rozrywki lekarz podobno najlepszy w tym kraju nie wiem dlaczego boli pozdrowienia ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam zabieg w marcu na zespół cieśni nadgarstka i wreszcie mogę spokojnie przesypiać noce i wykonywać zwykłe czynności które sprawiały mi kiedyś ból. polecam doktora Nowickiego z Kalisza. super specyjalista operował mi też łokieć tenisisty i entezopatie przyczepów prostowników. pozdrawiam marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 r. miałam operacjęcieśni nadgarstka na lewą i prawą rękę w odstępie jednego miesiąca. W tym roku tj. 2012 od marca ręce mnie bplą bardzo - głównie palce zarówno prawej jak i lewej ręki. Na proszkach przeciwbólowych wysiądzie mi wątroba. Co mam zrobić. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2012 r. miałam operację cieśni nadgarstka prawej ręki. Obecnie od czasu do czasu noszę stabilizator (w pracy - biurowa), mam bóle wokół i pod blizną (często kłójące,jakby ktoś wbijam szpilki), czasem ból jest tępy,aż do łokcia.Jak długotaki stan może się utrzymywać, czy to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mialam operacje w londynie w szpitalu neurologicznym,opieka jestem zachwycona,lekarzami i troska o pacjeta tez.zabieg trwal 20 minut ze znieczuleniem miejscowym.wyszlampo2 godz.bo czekalam na wypis .zastrzyk jest najgorszy ,ale porod mialam gorszy.przez nocny bol nie moglam spac,bol rozrywal mi palce.non stop sie oblewalam,wszystko mi wypadalo koszmar.teraz puszcza mi znieczulenie i boli okropnie,tylko przeciw bolowe.na pewno zrobie sobie nastepna reke .w polsce leczyli mnie 10 lat na reumatyzm skandal.w czerwcu bylam u ortopedy prywatnie.powiedzial jak pali palce nie strzelaja to nie zespol ciesni 100zl.skasowal nie badajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po 2 operacjach ciesni, 5 lat temu pr. reki i niestety chyba wraca....bol pr. reki -niestety ciezko pracuje (jestem w szkocji i tu mialam obie operacje), czy ktos mial powtorke operacji??? wydaje mi sie ze mnie to czeka. Jezeli to to samo-poddam sie bez wahania bo to wielka ulga..po co cierpiec a na 100% pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 12 listopad 2012 roku. Od czasu do czasu już przez kilka lat mam okresy bólu nie do zniesienia. Potem ustępują na kilka miesięcy i wracają. Teraz też mnie boli już druga ręka i cierpnie. Czy w lutym 2013 roku, jak zrobię operację na ubezpieczenie, tej co dłużej boli - lewej, nie będzie za późno? Niestety nie stać mnie na dzień dzisiejszy zapłacić 1500 zł. Tym bardziej się boję tej operacji, bo jestem bezrobotny. Jak przestanie boleć po operacji to dam sobie radę, a jak nie przestanie? To co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałam zabieg w Trzebnicy.Zabieg mało przyjemny i bolesny.Po zabiegu znieczulenie działało przez pół dnia a wieczorem ból był nie do zniesienia. Dziś też okropnie boli i jest straszna opuchlizna.Jutro jadę na pierwszą zmianę opatrunku więc zobaczę jak duże jest cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałam 2 stycznia na NFZ W Toruniu na Bielanach.Zabieg wykonał dr Piotr Bystroń-Kwiatkowski .Mój przypadek jest dość skomplikowany ponieważ ja cierpiałam około dziesięciu lat ,nie miałam pojęcia o tym ze mam zćn.Pan doktor po obejrzeniu ręki stwierdził zanik mięsni kłebu kciuka .Ręka jeszcze trochę niesprawna ale już mnie nie boli i to jest najważniejsze,Druga ręka w lipcu również ten sam lekarz ,opieka bardzo dobra .Przepisana reh ,ręka na temblaku dość długo i jest super .Ranę smaruję maścią CEPAN.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Miałam zabieg tuż przed Wielkanocą.Rękę noszę na temblaku.palce trochę spuchnięte i zdrętwiałe,ale tydzień po zabiegu to raczej normalne.Za tydzień zmiana opatrunku i kontrola w szpitalu.Chorobowe mam na miesiąc,nie wiem co potem.Boję się powrotu do pracy(sprzedaż bezpośrednia,pakowanie,zawijanie) czy nie wróci choroba,może lepiej znależć sobie inne zajęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,ja miałam 3 kwietnia operacje na prawą rękę-nic mnie nie boli,na temblaku nie noszę,nawet nikt o tym nie wspomniał,miałąm robioną w **górniczym** wykonuje wszystko co nie wymaga podnoszenia ciężaru itp.ale często zapominam,że mam chorą ręke i np.otworzyłąm 3 dni temu okno-myślałam ze padne z bólu,jak tą klamke przekręciłam Drugą ręke mam na 10 czerwca ale tez się martwie o prace,bo moja praca jest troszkę ciężka,dźwiga się dużo szwów mam 6 a wy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×